Zvezda probila "stotku" pred Asvel i Partizan: Šutersko veče u "Pioniru"

Crveno-beli bili veoma ubedljivi u "Pioniru"

Crvena zvezda ušla je raspucano u još jedan naporan ciklus utakmica.

Prvog dana nedelje u kojoj će igrati i protiv Asvela u Evroligi (petak) i protiv Partizana u "večitom" derbiju (nedelja), ekipa Andrije Gavrilovića savladala je bez većih problema goste iz Aleksandrovca, koji večeras ni u jednom segmentu nisu bili konkurentan rival favoritu.

Zvezda - Igokea 103:61 (29:18, 24:10, 23:17, 27:16)

Počelo je raznovrsnom sekvencom plejmejkera Lorenca Brauna (13 poena, osam asistencija), nastavljeno atraktivnim pogocima Blija Berona (19 poena, 5/8 trojke) preko ruku čuvara u drugoj četvrtini, a završeno prvom stotkom regionalnog šampiona ove sezone.

U večeri u kojoj je Zvezda čuvala energiju za izazovnije utakmice koje dolaze, Gavrilović se trudio da što više razigra nosioce, ali i da vodi računa o njihovim minutima. Najviše vremena na parketu (po 24 minuta) proveli su Braun i Boriša Simanić, koji je u trećoj četvrtini zajedno sa Ognjenom Dobrićem zakucavanjima i atraktivnim potezima koristio dobar nastup američkog plejmejkera.

Braun je "dirigovao", a eksplozivni igrači crveno-belih su podizali razliku, uz veoma dobar procenat šuta i za dva poena (27/38) i za tri poena (11/21). Sa druge strane, gost je imao izuzetno loše napadačko veče, pa je pogodio samo 13 od 45 šuteva za dva.

Ipak, u nekoliko trenutaka činilo se da bi Igokea mogla bar da upristoji ubedljiv poraz, ali doprinos stranaca Rašada Vona (19 poena), Kinana Evansa (16) i Majkla Grina (15) definitivno nije bio dovoljan da jedan od timova sa deobe pretposlednje pozicije bar smanji ovako veliki minus.

Crvena zvezda Igokea 103:61 (SPORT)
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Večerašnjim trijumfom, Zvezda je popravila svoj skor na 4-2, dok je Igokea pala na 1-5.

Pogledajte fotografije iz "Pionira", gde je 2.439 gledalaca prvi put moglo da uđe na renovirane tribine na Zvezdinom "jadranskom" meču.

Zvezda: Kuzmić 10, Braun 13 (8 as), Davidovac, Nenadić 4, Lazić 7, Faje 3, Beron 18 (5/8 za tri, 9 asistencija), Dobrić 13, Gist 13, Dženkins 6, Simanić 7, Odžo 8.

Igokea: Evans 16, Simeunović, Talić, Lešić 5, Kairinauskas, Nikolić, Grin 15, Stević 4, Von 19, Iiić 2, Kočić.

Dženkins pogađa za 91:56, Bajić reaguje

Zvezdin Amerikanac pogodio je svoj karakterističan šut, sa poludistance, a šef struke gostiju pozvao je odmah potom tajm-aut. Još četiri i po minuta do kraja.

22:24

Majkl Grin odgovara Zvezdi, pa traži izmenu - 85:56

Američki bek ubacuje svoj 15. poen, pa signalizira treneru Bajiću da ga zameni i odmori. Posle njega poentirao je i Evans, a Gavrilović je reagovao tajm-autom.

22:22

Gavrilović razigrava tim - 85:51

Odavno je poznato ko će večeras pobediti, a Zvezdin trener koristi tu situaciju da podeli minutažu i sačuva energiju svima.

Nemanja Nenadić dobija značajne minute, koji su mu preko potrebni posle dugog perioda bez takmičarske košarke. Realizovao je polaganje posle brze kontre.

22:19

Pogledajte atraktivno Simanićevo zakucavanje

22:15

- kraj treće četvrtine, 76:45 -

22:14

Lorenco Braun u ritmu - osam asistencija

Braun se razigrao - sada je lepo, bez gledanja asistirao i Dobriću, za još jedno zakucavanje.

Na drugoj strani terena, Evans je ubacio svoju četvrtu trojku, a onda je Braun ponovo kaznio potpuno "puklu" odbranu gostiju. Dragan Bajić pozvao je tajm-aut.

Rezultat je 76:43 u 30. minutu.

22:11

Kešelj i Radivojević zajedno u Pioniru - bili su saigrači u Zvezdi

22:07

I Lazić ubacuje trojku - 68:35

Simanić je zakucao, Kuzmić takođe i prednost crveno-belih nastavila je da raste do "plus 33" (68:35). Timski, crveno-beli šutiraju trojke 9/16.

Na drugoj strani terena, Grin koristi dva slobodna bacanja, za 68:37.

22:01

Zvezda raspucana i u 3/4

Beron, pa Simanić ubacili su trojke kojima su crveno-beli odmakli do granice od 30 poena prednosti - 59:30. Veoma efikasno šutersko veče favorita.

21:56

Pogledajte večerašnje fotografije iz Pionira

21:46

- Na poluvremenu, 53:28 -

Strelci:

Zvezda: Kuzmić 4, Braun 13, Nenadić 1, Lazić 4, Faje 3, Beron 13, Dobrić 2, Gist 5, Simanić 2, Odžo 6. Timski: 12/18 za dva, 6/11 za tri, 11/14 sl. bacanja, 17 skokova (15-2), 12 asistencija, 5 ukradenih, 4 izgubljene lopte.

Igokee: Evans 5, Lešić 5, Grin 8, Von 8, Ilić 2. Timski: 6/28 za dva, 3/8 za tri, 7/10 sl. bacanja, 16 skokova (9-7), 5 asistencija, 3 ukradene, 7 izgubljenih lopti.

21:43

Zvezdina prednost rasla do pauze - poluvreme -

Odžo je koristio penale, Braun je poentirao iz igre i vođstvo crveno-belih do poluvremena je raslo do "plus 25" (53:28).

21:41

Stević je igrao za Zvezdu od januara 2009. do juna 2010.

21:36

Stević nesportski faulira Odža - 45:24

Oliver Stević vratio se na parket na kojem je igrao za Zvezdu. U jednom napadu je iznudio ofanzivni faul Odža, a potom ga je nesportski faulirao. Još tri minuta do poluvremena.

21:33

Odžo povećava na "plus 22"

Zvezdin centar postiže svoje prve poene sa linije penala, za velikih 44:22 u 17. minutu.

21:28

Zvezda na "plus 20" - Dobrić slavi jubilej

Bek crveno-belih pogodio je posle Nenadićeve asistencije za 40:20 u 15. minutu. Na terenu je prvi put posle oporavka od povrede i Dejan Davidovac.

21:23

Beron pogađa iz svih pozicija - 37:20

Inspirisano je počeo Zvezdin šuter. Bekovi Igokee mu otežavaju šuteve, ali on pogađa iz teških situacija, preko ruku...

Na drugoj strani, Kinan Evans pokazuje najveću energiju među gostima.

21:19

Beron postiže 29. poen Zvezde

Crveno-beli efikasni i završavaju uvodnu deonicu, drugom Beronovom trojkom. Kraj prve četvrtine uz rezultat 29:18.

21:17

Raspucani i gosti - 24:16

Neki treneri kažu da igra na veliki broj poena češće odgovara gostima, a ne domaćinu. "Igosi" za sada odgovaraju, koliko mogu.

Iako ih ne služi šut za dva poena (3/13), trojke šutiraju za sada bez greške - 3/3.

21:11

Braun počeo odlično - 18:9

Još jedan dobar potez Zvezdinog "pleja". Sada je trojkom odgovorio na Lešićevu trojku. U toku je šesti minut.

21:09

Tehnička za Lazića

Zvezdin kapiten kažnjen je tehničkom greškom, jer su sudije njegov pad u duelu sa Rašadom Vonom ocenile kao simuliranje. Sava Lešić je potom pogodio trojku protiv crveno-belih, za koje je igrao od 2010. do 2012. godine.

21:08

Zvezdina serija i trojka Berona - 15:6

Crveno-beli su u seriji 11:0, pre svega zahvaljujući veoma dobrom početku Lorenca Brauna (šest poena) i trojki Bilija Berona za 15:6, posle koje je Dragan Bajić pozvao prvi tajm-aut Igokee.

21:04

Braun pogađa, pa zakucava - 6:6

Starni plejmejker Crvene zvezde "otvorio" je utakmicu hicem iz daljine (za 2:0), posle čega je Igokea reagovala trojkom Majka Grina i njegovim pogocima sa penala (tri u nizu). Braun je potom ponovo zakucao.

20:58

Zvezda prvi put pred otvorenim "Pionirom"

Podsetimo, crveno-beli su zbog kazne iz prošle sezone igrali protiv Primorske i Budućnosti samo pred navijačima prisutnim u loži. Večeras prvi put u ABA ligi navijači crveno-belih smeju i na tribine.

20:54

Nema ni Perperoglua

Poput Čovića i Brauna, čije je odsustvo najavljeno, grčki veteran Stratos Perperoglu takođe je dobio prostor da večeras odmori. Pored njih trojice sedi i centar Nikola Jovanović

20:48

Utakmicu sude...

Trojka arbitara na ovoj utakmici je: Miloš Koljenšić (Crna Gora), Milivoje Jovčić (Srbija), Branislav Mrdak (Srbija)