PRVI poraz "orlova", moraćemo TEŽIM putem do medalje! Čeka nas Argentina...

Derbi protiv Španije počeo je odlično po našu reprezentaciju, ali u drugoj četvrtini je usledio slom. Nikola Jokić isključen u 24. minutu, bilo je i "minus 21".

16:30

Rubio stavio tačku

69:79 (39. minut) Često potcenjivani španski plejmejker zaplesao je našim reketom i pogodio od tablu, za ukupno 19 njegovih poena i "plus 10" na minut i po pre kraja utakmice.

16:26

Klaver "tihi ubica"

68:77 (38. minut) Bogdanović je trojkom smanjio na devet razlike, trebala nam je dobra odbrana i odigrali smo je, ali Španci su u jednom napadu zabeležili TRI ofanzivna skoka - dva Klaver, jedan Rubio. Potom faul nad Gasolom, koji promašuje dva bacanja, ali Klaver na drugoj strani blokira Raduljicu u reketu!

16:22

Još jedna propuštena šansa, još jedna kazna

65:77 (35. minut) Raduljica promašuje otvoren šut sa poludistance, a Gasol pod košem sjajno pronalazi Klavera, koji pogađa uz faul Bjelice.

16:19

Šta je ovo...?

63:74 (35. minut) Opet smo bili "u igri", osvojili smo loptu i imali šansu da priđemo na "minus 7", ali Jović se zbunio u kontri i napravio grešku u vođenju lopte. Rubio je to kaznio prodorom i polaganjem na drugi obruč.

16:12

Promašujemo, a nema prostora za to

58:72 (33. minut) Micić promašuje polaganje, Bjelica otvorenu trojku (0/4), a na drugoj strani Ljulj trojkom završava strpljiv napad Španaca. Jednom smo prišli na manje od 10 razlike, ovo je sada ponovo (pre)veliki zaostatak.

16:04

Sa -21 na -11

56:67 na kraju treće četvrtine! Može se reći da nismo otpisani, naročito jer je u 26. minutu bilo 42:63.

15:59

15:59

Živnuli smo, ali...

49:65 (29. minut) Serija 5:0, koju su napravili Raduljica i Bogdanović, uz dobru odbranu je trebalo da nam da dodatnu energiju za poslednju četvrtinu, ali Španci su nam dali koš posle ofanzivnog skoka (Vili Ernangomez).

15:48

Idemo ka porazu

40:59 (25. minut) Dve izgubljene lopte zaredom, na drugoj strani trojka Klavera... Đorđević izvodi Bogdanovića na klupu, ušli su Micić i Gudurić, nešto ranije i Simonović, prvi put danas.

15:43

Kraj za Nikolu Jokića!

U 24. minutu, pri rezultatu 39:51, srpski centar udvojen je u uglu terena od strane Marka Gasola i Huanča Ernangomeza. Gasol je probao da mu otme loptu, sudija je svirao "mrtvu", a onda zbog protesta i psovanja dodelio Jokiću tehničku, pa isključujuću ličnu grešku!

15:38

I dalje ne valja - 0:6

37:51 (22. minut) Primili smo koš od Gasola, zatim je Jokić pokušao da "uzida" Fernandeza, ali Španac je iskoristio prednost u brzini i uzeo mu loptu. Usledio je nesportski faul, dva bacanja Fernandeza i koš Rubija za "minus 14"!

15:29

Statistika

Španci su u drugoj četvrtini podigli šut iz igre sa 36 na 54 odsto. Imaju odnos asistencija i izgubljenih lopti 12/6, a mi samo 10/8. Šut za tri poena: Srbija 2/11, Španija 7/17.

Lista strelaca: Bogdanović 14 (7sk, 5as), Lučić 7, Milutinov 5, Jokić 4 (4sk), Jović 4 (3as), Birčević 3 - Rubio 8 (3as), Ljulj 6 (3as), Oriola 6, Klaver 6, Gasol 5 (4as), Ribas 5, Fernandez 3, H. Ernangomez 3, V. Ernangomez 3.

15:22

Ljulj nam zapržio na kraju, sa -8 na predah

37:45 poluvreme! "Orlovi" su serijom 6:1 uhvatili priključak, prišli na pet poena razlike, što bi bilo prihvatljivo nakon loše igre u većem delu druge četvrtine... ali onda Bogdanović daje Ljulju previše prostora i sjajni bek pogađa trojku za kraj ovog dela utakmice.

15:15

Rubio opet sam...

31:41 (19. minut) ... i postiže novu trojku.

15:14

Deficit se povećava

29:38 (19. minut) Rubio ostavljen sam na trojci, pogađa na povratni pas Gasola.

15:10

Nemamo rešenje

25:31 (16. minut) Šutevi sa spoljnih pozicija ne ulaze, a Španija kombinovanom odbranom sprečava pasove u reket i već nekoliko puta u drugoj četvrtini dolazi do ukradenih lopti.

15:05

Tehnička Skariolu

25:26 (15. minut) Selektor Španije dobio je tehničku grešku zbog protesta. Tvrdili su Španci da je posle blokade Raduljici isteklo vreme za napad, pre nego što je Jokić poentirao.

14:58

14:58

Upali smo u "mašinu"...

22:26 (13. minut) Serija Španaca je narasla do 13:2. Klaver beleži ofanzivni skok pored Bjelice i lako poentira, zatim još jedna izgubljena lopta "orlova" i trojka Ljulja iz tranzicije. Tri izgubljene lopte za tri minuta igre.

14:55

Vratila se Španija

22:21 (12. minut) Ekspresno je "furija" napravila seriju 8:2, uz koš i bacanje Vilija Ernangomeza, trojku Rudija i kontru Klavera posle "pročitanog" dodavanja Micića. Petorka sa Jokićem i Marjanovićem trenutno je prespora.

14:50

Kraj prve četvrtine - 20:13

"Orlovi" su zadržali Špance na malom broju postignutih poena, uz 36 odsto šuta iz igre i dva slobodna bacanja, načinivši samo tri faula. Lista strelaca: Bogdanović 9 poena, Birčević, Lučić i Milutinov po 3, Jović 2 - Oriola 6, Ribas 3, Gasol 2, Klaver 2.

14:46

+9!

20:11 (9. minut) Bogdanović maksimalno agresivan u napadu, pogađa trojku, pa polaže na pas Jokića. Zatim Jović seče pas Španaca i sam završava kontru.

14:43

Serija 9:0!

13:6 (6. minut) Srbija bez primljenog poena tri minuta. Odlična odbrana, laki poeni iz kontri i polukontri, zaključno sa košem i dodatnim bacanjem Lučića.

14:40

Tvrdo!

8:6 (5. minut) Mnogo promašaja za tri poena na obe strane. Prešli smo u vođstvo zakucavanjem Milutinova.

14:38

Obe ekipe sa po dva centra

Skariolo je odgovorio Đorđeviću, pa sada igraju Jokić i Milutinov protiv Vilija Ernangomeza i Marka Gasola.

Startne petorke

Jović, Bogdanović, Lučić, Birčević, Milutinov - Rubio, Fernandez, H. Ernangomez, Oriola, Gasol.

Od 2002. na SP - 3:1 za Špance

Ovo je peto uzastopno Svetsko prvenstvo na kome se naša reprezentacija sastaje sa Španijom. Evo svih prethodnih rezultata.

2002. Indijanapolis, prva faza: SR Jugoslavija - Španija 69:71
2006. Saitama, osmina finala: Srbija i Crna Gora - Španija 75:87
2010. Istanbul, četvrtfinale: Srbija - Španija 92:89
2014. Granada, prva faza: Španija - Srbija 89:73