Panajotis Janakis zvanično je imenovan za trenera Olimpijakosa sa kojim je potpisao dvoipogodišnji ugovor.

Janakis, koji će nastaviti da obavlja i funkciju selektora košarkaške reprezentacije Grčke, na klupi crveno-belih iz Pireja nasledio je Pinija Geršona koji je u subotu nakon serije loših rezultatata, tri uzastopna poraza u završnici prve faze Evrolige i prvenstvenog neuspeha protiv PAOK-a u Solunu, dobio otkaz.

Olimpijakos je "u paketu" sa Geršonom, kojeg je klub zbog prevremenog rastanka morao da obešteti sa milion evra, otpustio i njegovog prvog asistenta Ereza Edelštajna.

U Top 16 fazi Evrolige Olimpijakos će, odlučeno je u ponedeljak žrebom u Madridu, igrati u grupi D sa ekipama Unikahe iz Malage, Barselone i rimske Lotomatike.

(MONDO)