Zvezda OPET "izrešetana" u ABA ligi: Ovog puta - poraz u Sloveniji, za 1-2!

Ekipa Milana Tomića ponovo izgubila u Novom Mestu!

Sve teži početak sezone Crvene zvezde!

Pobeda protiv Fenerbahčea bila je svetli bljesak u sve tamnijem oktobru za ekipu Milana Tomića, koja je u nedelju, na gostovanju u Novom Mestu, doživela drugi "jadranski", a četvrti takmičarski poraz:

Krka - Zvezda 79:77 (17:20, 20:25, 18:16, 24:16)

/Pročitajte tekstualni prenos meča u sekciji 'Razvoj događaja'/

I večeras u Sloveniji, igrači aktuelnog šampiona dozvolili su rivalu sjajno šutersko veče. Tim iz Novog Mesta ubacio je 50 odsto šuteva za tri poena (ukupno 13/26) i prečesto iz "otvorenih" pozicija oduzimao Zvezdi kontrolu utakmice u završnici.

Dok se meč bližio kraju, Amerikanac Glen Kouzi (20 poena) igrao je sve bolje, ubacio je šest trojki i razigrao ostatak tima dovoljno da sruši velikog favorita.

Zvezda je vodila od kraja prve četvrtine pa do sredine poslednje i u tom periodu nalazila način da reaguje na nalete domaćina, ali je finiš ipak dočekala nespremna i bez plana.

Potpuno izgubivši prednost od sedam poena sa kraja treće četvrtine, ali i ritam, Beograđani su se do završnice oslanjali na rešenja Stratosa Perperoglua, upornost Mohameda Fajea u reketu i tako su ostajali u igri "koš za koš", u kojoj je Krka večeras ipak bila uspešnija.

Kada je Marko Jošilo pogodio svoju treću trojku za 76:73, Milan Tomić je pozvao tajm-aut i na njemu samo odmorio igrače, pa ih vratio na parket. Usledio je izuzetno težak prodor Branka Lazića i još teži pogodak (76:75), a onda i momenat odluke - četvrta Jošilova trojka na kraju 39. minuta (79:75).

Tomić je opet okupio ekipu i tada joj dao instrukcije, ali to nije ništa promenilo. Ognjen Dobrić je pokušao da odgovori brzom trojkom, promašio je i tako je Krka krenula ka pobedi, koju joj nije ugrozio ni loš potez Ivana Ramljaka tri sekunde pre kraja, kada je faulirao Borišu Simanića pri šutu za tri poena.

Mladi krilni centar bio je večeras starter i dobio je Tomićevo poverenje u momentima odluke, iako ga prethodno nije bilo na terenu dok se "lomilo". Stao je na liniju penala, mirno pogodio dva šuta za 79:77, pa namerno promašio treći, ali Faje i Odžo nisu uspeli da uhvate "otpadak" i da donesu Zvezdi šansu tri sekunde pre kraja.

Poput Simanića, Tomić je večerašnji meč iskoristio da pruži šansu za ovosezonski debi i rezervnom centru Nikoli Jovanoviću, koji jeste bio spreman za dokazivanje, postigao 16 poena i ostavio dobar utisak, ali njegov nastup definitivno će ostati u drugom planu, iza teškog Zvezdinog poraza.

Šef struke crveno-belih večeras nije mogao zbog povreda da računa na Derika Brauna i Džejmsa Gista, a uz njih ni na Bilija Berona, koji u SAD prisustvuje porođaju supruge. Ipak, i bez tog trija i još nespremnog Ognjena Kuzmića, Zvezda je ipak večeras bila apsolutni favorit, sa željom da trijumfom ostavi za sobom loš osećaj posle poraza u Tel Avivu.

Nakon ovakvog meča u dvorani "Leon Štukelj", taj osećaj može biti samo još teži.

Krka: Kouzi 20 (6/9 za tri), Marineli, Škedelj 1, Đapa, Fifolt, Balažič 9 (3/5 za tri), Jošilo 19 (4/4 za tri), Rakićević, Lapornik 5, Ramljak 9, Laval 14, Osolnik 2.

Zvezda: Čović 2, Braun 12, Perperoglu 14, Davidovac 8, Nenadić, Lazić 2, Faje 6, Dobrić 5, Dženkins, Simanić 9, Jovanović 16, Odžo 3.

Mega - Zadar 98:79

Tabela: FMP 3-0, Cedevita Olimpija 3-0, Primorska 2-1, Krka 2-1, Partizan 2-1, Budućnost 2-1, Mornar 2-1, Zvezda 1-2, Mega 1-2, Igokea 0-3, Cibona 0-3, Zadar 0-3.

Crvena zvezda izgubila od Krke (SPORT)
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.
19:53

Kraj utakmice, Zvezda je izgubila od Krke!

Konačan rezultat:

19:51

Simanić daje dva, Zvezda pred porazom - 79:77

Namerno je promašio krilni centar crveno-belih treći penal, ali Faje i Odžo nisu uspeli da uhvate tu loptu. Krka je na devet desetinki od pobede.

19:50

Simanić ima tri bacanja na 79:75

Lapornik je promašio šut za tri, pa uhvatio loptu i iznudio novi napad. Zvezda je dobila loptu na devet sekundi do kraja, Simanić se podigao na šut za tri i iznudio prekršaj. Tri sekunde pre kraja.

19:48

I još jednom - trojka Krke - 79:75

Jošilo ponovo preuzima loptu i odgovornost i ubacuje trojku za sada velikih "plus 4" na početku poslednjeg minuta. Tomić zove tajm-aut. Jošilo šutira trojke 4/4!

19:46

Težak pogodak Lazića - 76:75

"Vruć kompir" u rukama Zvezdinog kapitena, ali on posle prodora poentira za "minus 1" u 39. minutu

19:45

Jako bitna trojka Krke, 12. na meču - 76:73

Jošilo dobija loptu i prostor u ćošku, podiže se na šut za tri i poentira za važnih "plus 3" u 39. minutu. Tomić zove tajm-aut. Domaćin je pogodio 50 odsto šuteva za tri poena (12/24).

19:43

Ponovo Perperoglu, ponovo Laval - 73:73

Grk još jednom poentira iz teške pozicije - uprkos veoma dobroj odbrani Marka Jošila u 28. minutu. Na drugoj strani, centar Krke koristi oba penala.

19:42

Pogađaju i jedni i drugi - 71:71

Kouzi sada asistira Lavalu za pogodak iz reketa, a Perperoglu odgovara, takođe hicem iz blizine obruča.

19:41

Kouzi daje i ŠESTU trojku - 69:69

Amerikanac niže trojke za Krku, a Faje odgovara borbenim reakcijama u reketu. Počeo je 37. minut.

19:38

Kouzi petom trojkom "okreće" rezultat - 66:65

Amerikanac se podigao na šut preko Filipa Čovića i doneo Krki prvo vođstvo od kraja prve četvrtine. Milan Tomić reaguje tajm-autoom, na početku 36. minuta

19:36

Davidovac promašuje u nizu, Krka opet preti - 63:65

"Tvrd" period meča, u kojem Dejan Davidovac promašuje uzastopne šuteve za tri poena, a Laval koristi dva slobodna bacanja u 35. minutu. Lorenco Braun i Dobrić imali su nekoliko dobrih defanzivnih sekvenci, ali to nije bilo nagrađeno poenima.

19:31

Trojka Balažiča, za "minus 2" - 61:63

Treća trojka krilnog centra Krke potpuno vraća domaće u meč. U narednom napadu imali su Slovenci šansu i da povedu, ali ih je sprečila još jedna dobra defanzivca reakcija Lorenca Brauna.

19:29

Krka bolje počinje 4/4 - 58:61

Lapornik utrčava u Zvezdin reket i poentira pod prekršajem. Krka je ponovo prišla na posed zaostatka.

19:26

Rampa Brauna za kraj četvrtine

Dobra defanzivca reakcija Zvezdinog pleja uz zvuk sirene. Bilo je to poslednje što smo videli u trećem kvartalu-

19:24

Jošilo, pa Perperoglu pogađaju iz daljine - 55:61

Krka ni ovog puta neće dozvoliti crveno-belima da se odlepe. I to na isti način kao i do sada - trojkama. Svoju drugu večeras ubacio je Jošilo, a na drugoj strani je trojku ubacio i Perperglu. Počeo je 30. minut.

19:21

Jovanović penalima za "plus 5" - 51:56

Zvezdin centar iskoristio je slobodna bacanja da ubaci svoj 16. poen na ovosezonskom debiju. U toku je 28. minut.

19:16

Krka izjednačuje, Perperoglu vraća vođstvo - 48:51

Ramljak je pogodio uz prekršaj za 48:48, a Lorenco Braun i Perperoglu su brzom akcijom ponovo doneli prednost crveno-belima. Grk je ubacio trojku. U toku je 26. minut.

19:11

Nije ovo Dženkinsovo veče...

Zvezdin Amerikanac ponovo je izgubio loptu u napadu, a zatim i promašio šut sa distance. Loš nastup povratnika među crveno-bele.

19:08

Ponovo Kouzi i ponovo trojka - 43:47

Šuter iz Mičigena ubacio je i svoju četvrtu trojku, da pokaže da će crveno-beli morati da pomuče da bi pobedili večeras. U toku jer 23. minut.

19:06

Atraktivan početak drugog dela - 40:47

Kouzi je večeras inspirisan. Ubacio je i svoju treću trojku, na šta je Zvezda odgovorila "alej-up" akcijom Čović-Simanić.

19:00

Najlepši potez prvog dela - Dobrićevo zakucavanje

18:54

Strelci u prvom delu

KRKA: Kouzi 8 (2/4 za tri), Balažič 6 (2/3 za tri), Jošilo 10, Lapornik 2, Ramljak 6, Laval 3, Osolnik 2. Timski: 8/18 za dva, 5/12 za tri, 6/10 sl. bacanja, 14 skokova (8-6), 8 asistencija, 3 ukradene, 4 izgubljene lopte.

ZVEZDA: Čović 2, Braun 6, Perperoglu 4, Davidovac 6, Faje 2, Dobrić 5, Simanić 5 (1/5 za tri), Jovanović 13, Odžo 2. Timski: 11/21 za dva, 4/12 za tri, 11/12 sl. bacanja, 19 skokova (11-8), 8 asistencija, 4 ukradene, 4 izgubljene lopte.

18:49

- Poluvreme, 37:45 -

Milan Tomić zatražio je tajm-aut uoči poslednjeg napada, ali je taj napad završen lošim šutevima Majkla Odža.

18:45

Čović pada, Ramljak smanjuje na "minus 6" - 37:43

Nezgodno je pao Zvezdin plejmejker u reketu, izgubivši ravnotežu pod košem. Otišao je polako na klupu, u pratnji fizioterapeuta.

18:41

Krka "živi" od trojki, Simanić odgovara - 33:41

Jošilo je postigao petu trojku domaćih večeras (iz 12 timskih pokušaja), a Simanić je na drugoj strani pogodio iz ugla.

18:37

Crveno-beli čuvaju vođstvo - 28:34

Već po navici - Krka daje trojku posle Zvezdine serije (Balažič), posle čega Perperoglu koristi slobodna bacanja.

18:35

Zvezda reaguje na seriju Krke - 25:32

Lorenco Braun naskočio je i pogodio u prvom napadu posle tajm-auta, a u drugom je asistirao Ognjenu Dobriću za otvorenu trojku i povratak Zvezde na "mirniji" plus. Sada Petrov traži tajm-aut.

18:33

Krka se šutem vratila u meč - 25:27

I Jošilo pogađa iz daljine, na šta Tomić reaguje prvim tajm-autom srpskog tima, u 14. minutu.

18:31

Trojke domaćih u nizu - 23:27

Jure Balažič i Glen Kouzi trojkama vraćaju Krku u egal u 14. minutu.

18:28

Serija 13:1 i tajm-aut

Stratos Perperoglu koristi grešku Mihe Škedelja i lako kao na treningu poentira u situaciji "jedan na nula". Simon Petrov zove tajm-aut u 12. minutu, pri Zvezdinom vođstvu 25:17.

18:26

Još jedna trojka Davidovca - 17:23

Zvezdin bek ponovo pogađa sa distance, na startu druge deonice. Za domaće je od 11. minuta zaigrao nekadašnji plejmejker Zvezde, Petar Rakićević.

18:22

L. Braun se "upisuje" sa crte - 17:20

Zvezdin plejmejker iznudio je faul koji je naljutio domaće navijače, jer je Laval čuvao u mestu, sa podignutim rukama. Potom je Amerikanac stao na liniju penala i iskoristio dva slobodna bacanja, sekund pre kraja četvrtine.

18:19

Prva Zvezdina trojka - Davidovac

Laval je žestoko promašio oba slobodna bacanja, a Dejan Davidovac odgovorio je prvom trojkom Beograđana, u desetom minutu, za rezultat 16:18. Bio je to sedmi pokušaj gostiju sa distance i prvi pogodak.

18:17

Jovanović u ritmu - 16:15

Zvezdin centar dobio je težak pas od Dženkinsa, pa uz prekršaj postigao svoj 11. poen.

18:15

Krka uzvraća - 14:12

Glen Kouzi postiže drugu trojku slovenačkog tima, da vrati prednost domaćima.

18:14

Ponovo Jovanović - 11:12

Zvezdin centar definitivno u prvom planu. Ponovo je uhvatio ofanzivni skok i poentirao pod faulom, za vođstvo Beograđana.

18:12

Jovanović "vezuje" pogotke - 11:8

Zvezdin centar postiže prve koševe u sezoni uzastopnim prodorima, na drugoj strani Ramljak poentira za domaće, da održi prednost Krke.

18:07

Jovanović prvi put na parketu - 5:2

Zvezdin rezervni centar Nikola Jovanović dobio je šansu da nastupi zbog povrede Džejmsa Gista i ušao je u igru u 3. minutu, posle druge lične greške Odža.

18:04

Bolji početak domaćih - 3:0

Zvezdin Amerikanac Čarls Dženkins izgubio je loptu u prva dva napada crveno-belih, a potom je faul u napadu napravio Majkl Odžo.

Na drugoj strani, poentirali su Tim Osolnik zicerom i Marko Jošilo, slobodnim bacanjem.