Košarka

Partizan UBEDLJIVO do ABA Superkupa: Prvi trofej za novu ekipu, Tomas MVP!

Crno-beli posle Mege i Primorske, pobedili dvocifrenom razlikom i Cedevita Olimpiju u finalnoj utakmici.

Tri meča, tri sigurne pobede!

Košarkaši Partizana osvajači su trećeg ABA Superkupa, nakon što su prethodnih godina to uradili Crvena zvezda (kasnije osvojila i ABA ligu) i zagrebačka Cedevita.

U finalu, pred malobrojnom publikom u dvorani "Dražen Petrović" u Zagrebu, crno-beli su nadigrali ljubljansku Cedevita Olimpiju i slavili rezultatom 99:77 (20:20, 35:24, 29:29, 15:4)!

Bek Ognjen Jaramaz sa 20 poena je predvodio grupu od šest igrača sa dvocifrenim učinkom u fazi napada, a krilni centar Rašon Tomas sasvim zasluženo je dobio MVP trofej, pošto je sve tri utakmice na turniru odigrao na visokom nivou.

Pogledajte jednu od Tomasovih sjajnih akcija u finalnom meču!

PARTIZAN: Volden 13 (6as), Zagorac 6, Pejdž 6, Gordić 12 (8as), Parahovski 2, Jaramaz 20 (za dva 4/5, trojke 3/6, 5as), Veličković, Birčević, Janković 11 (4sk), Tomas 13 (6sk, 3as, 2ukr), Peiners 12 (trojke 2/3, 6sk), Mozli 4.

CEDEVITA OLIMPIJA: Krušlin 3, Boutrajt 15 (trojke 4/5), Krampelj, Hopkins 3 (6sk), Vujačić, Murić 5 (7sk), Mulalić 3, Miler-Mekintajer 11 (8as, 4izg), Blažič 18 (4izg), Stipanović 8 (5sk, 2as, 4izg), Zagorac, Simonović 11 (3izg).

Slično mečevima protiv Mege i Primorske, crno-belima je trebalo vremena da ubace u najveću brzinu i protivnik je u toj fazi utakmice gajio nadu da može do trijumfa.

U 12. minutu su "učenici" Andree Trinkijerija gubili 25:28, a onda "zategli" odbranu, istrčali nekoliko kontri i u kombinaciji sa preciznim šutevima iz daljine Peinersa, Jaramaza i Jankovića počeli da grade ubedljivo vođstvo.

Već u 15. minutu bilo je 41:30.

Cedevita je na kratko uhvatila priključak, a onda je usledio još jači nalet izabranika Andree Trinkijerija i za prvo poluvreme maksimalnih "plus 13", posle trojke Voldena - 53:40.

Crno-beli su u prvih 20 minuta šutirali iz igre 61 odsto, a protivnik čak 63, ali tim iz Ljubljane nije imao nijedan skok u napadu i izgubio je 11 lopti, a Partizan svega pet. Na 22 ubačena šuta iz igre, Partizan je imao 16 asistencija, što znači da je igrao timski i nesebično, bez želje za samoisticanjem.

Partizan - Cedevita Olimpija 99:77
Izvor: Youtube/ABA liga jtd

Cedevita Olimpija, koja je igrala treće veče zaredom, u trećoj četvrtini je prišla na 65:57 i 74:66, ali su Gordić i Jaramaz trojkama povećali na 80:66 i stavili "zmajčekima" do znanja da od preokreta neće biti ništa.

U prva četiri minuta četvrte četvrtine Partizan nije primio ni poen, povećao je na 89:73, nakon čega rival nije imao ni snage za ozbiljniji "napad".

Kao u polufinalu protiv Primorske, maksimalna prednost zabeležena je u konačnom rezultatu - 99:77, koji je čak 2:45 minuta pre kraja postavio Markus Pejdž. Očekivala se "stotka", ali i bez nje su igrači Partizana zadovoljni otišli na primopredaju trofeja i u svlačionicu.

Već ove noći, oni će otputovati za Veneciju, gde ih u utorak u 20 časova dočekuje prvak Italije i utakmica 1. kola Evrokupa!