FMP namučio Zvezdu, Davidovac odlučio u produžetku!

Dramatičan meč u hali "Aleksandar Nikolić" i pobeda crveno-belih posle dodatnih pet minuta utakmice.

Tačno 10 godina prošlo je od poslednje pobede FMP-a protiv Zvezde u ABA ligi i ove nedeljne večeri "panteri" su imali veliku šansu da prekinu taj loš niz.

Pribili su favorita uz zid, vodili deset poena prednosti u četvrtoj četvrtini, ali je Dejan Davidovac u produžetku ipak našao put crveno-belima ka trijumfu:

Zvezda - FMP 95:89 (21:23, 17:18, 17:19, 22:17, 18:12)

Publika u "Pioniru" večeras je videla izuzetno uzbudljivu utakmicu dva tima čiji su mečevi prethodnih godina uglavnom završavani manje ili više mirnim pobedama crveno-belih.

Više od deset puta smenjivali su se rivali u vođstvu, "panteri" su dobili prve tri četvrtine i gradili prednost do rezultata 57:67 u 33. minutu, koji je upalio alarm među domaćima.

Dragan Šakota pozvao je tada tajm-aut, a Lorenco Braun (25 poena, sedam skokova, pet ukradenih lopti) vukao je napade koji su postepeno topili prednost gosta.

Međutim, iako su domaći dva minuta pre kraja preokrenuli (72:71, pa 77:74), odlični turski internacionalac Okben Ulubaj (19 poena) vraćao je goste nekoliko puta u život.

Najatraktivnije je to uradio u poslednjem minutu, kada je preko Džejmsa GIsta postigao trojku za produžetak, na koju Lorenco Braun nije uspeo da odgovori na drugoj strani. Pogledajte taj hitac za rezultat 77:77, kojim su ekipe ušle u dodatni period.

I u poslednjih pet minuta FMP je pokazao zube. Pogocima Ilije Đokovića i Stefana Đorđevića poveo je 81:77, a ekspresno je reagovao i na važnu trojku Dejana Davidovca u pretposlednjem minutu, za 82:81.

Đoković je i tada preuzeo loptu i odgovornost i takođe ubacio trojku preko Gista i to o tablu, za 82:84!

Na sreću Zvezdinih navijača, sve razigraniji Džejms Gist i konstantno smireni Davidovac vratili su tada Šakotin tim u prednost i ona nije bila ozbiljno ugrožena u penal završnici.

Ulubaj je i tada pogodio trojku, da zaokruži svoj najbolji nastup od selidbe u Srbiju pre nekoliko meseci, ali ona ipak nije dovela u pitanje šestu "jadransku" pobedu branioca titule, koji se ovim trijumfom izjednačio na tabeli sa veoma dobrom i čvrstom ekipom Vladimira Jovanovića.

Zvezda: Kuzmić 2, D. Braun 6, Čović 7, L. Braun 25 (5 sk, 7 as, 5 ukr, 5 izg), Davidovac 18, Faje, Beron 8 (0/5 za tri), Dobrić 3, Gist 12, Dženkins 10 (2/4 za tri), Simanić 2, Odžo 2.

FMP: Uskoković, Pecarski 15, Jeremić 5, Pot 2, Đoković 8 (2/3 za tri, 7 as), Radanov 8, Radovanović 9, Tejić 12, Šešlija, Ulubaj 19 (4/8 za tri), Đorđević 11, Momirov.

Koper Primorska - Zadar 18.00

TABELA: Budućnost 9-1, Partizan 7-3, Cedevita Olimpija 7-3, Crvena zvezda 6-4, FMP 6-4, Primorska 6-3, Mornar 5-5, Krka 4-6, Cibona 4-6, Igokea 2-8, Mega 2-8, Zadar 1-8.

Parovi sledećeg kola: Mornar - Mega, FMP - Budućnost (subota), Igokea - Primorska, Zadar - Zvezda, Partizan - Cibona, Cedevita Olimpija - Krka (nedelja).

20:54

20:04

- kraj utakmice, pobeda Zvezde -

Konačan rezultat je

20:02

Ulubaj pogađa još jednu trojku, pa bacanje - 93:89

Na 12 sekundi pre kraja, FMP je poslao mirnog Davidovca na liniju penala. Radovanović je umalo pogodio "iz odbojke" posle ofanzivnog skoka.

19:59

Đorđević sa crte za 89:85

Stefan Đorđević iznudio je prekršaj Dejana Davidovca i pola minuta pre kraja iskoristio jedno bacanje, za "minus 4" svog tima.

19:58

Ovako je Ulubaj doneo produžetak

19:57

Davidovac ubacuje trojku, 89:84

Đorđević je promašio šut iz reketa, a Davidovac dao jako važnu trojku na 32 sekunde pre kraja - 89:84.

19:56

Gist izjednačuje, Davidovac "okreće" - 86:84

Zvezdin centar dobio je loptu od Dženkinsa i poentirao iz reketa - 84:84

Na drugoj strani je Ulubaj pokušao da odgovori trojkom, a Radanov je faulirao Davidovca u borbi za skok

Još minut i 16 do kraja, a Davidovac je doveo Zvezdi vođstvo 86:84.

19:53

Đoković o tablu, 82:84!

Plejmejker "pantera" ubacio je takođe veoma značajnu trojku. Pogodio je preko Džejmsa Gista, o tablu.

Još minut i 50 sekundi do kraja, a FMP ima loptu.

19:52

Radanov kasni, Davidovac pogađa trojku - 82:81

Jako važan pogodak Zvezdinog krila sa distance, za preokret crveno-belih.

19:51

L. Braun za 79:81

Plejmejker je utrčao u reket i poentirao o tablu. Na drugoj strani Ilija Đoković promašuje prvi penal, a u drugom gazi liniju.

Još tačno tri minuta.

19:50

Đoković, pa Đorđević za 77:81

"Panteri" bolje otvaraju dodatni period, dok Gist ne koristi dva slobodna bacanja.

19:47

Produžetak!

Lorenco Braun pokušao je u poslednjem Zvezdinom napadu, gađao iz reketa, ali je promašio.

Igraće se (bar) još pet minuta!

Rezultat je 77:77.

19:45

Ulubaj za izjednačenje - 77:77!

Težak šut i pogodak za izjednačenje u poslednjem minutu!

19:44

L. Braun i Dženkins za preokret - 77:74

Plejmejker je poentirao posle ofanzivnog skoka, a bek posle naskoka, 45 sekundi pre kraja.

19:43

Ulubaj vraća vođstvo "pantera", 73:74

Turski internacionalac pogodio je sa poludistance za novih "plus 1" gostiju u pretposlednjem minutu.

19:42

Braun za Gista, za vođstvo Zvezde

Ponovo sarađuju Amerikanci i donose crveno-belima prednost dva minuta pre kraja.

Rezultat posle zakucavanja je 72:71.

19:41

L. Braun asistira i pogađa - 71:72

Džejms Gist pogodio je važan šut kraj čeone linije, a u sledećem napadu je L. Braun iznudio Potov prekršaj.

Još dva minuta i 50 sekundi do kraja.

19:39

D. Braun izlazi uz tehničku, 67:72

Iskusni krilni centar napravio je petu ličnu grešku u borbi za skok, pa je zbog prigovora dobio i tehničku, tri i po minuta pre kraja.

Ulubaj, pa Radovanović iskoristili su sva tri penala.

19:36

D. Braun koristi penale, za "minus 2"

Pecarski je faulirao krlinog centra Zvezde i poslao ga na liniju penala, sa koje se domaćin vraća u meč pred završnicu.

Rezultat je 67:69 na četiri i po minuta do kraja.

19:33

Davidovac i Braun vraćaju Zvezdu - 65:69

Davidovac je pogodio posle prodora, a L. Braun iskoristio je faul koji je dosuđen Tejiću u borbi za skok.

Pet minuta pre kraja, i jedan i drugi tim iskoristili su bonus.

19:29

Pecarski sada pogađa - 57:67

Centar "pantera" dobio je prostor na distanci i iskoristio to da pogodio trojku u 33. minutu.

Na drugoj strani Bili Beron jako loše šutira trojke 0/4.

19:28

Prvi poeni Zvezde u 4/4

Pecarski promašuje trojku za "plus 12", a Gist je na suprotnoj strani pogodio pod faulom Jeremića, za 57:64. U toku je 33. minut.

19:26

Šakota sada mora da reaguje

Tejić je ponovo pogodio posle prodora, za večeras najveće vođstvo gostiju u 32. minutu.

Šakota je pozvao tajm-aut.

19:22

Tejić za "plus 7"

Bivši krilni centar Zvezde vratio je "pantere" na dosad najubedljivijih plus 7, u prvom napadu poslednje četvrtine. Rezultat je 55:62.

19:19

- kraj treće četvrtine, 55:60 -

Marko Pecarski odlično je reagovao na Zvezdin preokret i pokrenuo još jednu seriju "pantera". Ulubaj je tu seriju zaokružio polaganjem uz zvuk sirene, za "plus 5" svog tima.

19:15

Braun za Dobrića - trojka

Zvezdin "plej" sada je asistirao dobro postavljenom beku, a on je ubacio trojku, za tajm-aut svog nekadašnjeg tima u 29. minutu.

Trenutni rezultat je 55:53 za Zvezdu.

19:14

Đoković trojkom vraća prednost FMP-u

Povremeni reprezentativac Srbije ubacio je svoj prvi šut iz daljine, a Jeremić se u sledećem napadu "pantera" žalio da ga je Dženkins udario po licu, a arbitar je sudio korake.

19:11

Zvezdina serija, za preokret

Davidovac je na Braunovu asistenciju produžio Zvezdinu seriju na 8:0, za vođstvo 50:48.

19:07

Lorenco Braun ubrzava, 48:48

Zvezdin plejmejker ubacio je praktično "vezanih" osam poena i tako doneo crveno-belima izjednačenje.

U 25. minutu Amerikanac je ubacio svoj 15. poen.

19:03

FMP "na plus 6"

Početkom drugog dela, tim iz Železnika u prvim minutima stiče šest poena prednosti, trojkom Ulubaja u 22. minutu.

To je najveće vođstvo "pantera".

18:47

Strelci u prvom delu

ZVEZDA: Kuzmić 2, D. Braun 2, Čović 7, L. Braun 7, Davidovac 4, Beron 4, Gist 2, Dženkins 8, Odžo 2. Timski: 9/22 za dva, 4/10 za tri, 8/8 sl. bacanja, 10 skokova (5-5), 9 asistencija, 6 ukradenih, 7 izgubljenih lopti.

FMP: Pecarski 7, Jeremić 5, Pot 2, Radanov 2, Radovanović 6, Tejić 6, Ulubaj 5, Đorđević 8. Timski: 14/21 za dva, 3/7 za tri, 12 skokova (10-2), 14 asistencija, 3 ukradene, 9 izgubljenih lopti.

18:44

- poluvreme, 38:41 -

Gist promašuje zakucavanje, pa polaganje, a Stefan Pot to kažnjava pogotkom u poslednjem napadu "pantera" u prvom delu.

18:38

18:34

Gist zakucava, Jovanović zove tajm-aut

Dobrić je prograo iskusnog centra u reketu, a on je postigao svoje prve poene. Još jedna smena u vođstvu, posle koje na klupi FMP-a okupljaju igrače.

18:32

FMP ima već 13. asistencija - 34:35

Jako lepo igra tim Vladimira Jovanovića na momente. Stefan Đorđević realizovao je zakucavanjem još jednu kontru i vratio "panterima" prednost u 16. minutu.

18:28

Druga Dženkinsova trojka - 32:31

Zvezdin bek iskoristio je dva šuta za tri na startu meča. Timski, crveno-beli šutiraju iz daljine 4/5, a gosti 3/5.

18:27

Čović ubacio trojku, FMP čuva prednost

Plejmejker crveno-belih postigao je svoje prve poene za izjednačenje (27:27), a Stefan Đorđević je brzo odgovorio i vratio gostima "plus" (27:29).

18:22

- Kraj prve četvrtine, 21:23 -

18:20

"Upisuje" se i Pecarski - 17:21

Mladi centar gostiju odmah koristi minute po ulasku na parket, da donese "panterima" dosad najveće vođstvo - "plus 4".

18:16

FMP odgovara - 15:17

Aleksa Radanov i Stefan Đorđević odigrali su "pikenrol" akciju za izjednačenje u osmom minutu. "Panteri" su veoma dobro reagovali na Jovanovićev tajm-aut, što je pokazao i Radovanovićev koš za vođstvo gostiju.

18:13

Braun i Beron uvode Zvezdu u ritam

Tandem Amerikanaca poentira posle prodora za vođstvo crveno-belih 15:11, a "panteri" drže korak trojkom Ulubaja i košem Radovanovića.

Posle još jednog Beronovog ulaza u reket, Vladimir Jovanović pozvao je tajm-aut u sedmom minutu.

18:03

Po trojka na obe strane - 5:5

Lorenco Braun dao je prvih pet poena crveno-belih (trojka, pa prodor), a na drugoj strani je prvi hitac iz daljine pogodio Marko Tejić, bivši krilni centar Zvezde.

17:50

Starteri

Startne petorke

ZVEZDA: L. Braun, Beron, Davidovac, Simanić, Kuzmić.

FMP: Pot, Radanov, Ulubaj, Tejić, Radovanović.

Sudije: Sreten Radović (Hrvatska), Ivan Stefanović (Srbija), Gordan Terlević (Hrvatska)