Košarka

Prva pobeda Limoža: Ritas "pao" pred Partizan

U poslednjoj utakmici Grupe B Evrokupa, Limož je kod kuće pobedio Ritas.

Limož je upisao prvu pobedu, a Ritas poraz u aktuelnoj sezoni Evrokupa. Nakon poslednje utakmice 2. kola Grupe B, Partizan je ostao usamnjen na prvom mestu tabele. "Parni valjak" je jedini sa maksimalnim učinkom na početku takmičenja.

Duel odigran u Francuskoj rešen je u poslednjoj četvrtini, kada je nekadašnji prvak Evrope napravio ključnu razliku i pobedio 82:61 (19:17, 14:14, 25:23, 24:7).

Ključna je bila poslednja deonica u kojoj je domaćin uspeo da napravi čak "+21". Gosti su za 10 minuta postigli tek sedam poena, dok je Limož bio na 24.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Semaj Kriston sa 19 poena, pratili su ga je Ugo Invernici sa 14 i Vinsent Senford sa 16.

U poraženoj ekipi istakli su se samo Pako Kruz sa 13 i Terel Halouvej sa 10 poena.

Ritas u narednom kolu (15. oktobra) dočekuje na svom terenu Partizan.