Košarka

Mega u sve težoj poziciji: Izgubila je od direktnog rivala, za pad na 1-5

Izvor mondo.rs

Beograđani u Novom Mestu doživeli peti neuspeh u šest kola.

Trener Mege Dejan Milojević govorio je prethodnih dana da njegov tim još "nema kiks", jer je četiri poraza u ABA ligi doživeo protiv favorita (Olimpija, FMP, Zvezda, Budućnost).

Ipak, večerašnji neuspeh mogao bi da zaista zakomplikuje borbu za opstanak ekipe koju vodi, jer je doživeo poraz na parketu direktnog rivala u borbi za opstanak:

Krka - Mega 74:69 (27:21, 15:18, 20:14, 12:16)

Na taj način, beogradski tim ostao je na pretposlednjem mestu tabele, sa skorom 1-6, dok je sastav iz Novog Mesta na polovičnom učinku 3-3.

"Imali smo bolju energiju nego inače, međutim previše grešaka, promašili smo osam slobodnih bacanja, barem 10 zicera, a kad igrate ovakvu bitnu utakmicu protiv čvrste ekipe kakva je Krka, ne možete da se nadate pobedi", rekao je Milojević posle utakmice u Novom Mestu.

Mega je izgubila od Krke sa 74:69 u šestom kolu ABA lige i tako zabeležila peti poraz u regionalnom takmičenju.

"Imali smo čak na kraju i šansu da dođemo do izjednačenja, ali kada smo odbranili napad, nismo zagradili koš, Jošilo je uhvatio skok u napadu i rešio pobednika. Krki želim sve najbolje u nastavku prvenstva a mi moramo da se okrenemo nama, da počnemo da pobeđujemo ukoliko želimo da ostanemo u ligi", kazao je trener Mege.

Slovenački tim ostvario je večeras drugi trijumf protiv potencijalnog konkurenta u borbi za status ABA 1 ligaša, jer je u drugom kolu savladao i Zadar u gostima, a preostale dve pobede ostvario je kod kuće, gde je pala i Zvezda.

Ka veoma vrednoj pobedi domaćina su vodili Paolo Marineli sa 15 poena, veteran Dalibor Đapa sa 14, Glen Kouzi i Marko Jošilo sa po 12...

Iako se činilo da su se Beograđani predali mnogo pre završnice, jer su gubili dvocifrenom razlikom praktično od kraja treće do završnice četvrte četvrtine, trojka Luke Ašćerića u pretposlednjem minutu (za 72:65) "zakuvala" je finiš.

Slovenac Blaž Mesiček doveo je Megu na "minus 5" (67:72), Edin Atić potom je iskoristio dva penala za posed zaostatka (69:72), ali potom nije "zagradio" Marka Jošila, pa je Čačanin 14 sekundi pre kraja uhvatio važan ofanzivni skok i sa "crte" overio izuzetno važnu pobedu domaćih.

Mega izgubila od Krke (SPORT)
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Mega će narednu šansu da popravi svoju poziciju imati kod kuće, jer će u Hali sportova "Ranko Žeravica" u naredna dva kola dočekati Primorsku, pa Cibonu.

Krka: Kouzi 12 (3/10 za tri), Marineli 15, Škedelj 3, Stipančev, Đapa 14, Fifolt 4, Balažič 4, Jošilo 12, Rakićević 3, Lapornik 2, Ramljak 5, Osolnik.

Mega: Mišković 1, Atić 11, Marjanović, Ašćerić 10, Čarapić, Miljenović 5, Simonović 14, Cerovina, Macura 4, Tanasković 4, Stanić 5, Mesiček 15.

92:83

Tabela: Budućnost 5-1, Cedevita Olimpija 5-1, FMP 5-1, Zvezda 4-2, Partizan 4-2, Primorska 4-2, Mornar 3-3, Krka 3-3, Igokea 1-5, Cibona 1-5, Mega 1-5, Zadar 0-6.