Partizan na krilima Tomasa ukrotio "pantere": Nema neporaženih u ABA ligi!

Sjajna partija Amerikanca koji je predvodio crno-bele do treće pobede u regionalnom takmičenju, FMP upisao prvi poraz.

Odlična utakmica je bila očekivana u dvorani "Aleksandar Nikolić" i odličnu utakmicu smo i dobili. Partizan je uspeo da ostvari treći trijumf u ABA ligi u svom prvom meču na domaćem parketu u tom takmičenju.

PARTIZAN - FMP 90:85 (19:20, 21:20, 26:19, 24:26)

Meč koji je obeležila rezultatska klackalica otišao je na kraju na strani domaćeg tima, pre svega jer je Rašon Tomas prikazao odličnu igru u drugom poluvremenu i "poveo" crno-bele ka važnoj pobedi.

FMP je pokazao zbog čega je u ovaj meč ušao sa skorom 4-0 i imali su ozbiljnih namera da taj savršeni početak sezone produže.

Imali su nekolicinu raspoloženih igrača, kako u vidu Alekse Radanova po pitanju poena, tako i po pitanju kreacije koju je Stefan Pot doneo sa 12 asistencija.

Međutim, ključna četvrtina i ovoga puta bila je treća. Partizan je u njoj uspeo da stigne do prvog osetnijeg vođstva, "odlepili su se na +9 i potom su uspeli da tu prednost i sačuvaju.

FMP se nije predavao, u finišu su uspeli da se približe na 84:82, pre svega uz pomoć odličnog Radanova, ali je završnica ipak pripala nešto smirenijem Partizanu.

Crno-beli su i ovog puta katastrofalno šutirali za tri poena (5/23), ali je ipak prevagu donela njihova kvalitetna igra u reketu. "Panteri" su sa 11 trojki "trenirali živce" domaćim navijačima, ipak, ni to im nije bilo dovoljno.

PARTIZAN: Birčević 5, Tomas 23, Zagorac 8, Pejners 9, Jaramaz 10, Gordić 15 (5 asistencija), Pejdž 6, Mozli 6 (9 skokova), Janković 8

FMP
: Tejić 9, Đorđević 12. Ulubaj 11 (6 skokova), Rit 14, Đoković 5, Uskoković 4, Pot 7 (12 asistencija), Jeremić 5, Radanov 18

ABA LIGA, 5. KOLO:

petak

Krka - Primorska 71:89 (13:23, 15:22, 24:32, 19:12)

subota

Mornar - Cedevita 77:70 (15:22, 14:20, 27:14, 21:14)

Partizan - FMP 90:85 (19:20, 21:20, 26:19, 24:26)

nedelja

Mega - Budućnost 12.00
Cibona - Crvena zvezda 18.00
Igokea - Zadar 20.00

TABELA: Primorska 4-1, Cedevita 4-1, FMP 4-1, Mornar 3-2, Partizan 3-2, Budućnost 3-1, Krka 2-3, Crvena zvezda 2-2, Cibona 1-3, Mega 1-3, Igokea 0-4, Zadar 0-4.

21:53

KRAJ - 90:85

Pobeda Partizana u odličnoj utakmici u dvorani "Aleksandar Nikolić"!

21:50

Rašoooon Tomas - 88:82!

Važni poeni za Partizan! Pogađa Tomas za dva, ostalo je još 40 sekundi!

21:48

40' [86:82] - Ulazimo u poslednji minut!

21:45

38' [84:82] - Deseta trojka za FMP!

Radanov je pogodio i treću trojku iz isto toliko pokušaja, što znači da sada FMP šutira sa distance 10/18. Zaista sjajno šutersko veče!

Rašon Tomas potom ubacuje dva brza poena za Partizan, ali i Radanov opet uzvraća sa 2+1 posle koš-faula.

21:41

37' [80:74] - Izvrsni Gordić!

Prišli su gosti na tri-četiri poena, ali Nemanja Gordić postiže pet izuzetno važnih poena!

Prvo je to bila trojka iz ugla, da bi onda i jedno polaganje posle napada sa desne strane značilo nove lake poene i tajm-aut FMP-a.

21:38

26' [75:72] - Opet greška Jaramaza

I dalje dekoncentrisano igraju domaći u napadu. Ognjen Jaramaz već treći put gazi čeonu liniju i "poklanja" napad FMP-u, dok je i Rašon Tomas imao nekoliko loših dodavanja koja su prekidala napade Partizana.

21:33

34' [73:71] - Partizanu pada koncentracija

Imali su u jednom trenutku i devet poena razlike igrači Andree Trinkijerija, ali posle nekoliko loše organizovanih napada i nepreciznih dodavanja, FMP to kažnjava u tranziciji i smanjuje prednost Partizana na samo dva razlike.

21:24

30' [66:59] - FMP muče bacanja

Završena je treća četvrtina, a u njenoj završnici gosti iz Železnika promašuju četiri uzastopna slobodna bacanja.

I onda u samoj završnici, Ognjen Jaramaz zakucavanjem budi publiku u dvorani "Aleksandar Nikolić"!

21:22

29' [64:59] - Serija 12:2

Taman kada se FMP "odlepio" na pet poena prednosti, Partizan je uspeo da ubrza igru u napadu i da uz poene Birčevića, Pejdža i Jaramaza napravi seriju 9:2.

I onda Stefan Birčević pogađa trojku za +5!

21:14

26' [52:54] - Rašon Tomas!

Van balansa, slabijom rukom, pogađa vrh table, ali to su poeni Rašona Tomasa uz faul!

Potom pogađa i sa linije penala za nove poene. Odličan njegov start u drugom poluvremenu, sada je na 15 poena.

21:10

A evo i lep detalj iz prvog poluvremena

21:08

24' [47:50] - Opet te trojke

Taman Partizan sustigne FMP, a gosti odmah pogađaju sa distance.

Već su pogodili dve trojke u nastavku, prvo Jeremić, a onda i Pot. Kod crno-belih Rašon Tomas ubacuje pet poena u uvodnim minutima drugog poluvremena.

21:06

21:02

Počelo je drugo poluvreme

20:48

20' [40:40] - Poluvreme

Partizan u prvom poluvremenu nije uspevao da dobro brani šuteve FMP-a sa distance. Nekoliko otvorenih šuteva su ostavljali gostima, a ovi to kažnjavali.

Pogodili su šest trojki iz deset pokušaja i to je dobar razlog za ovaj rezultat.

Sa druge strane, Partizan je bolji pod košem, a predvodi ih odlični Pejners sa devet poena i bez promašaja.

20:40

17' [32:36] - Brzi preokret FMP-a

Nekoliko brzih tranzicija gostiju i igra protiv nepostavljene odbrane Partizana i "panteri" stižu do lakih poena i preokreta.

Prave seriju 6:0 uz dva lepa poteza Alekse Uskokovića.

20:32

13' [24:25] - Za sada "klackalica"

Malo vodi Partizan, onda malo FMP.

Pejners je u nastavku pogodio još jednu trojku, dok "panteri" za sada imaju samo jedan koš iz igre u drugoj četvrtini.

20:23

10' - [19:20] Prva trojka Partizana

Mučili su se domaći na šutu za tri, imali tri promašaja, ali je onda Pejners napokon uspeo da popravi tu statistiku.

Time je i završena prva četvrtina, a FMP ima minimalnu prednost, pre svega uz pomoć četiri pogođene trojke.

20:20

Lepo zakucavanje Rita

20:18

8' [16:15] - Problemi na bacanjima

Ne realizuju igrači Partizana šuteve sa penala, trenutno su na 6/10, ali zato dobro šutiraju za dva i brzim poenima Zagorca i Mozlija stižu do prednosti.

20:15

Odigran je i prvi meč dana

20:13

6' [8:15] - "Panteri" ređaju faulove

Već su gosti napravili pet faulova za praktično isto toliko minuta igre.

Crno-beli poslednja poena postižu sa linije za slobodna bacanja, a onda i dobra kontra FMP-a donosi osetnu prednost.

20:07

3' [4:9] - Preokreće FMP trojkama

Poveli su crno-beli 4:0 poenima Zagorca, da bi trojke Rita, Radanova i Ulubaja stigao da preokreta.

20:02

Počelo je!

I posle samo tri sekunde zakucavanje Radeta Zagorca.

19:57

Prvi meč na domaćem terenu

Partizan u ABA ligi ove sezone još uvek nijednom nije igrao na svom parketu, pa će i ovo biti poseban meč za igrače Andree Trinkijerija.

19:54

Startne petorke

Za Partizan meč počinju Zagorac, Gordić, Jaramaz, Janković i Tomas.

U timu FMP-a na parketu će prvi biti Rit, Pot, Radanov, Ulubaj i Đorđević.

19:51

FMP slavio u ponedeljak

Oni su u Železniku savladali Igokeu, a evo i kako je to izgledalo.

19:45

Partizan se pojačao

Dok čekamo početak utakmice, da vas podsetimo na dešavanja od juče...

Džejms Bel, nekadašnji košarkaš Budućnosti i Cedevite je pojačao redove crno-belih.

Opširnije ovde.

19:35

Dobrodošli u MONDO live

Budite sa nama večeras, pratićemo uživo sva dešavanja sa utakmice Partizan - FMP u okviru 5. kola ABA lige.