Partizan izgubio u Turskoj, Vil Mozli doneo utehu!

Crno-beli nisu iskoristili ni drugu "meč loptu" za plasman u Top 16. Centar Vil Mozli se potrudio da poraz ne bude "dupli".

Posle perfektnog učinka u uvodnih pet kola, Partizan je doživeo i drugi uzastopni poraz u Evrokupu.

Ekipa Andree Trinkijerija nije nalazila ritam u Bursi, gde je gubila od početka do kraja. Samo u trećoj četvrtini pronašla je način da uz pet ubačenih trojki "pritisne" domaćina, koji je u tom trenutku koristio slobodna bacanja, pa potom bez većih trzavica izborio trijumf.

Tofaš - Partizan 82:72 (18:10, 24:21, 21:23, 19:18)

Prednost turskog tima je u drugoj i trećoj četvrtini dostizala "plus 14" poena, a nekadašnji igrač CSKA Sami Mehija (26 poena) i Britanac Tarik Filip (15) razjasnili su i pre završnice ko će pobediti, jer su taj plus u poslednjoj četvrtini dodatno povećali.

U 36. minutu, kada su domaći poveli 16 razlike, Andrea Trinkijeri je pozvao tajm-aut i na njemu izvesno opomenuo ekipu da mora da vodi računa i o međusobnom skoru, s obzirom na to da je Tofaš u Štark areni pao sa "plus 13".

Tu poruku trenera najbolje je čuo Amerikanac Vil Mozli, koji je od tog trenutka "vezao" devet poena, ubacio čak i trojku iz okreta i učinio da crno-beli ne ponove grešku iz prošlog kola, kada su uz poraz ostali i bez boljeg skora u potencijalnom "krugu" sa Venecijom.

Borbeni centar nije dopustio da crno-beli večeras potpuno potonu i to je definitivno Partizanova uteha nakon utakmice sa previše "praznog hoda", pre svega u napadu.

Takođe, ohrabruje i dobar nastup mladog Uroša Trifunovića, koji je u prvom nastupu od povratka iz Mege iskoristio šansu, na momente bio veoma zapažen i završio meč sa sedam poena.

Ipak, njegov doprinos i Mozlijeva upornost nisu bili dovoljni da Partizan bez drugih "oružja" odnese pobedu sa teškog gostovanja uoči nedeljnog "večitog" derbija u Štark areni.

Tofaš - Partizan
Izvor: Youtube/Euroleague Basketball

Rezultati 7. kola

Tofaš - Partizan 82:72
Ritas - Limož 92:78
Venecija - Lokomotiva Kubanj 66:61

Tabela: Partizan 5-2, Venecija 5-2, Tofaš 4-3, Ritas 3-4, Lokomotiva 2-5, Limož 2-5.

Tofaš: Durmaz 1, Ugurlu 3, Ermiš (5 as), Tuna, Vajt 5, Mehija 26, Stair, Filip 14, Atsuren, Lodžeski 15, Vilijams 12, Jašar 6.

Partizan: Zagorac 4, Pejdž 9, Gordić 15, Jaramaz 2, Miletić, Veličković 2, Birčević 11, Janković 2, Tomas 7 (6 sk), Pejners 1, Trifunović 7, Mozli 9.

/tekstualni prenos utakmice čitajte u sekciji 'Razvoj događaja'/

Izvor mondo.rs
19:57

Utakmica je gotova!

19:57

Pejdž ubacuje trojku za mirnijih "minus 8"

Partizan će definitivno imati bolji skor u odnosu sa večerašnjim rivalom. To će biti uteha posle ovog poraza od deset razlike.

19:55

Sumnjiv faul Jaramaza

Bilo je nekoliko odluka sudija koje su zbunile igrače večeras. Jedna takva je i prekršaj Jaramaza na Filipu, koji je gubio loptu i čak rukom uhvatio plejmejkera crno-belih.

Do kraja još 43 sekunde.

19:53

Mozli ubacuje važnu trojku - 80:69

Iz okreta, uz zvuk sirene! Tako je Amerikanac pogodio trojku, pa na drugoj strani snažno blokirao Mehiju. Odličan finiš centra crno-belih.

19:51

Ponovo Mozli - 80:66

Amerikanac se ne predaje, pa poentira i u trećem uzastopnom napadu, za "minus 14". Još dva minuta do kraja.

19:49

Mozli zakucava u dva "vezana" napada

Uprkos velikom zaostatku, Partizan mora da razmišlja o razlici u međusobnom duelu. Američki centar je toga očigledno svestan, pa ne želi da stane. Trenutni rezultat je 78:64.

U prvom, beogradskom duelu ovih timova crno-beli su pobedili razlikom od 13 poena.

19:47

Mehija ne staje, Tofaš na maksimalnih "plus 16".

Iskusni Amerikanac sada je pogodio šut za dva poena, sa poludistance, a Jašar je potom iz ugla doneo domaćima najveću prednost - 76:60, posle čega Trinkijeri reaguje tajm-autom.

U toku je 36. minut, a igrači Tofaša slave dok odlaze na klupu.

19:44

Trifunović je "zelen", Mehija kažnjava trojkom

Partizanov talenat pomagao je u odbrani sa nekadašnjeg igrača CSKA, a brzo je shvatio da to nije trebalo da uradi, jer je kažnjen pogotkom šutera domaćih za tri poena.

Tofaš se vratio na maksimalnih "plus 14", u 35. minutu.

19:42

Tarik Filip još u prvom planu, 69:56

Bivši bek Solnoka dao je samo dva poena u prvom delu meča, a sada je na 12 - i to bez promašaja iz igre (2/2 za dva, 2/2 za tri).

Upravo je pogodio trojku, za "plus 13" u 33. minutu.

19:36

Tofaš opet kreće trojkom - 66:54

Filip je ušao u ritam u trećoj četvrtini i sada je nastavio. Ubacio je trojku za opet značajnih "plus 12", u prvom napadu turskog tima.

19:32

Zagorac se kliza u kontri, kraj četvrtine - 63:54

Partizanov krilni košarkaš ukrao je loptu, dotrčao u kontranapadu do koša domaćih, pa se okliznuo i napravio grešku u koracima, sekund pre pauze.

19:31

Čarka Vajta i Veličkovića, tehnička za Trinkijerija

Nekoliko udaraca ramenima razmenili su Di-Džej Vajt i Novica Veličković, a Partizanov kapiten je za poslednji udarac kažnjen ličnom greškom.

Andrea Trinkijeri je negodovao zbog te odluke, pa je sudija Robert Lotermozer zbog toga dosudio tehničku. Tofaš je povećao vođstvo na "plus 9", 63:54.

Vajt i Filip su sačuvali prednost domaćih u ovim trenucima.

19:28

I Veličković ubacuje trojku - iz suprotnog ćoška

Zagorac je pronašao kapitena u uglu, a on je pogodio petu trojku crno-belih u ovoj četvrtini. Tofaš sada vodi 58:54.

19:27

Gordić OPET sa istog mesta - 56:51

Isti ćošak, isti igrač i isti epilog - trojka Partizana u važnom trenutku! U toku je 29. minut.

19:26

Mozli donosi defanzivnu energiju - 54:48

Veoma zapažena sekvenca  Partizanovog centra. Njegov veliki trud u odbrani na drugoj strani je nagradio Gordić, pogotkom za "minus 6" (54:48) u 28. minutu.

19:24

"Smeč" Vila Mozlija!

Veoma atraktivna blokada Partizanovog centra! Vilijams je pokušao sa zemlje da poentira, ali je Mozli bio tu da loptu blokadom pošalje u aut.

19:21

Trifunović skače i polaže - 52:44

Partizanov talenat uhvatio je ofanzivni skok i o tablu ubacio svoj sedmi poen, u 26. minutu.

19:18

Partizan se trgao - i Gordić ubacuje trojku

Plejmejker crno-belih ostao je sam u uglu i iskoristio to da smanji razliku na "minus 8".

U toku je 25. minut i rezultat je 50:42.

19:17

Pejdž ponovo reaguje - trojka za 50:39

Partizanov šuter još jednom je pogodio sa distance, da smanji zaostatak na "minus 11" (50:39), posle čega je Trifunović promašio "dugu dvojku".

19:16

Berk Ugurlu za novih "plus 14"

Treći put večeras Tofaš dolazi do maksimalnih 14 razlike. Sada je rezultat 50:36, nakon što je nekadašnji plejmejker Fenerbahčea poentirao uz faul.

19:14

Trojke na obe strane, 47:36

Met Lodžeski je treći put pogodio za tri poena, a Markus Pejdž prvi put, za "minus 11".

Trinkijeri i u ovim trenucima na terenu "drži" Trifunovića, nakon što je bio zapažen u drugoj četrvtini. U toku je 23. minut.

19:12

Devin Vilijams u prvom planu

Snažni centar odigrao je veoma dominantno u prvom delu meča.

19:01

Statistika

Brojke dokazuju da Partizanov problem večeras pre svega leži u napadu.

Crno-beli su ubacili jednocifren broj šuteva iz igre (iz 27 pokušaja) u prvih 20 minuta i sabrali su samo četiri timske asistencije. Interesantno je da je odnos u skokovima identičan.

Tofaš: Durmaz 1, Mehija 15, Filip 2, Lodžeski 10, Vilijams 10 (5 sk), Jašar 4. Timski: 16/24 za dva, 2/8 za tri, 4/9 sl. bacanja, 15 skokova (9-6), 8 asistencija, 2 ukradene, 4 izgubljene lopte.

Partizan: Zagorac 2, Gordić 5, Jaramaz 2, Veličković 2, Birčević 7, Tomas 7, Pejners 1, Trifunović 5. Timski: 6/14 za dva, 3/13 za tri, 10/12 sl. bacanja, 15 skokova (9-6), 4 asistencije, 1 ukradena, 4 izgubljene lopte.

18:57

- Poluvreme 42:31 -

Centar Tofaša iznudio je peti put faul, iskoristio jedno slobodno bacanje, a Partizan se namučio i u poslednjem napadu prvog dela. Gordić je otrčao do čeone linije i uputio šut iz veoma teške situacije.

Ekipe odlaze na pauzu.

18:52

I Tomas ubacuje trojku - 41:31

Partizanov krilni centar pogodio je sa distance, nakon što je Trifunović još jednom napravio problem domaćima.

Zapažen nastup mladog "pleja" i tajm-aut Tofaša u poslednjem minutu pred poluvreme.

18:50

Birčević reaguje, Lodžeski ne staje - 39:26

Partizanov krilni centar ubacio je trojku i potom poentirao iz prodora. Njegovih pet minuta učinili su da crno-beli "živnu" u završnici prvog dela meča.

Na drugoj strani, iskusni Lodžeski je pogodio svoju prvu trojku.

18:49

Trifunović je rođen 5. decembra 2000. godine.

18:46

Prva trojka Partizana - Trifunović

Mladi "plej" ubacuje prvi šut za tri poena crno-belih, iz desetog timskog pokušaja.

Usledili su brzi prodori Mehije i Tomasa, za rezultat 32:21 u 17. minutu.

18:44

Vilijams pogađa za "plus 14"

Centar domaćih "vezao" je pogotke iz igre, doneo Tofašu najveću prednost (28:14), a utakmica je potom prekinuta.

Bariš Ermiš (33), plejmejker domaćih, doživeo je po svemu sudeći ozbiljnu povredu na Partizanovoj polovini. Ostao je da leži na parketu, a izašao je uz pomoć lekara.

18:38

Gordić iznuđuje faul i poentira - 25:14

Iskusni plejmejker stao je na crtu i dva puta pogodio, da smanji najveći zaostatak crno-belih u 14. minutu.

18:36

Uroš Trifunović ulazi u igru

Mladi Partizanov plejmejker istrčava na parket i u svom prvom napadu takođe kasni i ne izbacuje loptu na vreme. Ovo je njegov prvi nastup.

18:34

Vilijams opet dobija prostor - 25:12

Tofašov centar iskoristio je lošu reakciju crno-belih u reketu, uhvatio ofanzivni skok i ponovo lako poentirao.

Potom je iz iste pozicije poentirao i Jašar, ali uz prekršaj Markusa Pejdža. Najveće vođstvo domaćih, u 13. minutu.

18:32

Gordić kasni u napadu, tajm-aut

Partizanov plejmejker utrčao je u reket, šutirao, ali prekasno, jer je vreme za napad već bilo isteklo.

Biće posed za domaće, posle tajm-auta u 12. minutu.

18:30

Veličković koristi penale - 21:12

Partizanov kapiten "upisuje" se sa crte. Da li će njegov ulazak doneti Beograđanima kakav-takav ritam u napadu?

18:29

Bar pet minuta prekida zbog snimka

Arbitri u Bursi dosudili su prekršaj na Novici Veličkoviću, a onda su većali na terenu, pa kraj ekrana i prelomili - bio je nesportski faul.

18:26

Ponovo Mehija, 21:10

Sami Mehija ubacuje sa distance svoju prvu trojku, da vrati domaćima dvocifreni "plus" u 11. minutu.

18:23

- kraj prve četvrtine, 18:10 -

18:20

Konačno, Partizan reaguje - 18:9

Birčević je poentirao sa linije penala, a Gordić je potom iskoristio prodor, za prve poene crno-belih iz igre posle šest minuta košarke.

18:17

Malo ritma u Bursi - 16:5

Dosta grešaka sa obe strane. Izgubljene lopte, prekršaji u napadu, promašaji...

Mehija je nastavio u dobrom ritmu, a onda je Vilijans lako poentirao za ranu dvocifrenu prednost Tofaša.

18:15

Mehija šest, Lodžeski šest - Tofaš 12

Iskusni igrači doveli su domaće do vođstva 12:5, posle kojeg Trinkijeri zove tajm-aut u sedmom minutu.

18:08

Lodžeski opet prodire - 8:5

Belgjianac je postigao šest od osam poena Tofaša u prva četiri minuta. Upravo je poentirao na isti način kao i u prethodnom pokušaju.

18:07

Lep prodor Pejnersa - 6:5

Partizanovo krilo Žanis Pejners uspeo je da iznudi faul pri šutu, atraktivnim "cik-cak" korakom.

Letonac je prošle sezone nastupao u Turskoj, kao igrač Darušafake.

18:05

Ponovo Lodžeski - prodor i 6:2

Belgijanac sada utrčava u reket i poentira o tablu za "plus 4" domaćih.

U dvorani je i grupica navijača Partizana.

18:03

Efikasan početak - 4:2

Met Lodžeski, bivši šuter Olimpijakosa i Panatinaikosa, a onda i Semi Mehija, nekadašnji "svingmen" CSKA, donose prednost domaćima u prvom minutu.

Crno-bele je večeras "upisao" Rade Zagorac.

18:00

Startne petorke su...

Tofaš: Ugurlu, Vajd, Mehia, Lodžeski, Vilijams

Partizan: Jaramaz, Zagorac, Pejners, Tomas, Janković.

17:52

Sve utakmice Grupe "B" biće odigrane u sredu

Parovi 7. kola

Tofaš - Partizan 18
Ritas - Limož 18
Venecija - Lokomotiva Kubanj 19.45

Tabela: Partizan 5-1, Venecija 4-2, Tofaš 3-3, Lokomotiva Kubanj 2-4, Limož 2-4, Ritas 2-4.

17:40

Budućnost više nije "fenjeraš" Evrokupa

Večeras je na programu najveći broj utakmica sedmog kola.

Vest od utorka je da je Budućnost ostvarila prvi trijumf i da više nije jedini tim sa "nulom" u koloni za pobede. Podgoričani su savladali Trento u gostima, rezultatom 76:69. Igrač utakmice bio je centar ABA ligaša Hasan Martin sa 18 poena i sedam skokova.