Filipinci izvinite, ali Piksi je POGREŠIO: "Plus 59" uz povratak Bjelice

Legendarni srpski fudbaler prognozirao je pobedu "orlova" sa 40 poena razlike u drugom kolu Mundobasketa, ali na kraju je bilo znatno ubedljivije.

Srbija - Filipini 126:67 Mundobasket 2019
Izvor: Youtube/FIBA

DOPIŠI #MONDOBASKET

Ako želite da na Instagramu, Facebooku i Twitteru primetimo vaše komentare i poruke vezane za Svetski kup i "orlove", samo se setite da dopišete tag #mondobasket

Ukoliko želite da učestvujete u anketi posetite Mondo Pređi na sajt
Izvor mondo.rs
15:14

Micić za rekordno vođstvo

Srbija trojkom Micića minut i po pre kraja vodi 121:65. To je 56 poena razlike.

15:09

Filipini vode... u četvrtoj četvrtini

Trojka Pereza za 106:60 u 36. minutu. Samo sedam poena "orlova" za više od pola poslednje deonice, dok su Filipini ubacili 12.

14:58

Slika koja sve govori

14:55

Sad će "stotka"...

Košem Bobana Marjanovića, na veliku radost publike, Srbija je završila treću četvrtinu sa 51 poenom prednosti - 99:48.

14:41

"Plus 40"

Jović krade loptu neopreznom Bleču i u kontri povećava na 75:35 (23. minut).

14:35

Dve trojke Bogdanovića, odosmo...

Treća četvrtina počinje serijom 6:0 u režiji Bogdana Bogdanovića, a na to se nadovezao Jokić, pa je sada rezultat 70:35.

14:32

Raduljica najefikasniji

Kapiten "orlova" nije blistao u pripremnom periodu, ali protiv Filipina je izuzetno raspoložen za igru.

14:19

"Orlovi" se rastrčali, poluvreme 62:35

Čak i uz povremena opuštanja i greške u napadu i odbrani, rezultat je više nego ubedljivo na našoj strani. To se, uostalom, i očekivalo.

U listu strelaca upisali su se svi, osim Marjanovića koji nije ni ulazio u igru: Raduljica 11, Jokić 9 (4sk, 6as), Bjelica 8, Gudurić 7, Milutinov 6... Ukupan šut iz igre 68 odsto, od toga trojke 7/12. Čak 18 koševa iz igre, od ukupno 21, postignuto je posle asistencija.

14:09

16. minut - 20 razlike

Na momente se naši igrači previše igraju, nekada i komplikuju, što Filipinci znaju da iskoriste. Ali, vrlo brzo sledi još jači protivudar. Trojkama Jokića i Gudurića povećali smo na 48:28.

14:04

Kucaj, Jokara!

Trojka Bogdanovića, pa kontra u kojoj Micić iza leđa asistira Nikoli Jokiću za jedno od retkih njegovih zakucavanja - 39:23.

14:00

Tajm-aut i reakcija

Početkom druge četvrtine, pad u igri. Šest primljenih poena za minut i po, Đorđević odmah reaguje (30:19) tajm-autom, a Micić na najbolji način prenosi dogovor na parket. Prodor, zakucavanje, pa agresivna odbrana i bacanje za loptom, pa asistencija Milutinovu sa zemlje i još jedno zakucavanje - 34:19!

13:55

Bjelica za "plus 15"

Posle prve četvrtine vodimo 28:13, trojkom Nemanje Bjelice. U poslednjih pet i po minuta Srbija je primila samo četiri poena.

13:51

Ovo je, izgleda, vrlo popularan natpis u Fošanu

13:44

Jokić "zaveo red"

Sa Jokićem u petorci, serija 9:0 i vođstvo 16:9 u 7. minutu. Sjajni centar dva puta je asistirao Milutinovu i postigao jedan koš iz reketa.

13:36

4. minut - 7:9! Bilo je 5:0 za nas, ali Filipinci su odgovorili. Trojkom je izjednačio nekadašnji NBA centar Andrej Bleč, a plejmejker Dalistan preokrenuo. Jokić na terenu umesto Birčevića. Imamo već tri izgubljene lopte.

13:28

Startnu petorku Srbije danas čine...

Micić, Bogdanović, Lučić, Birčević, Milutinov

13:25

Ko je to došao da navija za "orlove"?

Dragan Stojković Piksi, legenda srpskog fudbala, sada trener kineskog Gvangdžou R&F, došao je u Fošan da uživo podrži nacionalni tim. "Biće nerešeno. Mislim, 40 razlike za nas", rekao je pred ulazak u dvoranu.

13:02

Brižni sin daleko od kuće

12:54

12:34

Utakmica protiv Angole je počela u polupraznoj dvorani u Fošanu, ali je završena pred punim tribinama, u atmosferi za koju su naši reprezentativci imali samo reči hvale. Kako će biti u ponedeljak, s obzirom na to da je radni dan?

Ukratko

• SRBIJA: Simonović 7, Bogdanović 17 (trojke 4/5, 5as), Bjelica 20 (za dva poena 4/4, trojke 3/3), Lučić 4 (4sk), Raduljica 13 (4sk, 4as), Birčević 6, Jokić 11 (7sk, 7as), Milutinov 10, Micić 11 (7as), Gudurić 12 (3izg), Jović 6 (4sk, 4as), Marjanović 9 (3as, 2blk).
  • FILIPINI: Bleč 5 (4sk, 6as), Dalistan 15, Ravena 5, Norvud, Bolik 7, Baroka, Fahardo 8 (6sk), Pogoj 2, Perez 16, Rosario 2, Almazan, Agilar 7.