Košarka

Mega razbijena u Baru: DEVETI poraz za "ljubičaste" na Jadranu

Mlada ekipa Mege gubila je ubedljivo od prve četvrtine i nije uspela da uzvrati Mornaru...

Delovalo je da bi pobeda nad Igokeom mogla da znači izlazak iz krize, ali Mega nakon toga nije pokazala reakciju - nego je doživela dva teška poraza!

Na meču protiv Partizana su dugo vodili i paririrali da bi tek na kraju "pali" (98:77), dok je utakmica u Baru bila potpuno drugačija. Na njoj su već od starta bili u velikom rezultatskom minusu, a to što su popravili igru u nastavku nije sprečilo ubedljiv poraz...

MORNAR - MEGA 85:68 (30:15, 24:21, 14:15, 17:17)

Barani su iskoristili podršku u "Topolici" i odlično počeli utakmicu postigavši 30 poena u prvoj deonici, na poluvreme su otišli sa komotnih 19 poena razlike, da bi u nastavku "spustili gas".

Fantastično su šutirali za dva poena (21/35) i posebno su se istakli Damir Markota sa 22 poena i osam skokova, odnosno jedini drugi dvocifreni Džejkob Pulen sa 12 poena. Solidnu patiju pružio je i Derik Nidam da 8 poena i šest asistencija uz indeks korisnosti 20.

Kada je u pitanju Mega, koja je imala čak 18 ofanzivnih skokova i tek tri ubačene trojke iz 25 pokušaja, prednjačio je Blaž Mesiček sa 19 poena.

Zanimljivo je da je Mega imala više dvocifrenih igrača: Simonović je dodao 17 poena, Filip Stanić 13, a Nikola Mišković deset. Problem je u tome što su se još samo dvojica igrača upisala u strelce (Ašćerić je imao 7, a Marjanović 2).

Mega sada ima devet poraza i nalazi se pri dnu tabele (2/9), dok Mornar ima pozitivan skor (6-5).

Cedevita Olimpija - Krka (20.00)

TABELA: Budućnost 9-2, Partizan 7-3, Cedevita Olimpija 7-3, Primorska 7-3, FMP 7-4, Mornar 6-5, Crvena zvezda 6-4 Krka 4-6, Cibona 4-6, Mega 2-9, Igokea 2-8, Zadar 1-9.