Odmorni Partizan "stotkom" preko Krke: Crno-belo šutersko veče

Ekipa Andree Trinkijerija zabeležila šestu pobedu u ABA ligi posle odlične napadačke večeri njegovih pulena.

Sedam dana odmora je očigledno prijalo Partizanu, pošto su u meču protiv Krke uspeli da ne samo kontrolišu rezultat već i prebace 100 poena i tako nagoveste povratak pobedničkom nizu.

PARTIZAN - KRKA 102:80 (22:20, 24:17, 23:19, 33:24)

Andrea Trinkijeri je pred dolazak slovenačkog tima istakao da je njegovom timu dobro došla sedmica u kojoj su se posvetili treningu i to je u meču 9. kola ABA lige bilo očigledno.

Osim odličnog početka Krke, kada je njihov šut funkcionisao besprekorno, crno-beli su već tokom druge četvrtine dali nagoveštaj da kako meč bude odmicao, tako će i njihova kontrola utakmice biti sve čvršća.

U meču u kojem je Krka agresivnom odbranom uspela da samo pošalje Partizan na 40 šuteva sa linije za slobodna bacanja (crno-beli iskoristili čak 37), domaći su počeli da ubacuju i ono što im u prvoj četvrtini nije išlo u tolikoj meri.

Birčević, Jaramaz i Zagorac su bili odlično raspoloženi, dok je i Nemanja Gordić imao svojih momenata pravovremenim asistencijama.

Gostima nije pomagao ni prvi poenter meča Glen Kouzi, pa je i "dugačka klupa" Partizana sve više dolazila do izražaja.

Crno-beli su zabeležili čak devet skokova više i sedam puta ukrali loptu Krki, tako im "izbijavši" i ono malo vazduha koji su imali u drugom poluvremenu.

Ovo je Partizanu šesta pobeda u ABA ligi, kojom su se popeli na četvrto mesto na tabeli.

Partizan pobedio Krku (SPORT)
Izvor: Youtube/ABA j.t.d

PARTIZAN:
Birčević 20 (8 sk), Jaramaz 17, Zagorac 16, Pejners 12, Volden 11, Mozli 9, Veličković 9, Miletić 4, Gordić 4 (7 as), Janković bez poena

KRKA:
Kouzi 24 poena, Jošilo 15, Marineli 11, Ramljak 10, Đapa 7, Džouns 5, Lapornik 4, Stipaničev 2, Rakićević 2, Škedelj, Fifolt i Balažič bez poena.

Sve rezultate i tabelu ABA lige možete da potražite ovde.

Mogu li do "stotke"?

Partizan na dva minuta do kraja ima vođstvo 94:76 i jasno je da će upisati novi trijumf.

Sada da vidimo hoće li "zaokružiti" odličnu napadačku igru i ubaciti 100 poena...

21:39

Partizanovih +17 na četiri minuta do kraja

Kontrolišu dešavanja crno-beli, Zagorac i Jaramaz ponovo pogađaju, a Krki ne pomaže ni veliki broj načinjenih faulova.

21:32

I Zagorac je raspoložen - 81:66

Nekadašnji igrač Mege je ubacio četiri trojke iz pet pokušaja, ali je Jošilo uzvratio u sledećem napadu na drugoj strani.

Ipak, da su timovi u ovim trenucima "raspucani" pokazuje Birčević i trećom uzastopnom trojkom u tri napada, za +15 crno-belih!

21:28

Kouzi fantastičan - 24 poena!

Nova trojka šutera Krke kojom rezultat spušta na 73.63 posle dva minuta igre u poslednjoj četvrtini.

21:22

Kraj treće četvrtine - 69:56

Zanimljiv završetka četvrtine, pošto je Jaramaz pogodio trojku za Partizan pri isteku napada, da bi Kouzi uzvratio istom merom, ali pod faulom Jankovića.

Iskoristio je to igrač Krke i tako bar malo smanjio dvocifrenu prednost domaćih.

21:18

Brzi poeni Krke - 64:52

Nije to još tako opasno po Partizan, ali Krka je uspela da pogodi dve uzastopne trojke, potom i doda još četiri poena i to je spuštanje zaostatka na 12 poena, na 01:22 do kraja treće deonice.

21:13

Nešto sporiji ritam - 62:42

Malo praznog hoda u ovim minutima, a posle poena Jaramaza, crno-beli stižu do 20 poena prednosti.

21:06

Partizan "sipa" trojke!

Namestili su šut crno-beli, a Kori Volden i Rade Zagorac ponovo pogađaju za tri poena i to je 58:41 posle četiri minuta igre u nastavku!

Posle toga i Birčević pogađa za dva poena uz faul, da bi sa linije bacanja bio neprecizan - 60:41!

21:02

Prvi put +13

Partizan vodi 49:39 i to nakon tri pogođena slobodna bacanja Stefana Birčevića, pošto je prethodno bio fauliran od strane Rakičevića.

Odmah posle toga i Zagorac oigaša trojku sa devet metara u poslednjoj sekundi napada - 52:39!

20:59

Počela je treća četvrtina

20:47

Učinak igrača u prvom poluvremenu

PARTIZAN: Veličković 9 poena, Mozli 7 (3 sk), Volden 7, Birčević 6 (2/3 za tri), Jaramaz 6, Miletiž 4, Pejners 4, Zagorac 3, Janković bez poena

KRKA: Kouzi 12 poena (3 sk), Jošilo 8, Marineli 7, Ramljak 6, Lapornik 4, Džouns, Đapa, Balažič i Rakićević bez poena.

20:44

Poluvreme - 46:37

Dobra završnica poluvremena za Partizan, prišli su gosti na dva poena, ali su onda "povezali" sedam poena i na poluvreme odlaze sa skoro dvocifrenom prednošću.

Krka je bolje otvorila meč, ali sada Partizan sve bolje kontroliše meč. Slovenački tim je pogodio samo dva šuta za dva poena, a crno-beli su pogodili čak 17 od 18 slobodnih bacanja!

20:39

Čak 13 trojki

Toliko smo ih videli u dosadašnjem delu meču, u toj kategoriji "vodi" Krka 8:5.

Na semaforu ja 39:37 za domaće na 01:30 do kraja prve četvrtine.

20:33

Krka i dalje forsira trojke, može i Novica - 35:27!

Nakon pogođenog koša pri faulu, Mozli pogađa i dodatno slobodno bacanje, što donosi Partizanu 32:24, maksimalnih osam poena prednosti.

Ipak, odmah u sledećem napadu Ramlajk pogađa novu trojku za Krku, da bi Veličković uzvratio istom merom i to u poslednjoj sekundi napada!

20:27

Najveća prednost Partizana, +7

Sa 5:0 na startu druge četvrtine, Partizan stiže do 27:20, posle novih poena Pejnersa sa linije za bacanja, a potom Zagorac pogađa trojku iz drugog pokušaja u jednom istom napadu.

Posle toga, Lapornik pogađa za tri, a Andrea Trinkijeri traži tajm-aut - 27:23.

20:21

Kraj prve četvrtine - 22:20

Imao je Partizan seriju 9:0 posle preciznih bacanja Pejnersa, a potom Birčević sa istog mesta "sipa" novu trojku za Partizan.

U međuvremenu je i Marineli bio precizan sa linije za slobodna bacanja u sva četiri pokušaja.

Čak 14 faulova je viđeno u prvoj četvrtini, devet od strane igrača Krke - 22:20!

20:14

Birčević, prva trojka!

Ognjen Jaramaz je iskoristio oba bacanja, a potom je Stefan Birčević "iz ćoška" pogodio prvu trojku crno-belih na ovom meču!

Nakon toga i Volden pogađa oba slobodna bacanja za 17:16 na dva minuta do kraja prve deonice.

20:10

Krka se "razmahala", 10:16

Prvo dvojka raspoloženog Kouzija, a onda i nova trojka Jošila.

Trenutno šutiraju 4/5 za tri poena igrači Krke, čime stižu do "plus 6" na četiri minuta do kraja prve četvrtine.

Partizan za to vreme u šutu iz igre ima samo 2/9.

20:06

Šuterski početak Krke, 6:9

Pogodio je Kouzi u međuvremenu još jednu trojku, svoju drugu na meču, da bi onda i Jošilo pogodio.

Imali su par izgubljenih lopti, ali to nadomešćuju preciznim šutevima sa distance.

20:04

Spor početak utakmice, 4:3

Još uvek timovi ulaze u ritam, a Krka je prve poene postigle posle trojke Kouzija tek posle dva i po minuta igre, dok su kod crno-belih pogađali Jaramaz sa poludistance i Miletić posle dobrog praćenja igre u reketu.