Srbija krenula ODLIČNO u Kini: Za zagrevanje - pobeda od 46 razlike!

Ubedljiv trijumf "orlova" na startu Svetskog prvenstva!

*** Prenos meča Angola - Srbija iz minuta u minut pročitajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA ***

"Orlovi" su odlično uhvatili zalet u Kini!

11:11

KRAJ! ANGOLA - SRBIJA 59:105

Malo je nedostajalo da Srbija pobedi 50 razlike, ali je u završnici pala koncentracija, što i ne čudi, s obzirom na konačnu sliku na semaforu.

11:08

Đorđević proba i zonsku odbranu

Za kraj meča, selektor je probao i drugačiju taktičku varijantu u defanzivi, pa "orlovi" u završnici isprobavaju drugačije tipove odbrane. "Uže, uže", viče Đorđević igračima.

11:06
Izvor: MONDO/Stefan Stojanović

11:01

To je Nikola Jokić!

Sjajni Nikola Jokić "skuvao" je asistenciju za Bobana Marjanovića, pa fenomenalno pronašao Bogdanovića u kontri. Srbija pet minuta pre kraja vodi 49 razlike (98:49)

10:57

Gudurićeve trojke, pa Bobi

33. minut, 47:88 Gudurić ubacuje 11, pa i 12. trojku Srbije - jednu za drugom. Potom je u prvom planu bio Boban Marjanović, pogocima za velikih "plus 41".

10:54

10:54

Kraj treće četvrtine - 47:78

Gudurić krade loptu, ali sledi nekoliko neodlučnih poteza i kontra se završava promašajem Birčevića iz reketa. Ubrzo posle toga, nesporazum Micića i Simonovića, dodavanje završava u autu... Eto, čisto da ne bude da je igra "orlova" savršena. A opet je "plus 31"!

10:44

Biće to miran kraj...

28. minut - 42:74 Kapiten Raduljica lepo asistira Miciću, koji utrčava kraj čeone linije i poentira za "plus 31".

Šteta... bila je to još jedna lepa akcija "orlova",  Gudurićev pas nije na kraju pronašao usamljenog Birčevića. Krilni centar krenuo je na ulaz, dok ga je bek očekivao u korneru.

10:36

Đorđević menja igrače, deli minute i razmišlja i o onome što dolazi.

10:34

31 razlike!

24. minut - 34:65 Marko Simonović ubacio je svoju prvu trojku na Svetskom prvenstvu, a Jović je potom sam utrčao pod koš Angole i pogodio za 29 razlike. Usledio je tajm-aut, pa lepa Jovićeva asistencija za Milutinova.

10:32

10:28

Za početak nastavka - Jokić!

22. minut - 32:53 Nikola je u prvom planu!

Ubacio je sjajni srpski centar trojku, pa odigrao brzu akciju sa Bogdanom i asistirao Nikoli Milutinovu za pogodak uz prekršaj.

10:24

10:11

20 razlike!

19. minut - 30:50 Lepa akcija Nikole Jokića i Nikole Milutinova u finišu četvrtine za dosad maksimalnih "plus 20"

10:07

Raznovrsna igra "orlova"

18. minut - 28:44 Lučić je krenuo na snažan prodor, ali je bio izblokiran. Lopta je došla do Jokića, a on je pogodio trojku za velikih "plus 16".

10:01

Bogdan ne promašuje!

15. minut - 26:38 Bogdanović je već ubacio 16 poena i nije promašio šut za tri (4/4!) Na drugoj strani, Angola takođe i dalje bira šut iz daljine kao prvo oružje.

9:54

Angola ne staje, Jokić hvata zalet...

13. minut - 23:33 Rival našeg tima šutira trojke 5/9 i uglavnom se oslanja na to "oružje", dok na drugoj strani Nikola Jokić dobija duel protiv čuvara u reketu.

9:45

Sve ide prema planu, Jokić "četvorka"

9. minut - 17:27 U ovim trenucima, selektor Đorđević isprobava taktičku varijantu u kojoj Nikola Milutinov igra centra, a Nikola Jokić krilnog centra.

9:42

Trojka za trojkom!

7. minut - 13:24 Srpski tim šutira trojke 6/7 na startu meča! Pogodili su sa distance i Birčević, Bogdanović (treći put), Jokić, Gudurić... Sjajno!

9:38

Poseban aplauz za Jokića

Publika je glasno pozdravila prvi ulazak Nikole Jokića u igru, u 5. minutu. Takođe, na terenu je i oporavljeni Vladimir Lučić.

9:37

Bogdan dobro počeo!

- 4. minut - 10:12 Bogdanović je pogodio i drugu trojku, pa se okrenuo ka klupi. Potom je lako položio i Marko Simonović, a Angola je ubacila treću trojku.

9:34

Za početak - Marjanović, pa Bogdanović

2. minut - 5:6 - Prve poene za "orlove" postigao je Boban Marjanović. Moraeš je odgovorio sa dve trojke, a na to se nadovezao Bogdan Bogdanović.

9:30

Oni počinju za Srbiju

Startna petorka "orlova" je Stefan Jović, Bogdan Bogdanović, Marko Simonović, Stefan Birčević, Boban Marjanović.

Uskoro počinje prva utakmica Mundobasketa!

Konačno počinje! "Orlovi" od 9.30 igraju na Svetskom prvenstvu!. Pratite tekstualni prenos uz MONDO.

Ukratko

• ANGOLA: Domingoš 6, Moreira 8 (4sk), Gonsalveš, Ciprijano, Paulo 10 (3as), Antonio 6, Moraiš 15 (trojke 3/6), Mingas 2, Mbunga, Mur 6 (4sk), Žoakim 6 (5sk), Konseisao.
  • SRBIJA: Simonović 5, Bogdanović 24 (trojke 5/7, 3as), Bjelica, Lučić 7, Raduljica (2as), Birčević 7 (4sk, 2as), Jokić 14 (trojke 3/3, 5sk, 6as, 4izg), Milutinov 14, Micić 8 (6as), Gudurić 9 (3as), Jović 5 (4sk, 9as), Marjanović 12 (10sk, 5izg).