Crno-bela Arena ZAGRMELA kao nekad: Zagorac lomio, Veličković slomio Turke!

Tofaš je bio nezgodan rival, ali je Trinkijerijev tim na vreme "stegao" odbranu i pobedio uz energiju 10.000 navijača.

Nije bilo lako, ali nije bilo ni drame!

Partizan - Tofaš 93:80 (15:27, 30:22, 21:17, 27:14)

Na premijeri crno-belih pred domaćim navijačima, turski tim je bolje počeo, vodio i 14 poena (29:15), ali je Andrea Trinkijeri imao ipak jače adute!

Na terenu, to su bili odlični Rade Zagorac, koji je sa 26 poena smanjivao minus gostiju, pouzdani Novica Veličković (15), koji je u najvažnijim trenucima rutinski rešavao situacije u reketu i takođe zapaženi Kori Volden, koji je birao prava rešenja, ubacivao trojke i sa 12 poena i sedam asistencija gurao tim ka trijumfu.

Na tribinama, Partizanova snaga bila je u grlima 9.854 navijača, koji su napravili sjajan ambijent i u nekoliko trenutaka podsetili na dane velikih evropskih pobeda crno-belih u Štark areni, novom domu Trinkijerijevog tima.

Italijanski stručnjak bio je ljut na startu meča, a nasmejan na kraju. Njegov tim se izborio sa odličnim šuterima gostiju poput Di-Džeja Vajta, Tarika Filipa (po 16 poena) i Meta Lodžeskog (14), ali i sa snažnim, dominantnim centrom Devinom Vilijamsom (18 poena), koji je ovog puta Beogradu pokazao pravo lice, za razliku od prošlosezonskih, bledih nastupa u dresu Budućnosti.

Dok je meč odmicao, crno-beli su nalazili rešenja i za "unutrašnju" i za "spoljnu" igru rivala, pa su uz sve glasniju podršku navijača potvrdili prošlonedeljni brejk u Veneciji i ostvarili drugu pobedu u Evrokupu.

"Mi smo tim, iz kojeg iskaču pojedinci. Večeras sam to bio ja, ali bio je i Jaramaz i ostali", rekao je Zagorac posle meča u kojem je u najvažnijim trenucima bio tu da preuzme odgovornost, pogodi trojku (4/7 za tri), realizuje kontru ili da odigra dobru odbranu, koja je budila halu kao i pogoci crno-belih.

Veoma dobar početak sezone za njega, kao i za čitav Partizanov tim, koji je i večeras nastupio bez pomoći krilnog centra Rašona Tomasa. On je dobio udarac u duelu protiv Venecije i zato je prošlog vikenda "preskočio" i gostovanje Igokei.

Pred Trinkijerijevim timom sada je kratak odmor, pa priprema za nastavak serije gostovanja, jer će u subotu igrati protiv Primorske u Sloveniji, a za nedelju dana će nastupiti u Litvaniji, na parketu Ritasa.

Partizan: Volden 12 (4/5 za tri, 7 as), Zagorac 26 (4/7 za tri, 5 sk), Pejdž, Gordić 12, Parahovski 6, Jaramaz 8, Miletić, Veličković 15 (7 sk, 4 as), Birčević 3, Janković 2, Pejners 3, Mozli 6.

Tofaš: Mustafa, Durmaz 5, Aksu, Ugurlu 7, Ermiš 2, Tuna, Vajt 16 (4/7 za tri), Satir, Filip 16 (6 sk, 8 as), Lodžeski 14, Vilijams 18, Jašar 2.

Rezultati 2. kola Evrokupa

Grupa B

Partizan - Tofaš 93:80

u sredu

Lokomotiva - Venecija 19
Limož - Ritas 20.45

Tabela: Partizan 2-0, Ritas 1-0, Tofaš 1-1, Venecija 0-1, Lokomotiva Kubanj 0-1, Limož 0-1.

23:06
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

21:53

Kraj utakmice, pobeda Partizana!

Crno-beli su rutinski priveli posao kraju i uz to razmišljali o razlici. Konačan rezultat je 93:80 (15:27, 30:22, 21:17, 27:14).

21:46

Zagorac stavlja tačku!

Partizanov najefikasniji igrač potvrđuje trijumf crno-belih i zaokružuje svoj sjajni nastup 25. poenom, u 39. minutu. I to pod nesportskim faulom.

21:44

Majstorije Novice Veličkovića! 87:77

Partizanov kapiten igra sjajno i u seriji poentira iz reketa, pa uz veliki aplauz napušta igru i odlazi na klupu, u 38. minutu.

21:41

Ugurlu ne da Partizanu da se opusti

Turski plejmejker ubacio je trojku za "minus 6" (83:77), da nagovesti uzbudljivija poslednja četiri minuta.

21:40

Partizan slama Tofaš! 83:74

Volden diriguje, a Veličković zakucava!

Partizan izgleda sjajno u ovim trenucima, a Štark arena se "trese" pesmom navijača!

21:37

Trojka na trojku, 81:74!

Kako su ovi obruči "mekši" od onih koji su bili u Areni prethodnih godina!

Volden je ubacio trojku tako što je lopta skakutala po obruču... A potom je Veličković doneo mirnijih "plus 7"! U toku je 36. minut.

21:33

Ponovo Zagorac, trojka! 76:70

Zagorac je odlično "osetio" Arenu i vuče crno-bele! Ponovo je ubacio sa daljine i zajedno sa Mozlijem "pogurao" ekipu ka maksimalnih "plus 6". Gosti ponovo zovu tajm-aut.

21:32

Ravnopravan meč u Štark areni.

21:30

Zagorac vraća prednost - 71:70!

Posle Jaramaza, i Mozli je promašio oba slobodna bacanja, ali je Veličković izborio ofanzivni skok, a Zagorac to nagradio trojkom.

Odmah potom, Zagorac je položio loptu posle kontre, u 33. minutu. Za sada je ubacio 20 poena.

21:27

Zagorac greškom "čašćava" goste - 66:68

Greši Rade Zagorac pod svojim košem, a Tarik Filip to kažnjava, na startu poslednje četvtine. U toku je 32. minut.

21:25

Kraj treće četvrtine - 66:66

Jaramaz staje na liniju penala tri sekunde pre kraja četvrtine i promašuje oba šuta. Egal rezultat na početku poslednjeg kvartala.

21:23

Tofaš odgovara - 66:66

Ugurlu, pa Filip vraćaju turski tim u život. Iako je delovalo da crno-beli imaju punu kontrolu, "žilavi" gosti su se ponovo vratili u meč i izjednačili u poslednjem minutu četvrtine.

21:20

Gordić nosi Partizan - 66:62

Ponovo je plejmejker u prvom planu. Odigrao je odlično u igri "dva na dva" zajedno sa Mozlijem i rutinski poentirao. Ubacio je šest poena u ovoj četvrtini.

21:18

Gordić leđima donosi "plus 4" - 64:60

Odlična sekvenca iskusnog plejmejkera.

Odigrao je leđima protiv čuvara Berka Ugurlua i pogađa pod faulom, u 28. minutu.

21:16

Bolja energija crno-belih u nastavku.

21:15

Ubrzana igra, na obe strane - 60:58

Met Lodžeski realizuje kontru gostiju, za drugo uzastopno izjednačenje (56:56, pa 58:58). Na parketu je u ovim trenucima petorka domaćih Gordić, Volden, Jaramaz, Veličković, Mozli.

Upravo je Mozli poentirao za još jedno vođstvo Beograđana, na šta gosti reaguju tajm-autom u 27. minutu.

21:11

Traje Partizanov niz - 11:0!

Jaramaz je odlično počeo nastavak. Ponovo je pogodio, da prvi put večeras "odlepi" ekipu na dva poseda zaostatka.

21:10

Partizan preokreće i vodi - 54:52!

Crno-beli su obrnuli i skor i situaciju na parketu!

Volden je ubacio važnu trojku za "minus 1", a Ognjen Jaramaz se nadovezao u sledećem, brzom napadu crno-belih. Uzastopne trojke, za "plus 2". Serija srpskog tima 9:0.

21:08

Zagorac uzvraća - trojkom za 48:52

Zastala je lopta između obruča i table, ali je ipak prošla kroz mrežicu. Partizan je opet na "minus 4", u 23. minutu.

21:07

Lodžeski "otvara" nastavak - 45:52

Prve poene u drugom delu postiže Met Lodžeski, trojkom iz kornera.

20:48

- Poluvreme -

Strelci

Partizan: Volden 6, Zagorac 12, Gordić 6, Parahovski 4, Jaramaz 3, Veličković 9, Birčević 3, Janković 2.

Tofaš: Durmaz 4, Ugurlu 2, Ermiš 2, Vajt 11, Filip 12 (6 as), Lodžeski 4, Vilijams 13.

20:45

Zagorac približava Partizan - 45:49

Dobra rola srpskog krila u završnici prvog dela. Sada je pogodio pod faulom, pa ubacio i trojku.

Crno-beli su na samo "minus 4", najviše zahvaljujući Zagorčevom doprinosu.

20:42

Trojka na trojku, za 39:49

Pogoci sa distance na obe strane.

Tarik Filip je dao trojku o tablu, a potom je pogodio za dva uz prekršaj. Između njegovih koševa, trojku je ubacio Volden.

20:41

I Zagorac staje na "crtu" - 36:44

Sada je i krilo crno-belih iznudilo slobodna bacanja. Partizan ih je za sada izveo 10 i iskoristio osam.

20:40

Vilijams ne staje - 34:44

Gostujući centar ubacio je svoj 13. poen, da vrati razliku na dvocifreni "plus" (33:44), a onda je Birčević iskoristio slobodno bacanje. U toku je 18. minut.

20:37

Još jedna Vajtova trojka i još jedan tajm-aut Trinkijerija

Partizanov trener okupio je ekipu kraj klupe, nakon što je Vajt ubacio svoju treću trojku večeras, za rezultat 31:42 na isteku 16. minuta.

20:35

20:34

Vilijams i dalje u ritmu, Veličković traži podršku - 29:39

Snažni centar Tofaša iznudio je Veličkovićev faul uz pogodak, a onda je Partizanov kapiten pogodio još jednu trojku.

Raspucani gosti odmah su imali odgovor, jer je i Di-Džej Vajt ubacio trojku.

20:31

Veličković "budi" dvoranu - 24:33

Važan pogodak Partizanovog kapitena. Trojkom za 24:31 je "razmrdao" navijače, pomalo uspavane na startu duela.

20:29

Partizan opet na "minus 10" - 19:29

Muhsin Jašar ne pogađa dvaput iz Partizanovog reketa, na šta je ponovo Gordić reagovao. Ovog puta, plejmejker je pogodio sa linije penala.

20:27

Gordić u kontri, pa tajm-aut Tofaša - 17:29

Partizanov plejmejker istrčao je brzi napad, položio loptu o tablu, a sa klupe gostiju reagovali su tajm-autom. U toku je 12. minut.

20:23

Odmor uz najveće vođstvo gostiju - 15:27

Bivši plejmejker Fenerbahčea Berk Ugurlu postavio je iz kontre maksimalnu prednost Tofaša. Partizan je imao sreće da Turčin na isti način nije pogodio i uz zvuk sirene. Kraj prve četvrtine

20:21

Problem sa satom - 15:25

Odužila se prva četvrtina. Sudija Jerezuelo je za zapisničkim stolom korigovao problem, pa je meč posle nekoliko minuta nastavljen.

Berkan Durmaz je posle pauze iskoristio dva penala.

20:19

Partizan večeras igra prvi evropski meč u Areni posle pet i po godina.

20:17

Devin Vilijams je u ritmu - 13:23

Gordić (prodorom) i Zagorac (slobodnim bacanjima) pokrenuli su reakciju domaćih na dvocifreni minus, ali je Vilijams na drugoj strani zaista ušao u ritam.

20:11

Gosti i dalje precizni, Trinkijeri reaguje - 9:19

Lodžeski fintira Birčevića, pa ubacuje trojku, a potom Vajt poentira "face up" šutem. Andrea Trinkijeri poziva prvi tajm-aut, na isteku šestog minuta.

20:10

Još jedna trojka crno-belih, za 9:14

Mozli ubacuje svoju prvu trojku, pa na drugoj strani šalje Vilijamsa na liniju penala, faulom u reketu.

20:07

Još jedna trojka gostiju - 6:12

Nekadašnji NBA krilni centar, Didžej Vajt, postigao je drugu trojku za Tofaš. Odmah potom, Trinkijeri menja Veličkovića Stefanom Birčevićem. U toku je peti minut.

20:06

20:04

Jaramaz "cepa mrežicu" - 5:9

Dobio je dosta prostora na levoj strani Partizanov plejmejker i mirno pogodio trojku. Bivši šuter Olimpijakosa Met Lodžeski brzo je odgovorio.

20:03

Prve poene postiže Vilijams - 2:7

Prošlosezonski centar Budućnosti Devin Vilijams dao je prvi koš na utakmici. Na drugoj strani, sezonu u Štark areni je košem "otvorio" Novica Veličković.

Potom je usledila trojka Tarika Filipa.

20:02

20:00

Startne petorke

Partizan: Jaramaz, Volden, Zagorac, Veličković, Mozli.

Tofaš: Vajt, Lodžeski, Mustafa, Filip, Vilijams

Sudije: Danijel Jerezuelo, Jakub Zamoojski, Gitis Vilijus.

19:17

Ko su lideri Tofaša?

U timu koji sa klupe predvodi Orhun Ene, nekadašnji selektor "A" i mlađih selekcija Turske, najveće zvezde su krilo sa NBA iskustvom Di Džej Vajt, zatim bivši "snajper" Olimpijakosa i Panatinaikosa Met Lodžeski i Sami Mehija, koji zbog povrede nije doputovao u Beograd.

Najbolji učinak u pobedi nad Limožom prošle nedelje imao je bek Tarik Filip - 17 poena, 10 skokova i sedam asistencija.

Poznatiji od ostalih srpskoj javnosti su centar Devin Vilijams, koji je deo prošle sezone proveo u Budućnosti, odnosno plejmejker Berk Ugurlu, koji je ponikao u Fenerbahčeu i odigrao nekoliko sezona kod Željka Obradovića.

19:07

Trinkijeri traži dve dobre utakmice

Trener Partizana je u najavi ovog meča rekao da pobeda u Veneciji neće ništa vredeti ako večeras ne bude potvrđena.

"Posle nekoliko gostovanja, igramo prvu zvaničnu utakmicu kod kuće i moramo da budemo maksimalno koncentrisani. Moj posao je da spremim ekipu da bude na maksimumu tokom svih 40 minuta. Verujem da će biti mnogo navijača i da će atmosfera biti dobra, što će nam biti dodatna motivacija", rekao je on.

Prema poslednjim informacijama, u Areni se očekuje nešto manje od 10.000 ljudi.