Košarka

Drama u Laktašima: Mega trojkom u poslednjoj sekundi srušila Igokeu! VIDEO

Izvor mondo.rs Izvor mondo.ba

Tim iz Laktaša upisao osmi poraz u sezoni, a tim Dejana Milojevića tek drugu pobedu

Košarkaši Igokee i Mege duelom u matine terminu otvorili su nedeljni program devetog kola ABA lige, i to kako!

Duel dva "davljenika" rešen je u poslednjoj sekundi, a pobedu je odnela Mega trojkom Blaža Mesičeka za konačnih 72:69 (21:18, 9:15, 20:19, 22:17).

Utakmica protiv Mege, koja je takođe imala skor 1-7, bila je prilika da ekipa Dragana Bajića konačno izađe iz krize, ali je nije iskoristila. Igokea je još jednom ispustila priliku da se rezultatski odlepi i reši utakmicu na vreme, i zbog toga je surovo kažnjena.

Imala je Igokea osam poena prednosti tokom treće četvrtine, ali se Mega vratila sa tri vezane trojke i uvela meč u egal završnicu.

Đorđe Gagić zaradio je četvrtu ličnu na kraju treće četvrtine, pa je izostao njegov učinak i završio je meč sa samo tri poena, međutim, Kariniauskas u prvom, i Von u drugom poluvremenu držali su Igokeu u igri.

Von je pet trojki postigao u drugom poluvremenu, a nakon jedne od njih četiri minuta pre kraja meča Igokea je imala "plus pet" (61:56).

Mega se vratila košem Simonovića uz pet vezanih poena Ašćerića, i meč je otišao u uzbudljivu završnicu koju je na kraju rešio Mesiček.

Atić se u poslednjem napadu malo spetljao, gotovo završio u autu ispod koša, a onda nekako vratio za slovenačkog košarkaša koji je pogodio trojku za pobedu u posljednjoj sekundi - 72:69.

Igokea - Mega 69:72
Izvor: Youtube/ABA j.t.d

Ostalo je četiri desetinke za pokušaj Igokee, ali Von nije uspeo da preko dvojice igrača Mege uputi šut ka košu, pa je Mega stigla do druge, ali vrlo važne pobede u sezoni.

Stanković i Stanić postigli su po 12, Ašćerić je dodao 11, dok je kod Igokee Von bio najefikasniji sa 21 poenom, Evans je ubacio 12, a Kariniauskas 11 poena.

ABA LIGA, 9. KOLO

petak

FMP - Zadar 94:67 (20:15, 30:15, 23:14, 21:24)

subota

Mornar - Budućnost  (posle produžetaka) 92:95 (20:21, 21:23, 15:18, 22:16, 9:9, 14:17)

nedelja

Igokea - Mega 69:72 (18:21, 15:9, 19:20, 17:22)
Cedevita Olimpija - Crvena zvezda 17.00
Cibona - Koper Primorska 20.00
Partizan - Krka 20.00

TABELA: Budućnost 8-1, Cedevita Olimpija 6-2, Koper Primorska 6-2, FMP 6-3, Partizan 5-3, Crvena zvezda 5-3, Krka 4-4, Mornar 4-5, Cibona 3-5, Mega 2-7, Igokea1-8, Zadar 1-8.