Partizan u drami srušio prvaka Italije: Finiš za infarkt i POBEDA za start!

Na kraju izuzetno uzbudljivog meča u Veneciji - trijumf crno-belih!

Ognjen Jaramaz, plejmejker Partizana, u prodoru tokom utakmice protiv Darušafake.

Bilo je "tvrdo", teško, ali i uspešno za srpski tim!

Partizan je trijumfom ušao u Evrokup i novu sezonu, jer je u dramatičnoj završnici savladao Veneciju na njenom terenu, pred 3.500 gledalaca!

Venecija - Partizan 63:66 (11:19, 15:11, 18:18, 19:18)

Kontrolisali su rezultat igrači Andree Trinkijerija od početka do kraja, ali tokom dva sata velike borbe nisu mogli da se opuste, jer je domaćin sve vreme nalazio način da bude "tu".

I onda kada su crno-beli sticali "plus 12" i onda kada se činilo da ne postoji šansa da se italijanski prvak vrati u meč.

U odsustvu povređenog Radeta Zagorca, a u prisustvu raspoloženih Markusa Pejdža (14 poena), Ognjena Jaramaza (12) i Rašona Tomasa (11), crno-beli su odigrali napetu utakmicu i odbranili trijumf u poslednjih desetak sekundi.

Iako se uoči završnice činilo da će biti mnogo mirnije, dokazani američki krilni centar Ostin Dej je sam vratio Veneciju "u život", a kada je izašao iz igre tu je bio nekadašnji igrač Panatinaikosa Majkl Bramos, da teškim šutem za tri poena vrati neizvesnost u poslednjem minutu.

Bilo je na obe strane grešaka, pogodaka i očigledne nervoze, ali na kraju su se ipak radovali Beograđani.

Nemanja Gordić imao je šansu da "overi" pobedu 10 sekundi pre kraja, ali je promašio oba slobodna bacanja pri rezultatu 63:65. Odmah potom, Mičel Vot je izbio loptu pravo u ruke Vila Mozlija. I on se pomučio na "crti", promašio prvi šut, ali je iskoristio drugi, da postavi konačan rezultat.

U preostalih sedam sekundi, Bramos je pokušao da izjednači teškim šutem sa tri, pa je sa desetak metara pogodio obruč, a Mozli je bio na mestu da uhvati loptu i da označi kraj meča.

Na taj način, uz mnogo prolivenog znoja, Partizan je priveo kraju utakmicu u kojoj je u nekoliko sekvenci bio u zaista dobrom ritmu, pre svega dok su pljuštale Pejdžove trojke. Takođe, veliki impuls je davao i borbeni Tomas, koji je uz 11 poena sabrao i 13 skokova na svom takmičarskom debiju u crno-belom.

Kao što rezultat govori, bilo je i nervoznijih, "tvrđih" perioda Beograđana, ali su uprkos tim sekvencama nalazili način da brane i odbrane svoje vođstvo. I pobedu.

Pred crno-belima je povratak kući, pa još jedno gostovanje - Igokei u subotu, na "otvaranju" ABA lige.

Venecija: Udanoh 2, Kasarin, Bramos 12, Tonut 2, Dej 9, De Nikolao 9, Filoj 6, Vidmar 5, Šapel 8, Pelegrino, Ćerela 4, Vat 6.

Partizan: Volden 5 (6 sk), Zagorac, Pejdž 14, Gordić 7, Parahovski 2, Jaramaz 12, Veličković, Birčević 3, Janković 2, Tomas 11 (13 sk), Pejners, Mozli 10.

21:58

Drama i pobeda Partizana - 63:66!

Teško je opisati šta se dogodilo u poslednjih deset sekundi!

Bramos je pogodio posle ofanzivnog skoka za 63:65, a Gordić je na 10 sekundi do kraja promašio OBA bacanja.

Srećom po crno-bele, Mičel je loptu poslao u ruke Voldenu, a on je iskoristio jedan penal, sedam sekundi pre kraja!

Bramos je pokušao da odgovori na to šutem sa deset metara i taj promašaj je označio kraj utakmice!

21:55

Mozli o tablu, za 61:65! Još 20 sekundi

Pejdž nije pogodio trojku, ali je centar Partizana iznudio jako bitan faul pod košem i dva penala.

Iskoristio je drugo slobodno bacanje, o tablu!

21:53

Bramos čuva nadu Venecije - 61:64

Veoma težak šut pogodio je bek domaćih, za tri poena razlike. Na drugoj strani, Rašonu Tomasu je ispala lopta, ali će ona ostati u Partizanovom posedu. Do kraja napada je dve sekunde, a do kraja utakmice 20.

21:51

Pejdž ne greši - 58:46

Veoma je miran Amerikanac na početku poslednjeg minuta. Iskoristio je oba penala.

21:50

Mozliju ispada lopta, Venecija još u igri - 58:62

Imao je centar loptu na ruci, ali mu je ispala, što je Bramos kaznio u pretposlednjem minutu.

21:49

Dej mora van igre - 56:62

Krilni centar Venecije prepustiće "palicu" nekome, jer je izašao zbog pete lične greške. Faulirao je Tomasa, koji je iskoristio drugo slobodno bacanje, minut i 45 sekundi pre kraja.

21:47

Dej nosi Veneciju kroz finiš - 56:61

Mozli je izborio dodatni napad za Partizan, a Gordić nije uspeo da to zaokruži trojkom. Na drugoj strani, Dej je iznudio prekršaj i još slobodnih bacanja.

21:45

Gordić rutinski, za "plus 8" - 53:61

Partizanov plejmejker lako koristi pikenrol igru da mirno uđe u reket i da pogodi za mirnije vođstvo crno-belih uoči poslednja tri minuta.

21:43

Mozli ukucava! 51:59

Vil Mozli je strpljivo gledao Tomasov prodor i dočekao šansu da se digne i snažno prikuca loptu u koš! Domaći zovu tajm-aut, tri i po minuta pre kraja.

21:42

Jaramaz za "plus 6" - 51:57

Gordić, pa Pejdž ne pogađaju trojku, ali ofanzivni skokovi omogućuju i Jaramazu šansu. On je iznudio prekršaj i vratio Partizan na mirnijih šest poena razlike.

21:38

Dej drži Veneciju u igri - 51:55

Iskusni Amerikanac "vezuje" pogotke, da vrati Italijane na minus od četiri poena. Na drugoj strani, Rašon Tomas gubi loptu u prodoru.

21:36

Partizan čuva prednost pred finiš - 49:54

Jaramaz blokira šut De Nikolaa za tri poena, pa ne uspeva da se nagradi košem za dva sa distance... Na drugoj strani, Dej ubacuje težak šut.

21:33

Posle Gordića - Pejdž!

Ostaje potpuno sam Amerikanac na distanci, pod uglom od 45 stepeni, i ubacuje svoju četvrtu trojku večeras. Mirnije se diše na "plus 7"!

21:32

Jako važan pogodak - Gordić! 47:51

Nemanja Gordić reaguje u kriznom periodu crno-belih i ubacuje trojku da održi vođstvo. Počeo je 33. minut meča.

21:30

Još jedna trojka Venecije - 47:48

Žeremi Šapel ubacuje još jedan šut sa daljine, za "minus 1" domaćih na startu poslednje četvrtine. Trinkijeri reaguje i vraća Mozlija na parket umesto Nikole Jankovića.

21:27

De Nikolao uz zvuk sirene - 44:48

Partizan čuva vođstvo i odbija nalete domaćina, ali je De Nikolao ipak pogodio trojku iz kornera u poslednjim trenucima četvrtine, za "minus 4" svog tima.

Sledi deset minuta odluke.

21:26

Prekršaji, bacanja... 41:48

"Iseckan" finiš treće četvrtine. Vidmar nije iskoristio dva slobodna bacanja, a Jaramaz jeste jedno. Još 18,6 sekundi do poslednje pauze između kvartala.

21:22

Vidmar "korača", sudije ne sviraju - 41:46

Slovenački centar napravio je očiglednu grešku u koracima na putu ka košu, ali arbitri to nisu dosudili. Venecija se tako vratila na "minus 5".

21:20

Partizan je imao sreće... 39:46

Udanoh je pogodio uz prekršaj Birčevića, a onda je posle ofanzivnog skoka Bramos šutirao trojku iz ugla, za priključak i kaznu. Lopta je izašla iz obruča, a crno-beli su odahnuli. U toku je 29. minut.

21:18

Trojka na trojku, Birčević pa Bramos - 35:44

Nije namestio ruku Stefan Birčević u prvom delu, ali je sada pogodio sa daljine. U narednom napadu poentirao je i Nikola Janković, a između tih koševa trojku je za domaće dao Majk Bramos.

21:14

Ćerela pogađa, Trinkijeri zove ekipu na odmor - 32:39

Partizanov trener reagovao je na pogodak Bruna Ćerele i pozvao tajm-aut u 26. minutu.

21:10

Krilni centar Venecije u problemu - 30:37

Rašon Tomas je iznudio četvrtu ličnu grešku Ostina Deja, a Ognjen Jaramaz u nastavku akcije nije uspeo da zakuca, iako je bio sam. Na drugoj strani je to kaznio Džeremi Čapel.

21:06

Odlični potezi Rašona Tomasa - 28:37

Krilni centar je zapažen u odbrani i napadu. Najpre je ukrao loptu Veneciji, a onda je posle trka pogodio uz prekršaj. To je bio njegov deseti poen večeras. Potom je pogodio i Mozli, za tajm-aut domaćih.

21:04

Markus Pejdž, treći put - 28:33

Još jedan hitac iz daljine Amerikanca, da odbije nalet domaćih u 22. minutu.

20:48

- Poluvreme -

Venecija: Bramos 2, Tonut 2, De Nikolao 4, Filoj 6, Vidmar 1, Čapel 3, Ćerela 2, Vot 6.

Partizan: Volden 2, Pejdž 6, Parahovski 2, Jaramaz 8, Tomas 8, Mozli 4.

20:47

Pejdž sada promašuje, Italijani još bliže - 26:30

Amerikanac nije uspeo da trojkom smanji zaostatak, a onda je Filoj treći put zaredom završio napad Venecije uspešno.

20:45

Venecija sada u naletu, 24:30

Ćerela je prekinuo nalet crno-belih, a Filoj je uzastopnim pogocima prepolovio Partizanovo vođstvo. Trinkijeri zato traži još jedan tajm-aut, na početku 20. minuta.

20:40

Tomas je u seriji! 18:30

Rašon Tomas sa mnogo oseća ubacuje levom rukom, da vrati Partizanu "plus 12" u 17. minutu utakmice. Krilni centar je sada u prvom planu u napadima crno-belih.

20:37

"Upis" Voldena - 18:26

Kori Volden utrčava u reket i pogađa "flouterom", da prekine "tvrd" napadački period crno-belih. Na drugoj strani, De Nikolao vraća razliku na osam poena. U toku je 16. minut.

20:31

Venecija reaguje, kao i Trinkijeri - 16:24

Krilni centar Mičel Vot, pa iskusno krilo Majk Bramos reaguju u 13. minutu na maksimalni "plus" gostiju. Partizanov trener tražio je tajm-aut.

20:28

Druga trojka Pejdža, prvi dvocifreni "plus" - 12:24

Američki šuter ponovo je preuzeo loptu i odgovornost i pogodio za tri. Maksimalnu prednost Beograđana potom je povećao Parahovski, poenima posle kontre.

Odličan početak crno-belih!

20:23

Jaramaz uz zvuk sirene! 11:19

Sjajna sekvenca plejmejkera!

Odlično je reagovao u odbrani i sa ukradenom loptom stigao na polovinu Venecije tačno na vreme da pogodi trojku uz zvuk sirene.

Kraj prve četvrtine, u kojoj je postigao osam poena.

20:19

Pejdž cepa mrežicu - 11:16

Amerikanac je ušao sa klupe, podigao se na šut i pogodio prvu trojku u 9. minutu.

20:17

Trinkijeri menja tim, Partizan čuva prednost - 11:13

Na terenu je sada petorka Beograđana Gordić, Pejdž, Pejners, Tomas, Parahovski. Američki bek Džeremi Čapel pogodio je za kratko izjednačenje, 11:11.

20:14

Jaramaz hvata ritam, ali i gazi liniju - 8:11

Partizanov plejmejker ubacio je pet poena na startu i dobar početak umalo zaokružio trojkom u tranziciji. "Umalo", jer je nagazio aut liniju pre šuta za tri.

20:10

Jaka rampa Mozlija - 6:7

Amerikanac je "spustio rampu" u svom reketu i visokim skokom sprečio De Nikolaa da pogodi. Na drugoj strani je Jaramaz postigao svoje prve poene.

20:06

Tomas se "upisao" - 2:2

Prve poene za crno-bele u novoj sezoni postigao je Rašon Tomas. Krilni centar je pogodio u prvom minutu "tvrdog" meča u Veneciji.

20:00

Crno-beli spremni za start!

Startna petorka Partizana: Jaramaz, Volden, Pejners, Tomas, Mozli.

18:52

Početak - 20 časova

Utakmicu u Veneciji sudiće arbitri Karlos Kortes, Marćin Kovalski i Reno Želer. Domaćin će posle tri godine zaigrati u Evrokupu, a Partizan je nekoliko sati pred meč saopštio da će hala od 3.509 mesta biti puna.

• Venecija - Partizan 63:66 (11:19, 15:11, 18:18, 19:18)