Košarka

Crna Gora u problemu: Novi Zeland vodi, selektor Mitrović isključen

"Sokolovi" idu ka drugom porazu u F grupi Mundobasketa.

Reprezentaciji Crne Gore ne piše se dobro u Nanđingu, gde je od Novog Zelanda na poluvremenu utakmice 2. kola gubila rezultatom 44:53 (26:31, 18:22).

Slabom odbranom dozvolili su protivniku da se "raspuca", primili su šest trojki iz prvih šest pokušaja Novog Zelanda van linije 6,75 metara, zatim uhvatili priključak, pa ponovo otišli u deficit.

Uz to su ostali bez selektora Zvezdana Mitrovića, koji je u finišu druge četvrtine dobio drugu, isključujuću tehničku grešku!

Mitrović je, ruku na srce, u nekoliko situacija imao razloga da prigovori sudijama, ali generalno je previše energije trošio na priču, umesto da nekako trgne svoje igrače iz letargije i proba da spreči brojne lake koševe Novozelanđana.

Drugi veliki problem Crne Gore je učinak Nikole Vučevića, od koga se očekivalo da bude vođa na terenu. Centar Orlando Medžika do poluvremena je postigao samo četiri poena, uz prilično loš "govor tela" u odbrani i napadu...