Italijani vukli i tukli, sjajni Bogdan Bogdanović im rekao: "NE MOŽE!"

Nova pobeda "orlova", u prvom ozbiljnom meču na Mundobasketu... Sa skorom 3-0 sele se u Vuhan, gde čekaju Portoriko i Španiju!

Srbija - Italija 92:77 Mundobasket 2019
Izvor: Youtube/FIBA

BUDI MIRAN, JOKARA!

Fizički slabiji Italijani nemilice su tukli naše centre, pre svih Jokića i Raduljicu. Najbolji NBA centar prošle sezone, u finišu meča je izgubio živce posle uzastopnih nastraja Danijela Heketa, pa ga je odgurnuo i dobio nesportsku ličnu grešku.

Najvažnija je ipak, pobeda! Treća na Svetskom kupu, treća nad Italijanima ovog leta, računajući i pripreme, ukupno 12. otkako su "orlovi" pre nepunih mesec dana ugostili Fince u Zrenjaninu.

Ovaj trijumf približava nas četvrtfinalu, praktično već u petak protiv Portorika možemo da obavimo 99 odsto posla, pa u nedelju protiv Španije da se borimo za prvo mesto i lakšeg protivnika na startu "nokaut" faze.

Italija je vodila samo u dva navrata - 1:0 i 10:8. Bogdanović i takođe raspoloženi Stefan Jović trojkama su doneli prvo opipljivije vođstvo i tokom celog prvog poluvremena se prednost vrtela oko 10 poena razlike.

N A J A V A

Lagano su "orlovi" i "azuri" izašli na kraj sa Angolom i Filipinima u prva dva kola, kao da su u pitanju bile pripreme. I za jedne i za druge današnja utakmica predstavlja prvi pravi test na Svetskom kupu u Kini.

Ulog je veliki - pobednik će u drugoj grupnoj fazi startovati sa 3-0, a poraženi sa 2-1, budući da se prenose rezultati SVIH mečeva iz aktuelne grupe.

Sat vremena pre početka utakmice u Fošanu, saznali smo da će nam rival, pored Španije, biti Portoriko, koji je u direktnom okršaju za drugo mesto bio bolji od Tunisa.

Ako Srbija pobedi Italiju, igraće u petak protiv Portorika (2-1) i u nedelju protiv Španije, a ako izgubi, onda će redosled biti obrnut. Za plasman u četvrtfinale treba zauzeti jedno od prva dva mesta u novoformiranoj grupi J u Vuhanu.

Španci (2-0) se danas u 14.30 sastaju sa već eliminisanim Iranom.

Ukoliko želite da učestvujete u anketi posetite Mondo Pređi na sajt

Izvor mondo.rs
16:09

15:36

Kraj - 92:77!

Idemo dalje sa maksimalnim učinkom. U petak igramo protiv Portorika, u nedelju protiv Španije.

15:32

Frka!

90:71 (39. minut) Heket je izbacio Jokića iz takta serijom udaraca po rukama i naš centar ga je malo grublje odgurnuo. Stvorila se gužva, ali nije eskalirala u veći sukob. Jokić je prošao sa nesportskom ličnom greškom. Sve to u momentu kada je pobednik odavno odlučen...

15:24

Bogdane, šta su ti skrivili Italijani?!

90:67 (37. minut) Šesta trojka Bogdanovića, ukupno 31 poen. Kakva partija našeg beka! Serija "orlova" 20:5.

15:21

Gotovo je!

85:67 (36. minut) Trojka Bjelice, pa zakucavanje Lučića, posle ukupno PETE ukradene lopte Bogdanovića!

15:18

Nesportski faul Galinarija

80:65 (34. minut) Grubo po rukama Raduljice, koji "kampuje" na liniji slobodnih bacanja. Zatim i koš Bogdanovića za +15!

15:17

Maksimalno vođstvo

76:62 (33. minut) Raduljica je ubacio još tri "penala" (za faul i tehničku Bruksu) i to je najveća prednost Srbije u današnjem meču. Raduljica je dao ukupno 10 poena, sve iz bacanja!

15:11

Peta trojka Bogdanovića

73:62 (33. minut) Italijani su počeli četvrtinu serijom od 5:0, a Bogdan je reagovao trojkom i ukradenom loptom... Bogdanović 24 poena - Galinari 23.

15:06

Lakše se diše - 70:57!

Otkako je Galinari trećom trojkom u ovoj četvrtini smanjio na 55:53, "orlovi" su za šest i po minuta primili samo četiri poena - sve sa linije slobodnih bacanja! U poslednjem napadu pred "mali odmor" konačno se i Bjelica upisao u strelce.

14:58

Raduljica!

64:54 (28. minut) Kapiten "orlova" iznudio je tri faula u reketu i pogodio pet od šest slobodnih bacanja. Uz 4/4 Bogdanovića i odličnu odbranu, ponovo smo na +10.

14:54

Odbrana i ofanzivni skok

59:53 (27. minut) To je ono što nas drži, jer u napadu ne prolazi praktično ništa. Dve kontre su propale zbog problematičnih dodavanja, a Bjelica i dalje ne može ništa da pogodi (0/5 iz igre)... U poslednjih pet i po minuta "orlovi" su poentirali samo iz slobodnih bacanja. Bilo je 54:47 još na isteku 21. minuta.

14:43

Galinari "bombarduje"

55:53 (24. minut) Odlično ide lopta u napadu "azura", Galinari je imao i jedan potpuno otvoren šut... Sve to iskoristio je da ubaci tri trojke za tri minuta. Imala je Italija i dva napada za izjednačenje ili prelazak u vođstvo, nije ih iskoristila.

14:40

Problem - Bogdanova bacanja

Najbolji strelac Srbije za sada šutira trojke 4/5, za dva poena 2/7 i što je najneverovatnije, slobodna bacanja 1/5.

14:32

Navija i Jokan u Kataru

14:30

Sjajna atmosfera na tribinama

14:27

Italija: Belineli 11, Galinari 9, Đentile 9, Heket 7, Abas 3, Datome 3.

14:26

Lista strelaca

Đorđević je koristio svih 12 igrača, a poentirala su samo šestorica: Bogdanović 15 (dvojke 1/6, trojke 4/5), Jokić 12 (5sk, 3izg), Jović 9 (trojke 3/4), Marjanović 6, Micić 4, Milutinov 4. Bjelica bez poena, ali sa sedam asistencija i pet skokova.

14:23

Poluvreme 50:42!

Bogdanović je posle 0/5 za dva poena konačno pogodio, tako što je presekao dodavanje Galinarija i sam završio kontru. Onda lepo pogađa Heket, Bjelica promašuje sa osam metara i prvo poluvreme je završeno.

14:20

Jokić vs Sudije

48:40 (19. minut) Srpskom centru u kratkom razmaku su dosuđena dve faula u napadu. Fizički slabiji čuvari ponekad "flopuju", ali i Jokić mora da bude obazriviji.

14:12

Bogdan + Jović = 7 trojki (iz 9 šuteva)!

44:34 (16. minut) Italijani su prepolovili zaostatak na 39:34, ali su brzo vraćeni na "minus 10".

14:07

Jokić režirao 8:0!

39:29 (14. minut) Ekspresno je naša reprezentacija odgovorila Italijanima. Jokić je sa niskog posta dao koš, pa asistirao Joviću za trojku, a zatim zaustavio Đentilea i otvorio polukontru Bjelica - Bogdanović, koja se završila otvorenim šutom za tri... Bogdanović 4/4 trojke!

14:03

Loš period "orlova"

31:29 (12. minut) Italijani su u seriji 6:1, posle trojki Abasa i Đentilea. Na drugoj strani je Bjelica izgubio loptu (iskliznula mu iz ruku), a Bogdanović iskoristio samo jedno od tri slobodna bacanja.

14:02

Zanimljivost

13:57

13:55

Kraj prve četvrtine - 28:23

Moglo je i ubedljivije. Vodili smo 28:21 i imali loptu. Bjelica je napravio faul u napadu, Micić nesmotreno faulirao Đentilea, a ovaj tri sekunde pre kraja iskoristio dva bacanja. Najbolji strelci: Bogdanović 9, Jokić 6 - Galinari, Belineli, Đentile po 6.

13:51

26:19 (9. minut) Dolazi polako do izražaja timska igra "orlova" u napadu i dodavački kvaliteti naših igrača. Traže se Jokić i Marjanović, koji u reketu imaju očiglednu fizičku prednost u odnosu na čuvare.

13:46

Simpatične su!

13:46

20:14 (8. minut) Jović se trojkom iz levog ćoška priključio Bogdanoviću, pa sada imamo šut 4/5.

13:43

Bjelica ulazi zbog Galinarija

Danilo Galinari u prvih šest minuta je bio prilično težak zadatak u odbrani za Milutinova i Jokića, tako da je Đorđević odlučio da Jokića pomeri na "peticu", a Bjelicu uveo umesto Raduljice. Na terenu je i Simonović umesto Lučića.

13:41

Treća trojka Bogdanovića

13:10 (5. minut) Teška borba, sa mnogo kontakta.

13:35

Bogdan 2/2!

Pogađa Bogdanović za tri poena, ali Italijani uzvraćaju - 8:8 za samo dva minuta igre.

13:28

Startne petorke

Jović, Bogdanović, Lučić, Birčević, Milutinov - Heket, Belineli, Galinari, Datome, Biliga. Očigledno je da će selektor "azura" Romeo Saketi igrati pre svega na kartu šuta.

13:19

Reakcije na meč možete nam slati i na Twitteru

13:15

Izlazak "orlova" na zvanično zagrevanje

13:15

Ko povezuje Srbiju i Kinu bolje od Bate Živojinovića - "Valtera"?

Izvor: MONDO/M. Šolak

13:08

Trinkijeri: Srbija ima sve moguće oružje

Izjava trenera Partizana Andree Trinkijerija u studiju RTS: "Srbija je spremna za Treći svetski rat, a Italija je Vijetkong. Ne volim da pričam o ratu, ali... Srbija ima avione, tenkove sve moguće oružje, dok Italija ima manje oružja. Srbija je spremna da ratuje četiri godine, ali na jedan meč Vijetkong je 'dobio' Amerikance".

12:59

Pogledajte fotografije navijača

12:53

Na snimku koji je iz Fošana poslao reporter MONDA Mladen Šolak, vidi se da je raspoloženje srpskih navijača na očekivano visokom nivou!

12:50

Podsetite se šta su o predstojećem meču rekli Nikola Milutinov, Stefan Birčević i selektor Aleksandar Đorđević.

Ukratko

• SRBIJA: Simonović, Bogdanović 31 (trojke 6/11, 4sk, 5as, 5ukr), Bjelica 5 (7sk, 9as, 3izg), Lučić 2, Raduljica 12 (sl. bacanja 12/13), Birčević, Jokić 15 (6sk, 4as, 4izg), Milutinov 4, Micić 6, Gudurić, Jović 11 (trojke 3/5, 6sk, 3as, 3izg), Marjanović 6.
  • ITALIJA: Dela Vale, Belineli 15 (trojke 3/5, 4as), Đentile 11 (3izg), Biliga, Vitali, Galinari 26 (trojke 35, 8sk), Heket 13 (3sk, 5izg), Filoj, Bruks 2 (3ukr), Tesitori, Abas 5, Datome 5 (4sk, 3as).
  • Srbija i Španija idu u J grupu druge faze sa po 3-0, Italija i Portoriko sa po 2-1.
  • Za četvrtfinale u petak protiv Portorika, u nedelju protiv Španije.