Košarka

F**k it! Bjelica uz zvuk sirene za pobedu i ludilo u svlačionici (VIDEO)

Sjajan pogodak srpskog košarkaša za pobedu Sakramento Kingsa!

Posle serije poraza, druga vezana pobeda Sakramento Kingsa. I to, protiv favorizovanog Hjustona u gostima - 119:118.

Junak je bio naš reprezentativac, Nemanja Bjelica, koji je uz zvuk sirene pogodio za tri poena sa čak devet metara od koša!

Ukupno je upisao 17 poena, pet skokova, četiri asistencije i tri ukradene lopte za 30 minuta u igri.

Dvocifren broj poena ubacio je i Bogdan Bogdanović (13), uz tri skoka i jednu asistenciju za 32 minuta.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Badi Hild sa 26 poena, dok je domaćine predvodio Rasel Vestbruk sa 34 i osam asistencija. Džejms Harden dodao je 27 poena i 10 asistencija, ali to sve nije bilo dovoljno za pobedu.

Pogledajte kako je Bjelica svom timu obezbedio desetu pobedu u dosadašnje 23 utakmice i povratak u borbu za plej-of:

Bjelica trojka
Izvor: Youtube/NBA

Ubrzo posle tog koša usledilo je i ogromno slavlje u svlačionici Kingsa:

Junak je, ipak, pre toga dao kratku izjavu:

"Je**š ga (F*ck it), zaslužili smo ovu pobedu", bio je kratak, ali vrlo jasan Bjelica.

Treći srpski reprezentativac koji je nastupio minule večeri, Marko Gudurić, takođe se radovao. Njegov Memfis je savladao ove sezone neprepoznatljivi Golden Stejt - 110:102, a on je za 11 minuta na parketu ubacio dva poena i imao po jedan skok i ukradenu loptu.