Francuzi nadoknadili -15 i uzeli BRONZU, za "kengure" medalja ostaje SAN!

De Kolo i Batum predvodili "trikolore" do preokreta i pobede u utakmici za treće mesto na Mundobasketu.

Francuska - Australija
Izvor: Youtube/FIBA
Izvor mondo.rs
11:41

Pobeda Francuske!

67:59 (40. minut) Prodor De Koloa, zatim promašaj Delavedove, pa faul nad Batumom, koji pogađa jedno bacanje.

11:40

Mils prekasno?

64:59 (40. minut) Trojka 38 sekundi pre kraja. Australija na -5, Mils na -1 u odnosu na Bogdanovića.

11:37

Greške, greške... Kazna!

63:56 (40. minut) Mils gubi loptu u driblingu, a Bogut nakon defanzivnog skoka, tako da je Francuska dobila novi napad. Koliko je to bila "skupa" greška? Mnogo! Albisi trojkom iz levog ćoška praktično rešava pitanje pobednika... Serija 8:0 u poslednja tri minuta, posle bacanja Batuma i 9:0 (64:56).

11:33

Gober bekovski

60:56 (38. minut) Francuzi su preokrenuli rezultat sa Poarjeom na "petici", ali sada se Gober vratio na parket i solo prodorom u stilu mnogo nižih igrača doneo svojoj ekipi +4 na tačno dva minuta pre kraja.

11:30

Albisi iskoračio

58:56 (37. minut) Dve trojke plejmejkera Francuske kada se "lomi" utakmica. Zatim ukradena lopta Batuma, ali De Kolo promašuje...

11:25

Mils se probudio

50:52 (34. minut) Prvi poeni najboljeg strelca Australije još od 6. minuta utakmice! Sada je na ukupno 10 i potrebno mu je još sedam da bi prestigao Bogdana Bogdanovića... "Oziji" prave seriju 6:0 i opet dolaze do vođstva.

11:21

De Kolo za vođstvo!

50:46 (32. minut) Dve trojke i dva bacanja iskusnog beka, sada Australija mora da stiže.

11:19

Najbolji strelci: Furnije 14, De Kolo 9, Poarje 8, Batum 7 - Ingls 17, Mils 8, Bejns 5, Kej 5.

11:18

Veliki povratak Francuza

42:46 na kraju treće četvrtine! Bilo je 42:44, Batum je promašio šut za izjednačenje, pa Delavedova poentirao iz prodora u reket. Podsećamo da je bilo +15 za Australiju (23:38).

11:11

Šou Batuma!

40:44 (27. minut) Kao da ga je malopređašnja trojka "zapalila", pa je nanizao tri asistencije, jednu blokadu (iz koje se otvorila kontra De Koloa) i jednu ukradenu loptu. Australijanci su izgubili kompas, prave faulove u napadu, opet je neizvesno!

11:08

Trojka Batuma za -10

32:42 (26. minut) Tek osma trojka francuskog asa na čitavom takmičenju. Nekada bi toliko ubacio na dve, najviše tri utakmice.

11:07

11:03

Odmiče Australija

23:38 (23. minut) Dva puta koš-faul, Kej i Ingls na početku treće deonice vode "ozije" na 15 razlike.

10:43

Na poluvremenu samo 21:30!

Francuzi su na zaista slabih 25 odsto šuta iz igre. Čak su precizniji u šutevima za tri (2/6, 33 odsto) nego za dva poena (6/26, 23 odsto).

Australija je na "abaligaških" 3/10 za tri i 9/16 za dva. Dobra vest je da Mils posle osam poena u prvih pet minuta nije pogodio više ništa.

Lista strelaca: Furnije 8, De Kolo 5, Poarje 4, Nilikina 2, Labejri 2 - Ingls 12, Mils 8, Bejns 3, Bogut 3, Kej 2, Lendejl 2.

10:29

Francuska i dalje kaska

18:22 (17. minut) Bilo je +7 za Australiju, onda Furnije pogađa tri slobodna bacanja, a inače ima ukupno pet poena i šut iz igre 1/8.

10:21

Da ne bi De Koloa...

... Francuzi bi ostali na jednocifrenom broju poena! Australija dobija prvu četvrtinu 16:11, a sjajni bek "trikolora" smanjio je zaostatak trojkom u poslednjem sekundu.

10:11

Malo koševa, ali Mils je "na svom"

4:10 (6. minut) Već osam poena Petija Milsa, koji će ovim tempom lagano "skinuti" Bogdanovića sa vrha liste strelaca Svetskog kupa. Potrebno mu je ukupno 17 poena danas, dakle još devet.