Još jedan kiks Crvene zvezde - izgubila i od "fenjeraša"!

Crveno-beli poraženi u drami u Hrvatskoj. Faje je imao poslednji šut, promašio, a poslednjeplasirani tim tabele ostvario je tek drugi trijumf ove sezone!

MN Press

Crvena zvezda "živi" od ABA lige, a u njoj dugo nije imala lošiju jesen!

Ekipa Dragana Šakote doživela je PETI poraz u samo 11 "jadranskih" kola, i to na parketu poslednjeplasiranog tima tabele, koji je do večeras ostvario samo jedan trijumf:

Zadar - Zvezda 78:76 (14:20, 29:20, 17:18, 18:18)

Ekipa Dragana Šakote podbacila je u Dalmaciji, gde je bez pomoći svog najboljeg igrača Lorenca Brauna imala apsolutni imperativ pobede, ali je domaćin oborio u dramatičnoj završnici.

U finišu utakmice sa velikim brojem preokreta koš odluke postigao je plejmejker domaćih Dominik Mavra, 35 sekundi pre kraja. Crveno-beli su imali nekoliko pokušaja posle tog hica, ali ih nisu koristili najpre Filip Čović, a onda u poslednjem napadu ponovo Čović, kao i Bili Beron.

Imali su crveno-beli loptu i na 2,4 sekunde pre kraja, kada je trojku za pobedu šutirao Mohamed Faje i promašio.

Zadar je tako ostvario veliku pobedu pred 4.000 gledalaca, a Zvezda produbila svoju krizu u prioritetnom takmičenju, gde joj lider Budućnost i posle subotnjeg poraza protiv FMP-a "beži" tri pobede, uz pobedu u međusobnom meču u "Pioniru".

Pred Mavre (18 poena), heroj velike pobede Zadrana je Brajon Alen sa 22 poena (3/6 za tri), a jako važne pogotke postizali su i iskusni Ive Ivanov (12) i Domagoj Vuković (10).

Na drugoj strani, Zvezdinu kožu pokušali su da sačuvaju Boriša Simanić (16 poena, 4/4 za tri), Dejan Davidovac (11) i Ognjen Dobrić (9), ali je i njihov doprinos bio nedovoljan da crveno-beli spreče još jedan poraz koji pali alarm ili da steknu kontrolu rezultata dok se bližio kraj.

Zvezda je u dvorani "Krešimir Ćosić" odigrala meč sa više izgubljenih lopti od timskih asistencija (15:11) i sa premalim učinkom onih koji bi trebalo da "vuku" tim, pa je Bili Beron čitave večeri tražio svoj šut (1/6 za tri) i pronašao ga samo na trenutak - u pretposlednjem minutu.

Zadar je imao ekspresni odgovor na tu trojku, kao i na sve što je Zvezda večeras pružila. A ponovo nije pružila dovoljno!

Zadar: Uljarević, Alen 22 (3/6 za tri, 6 izg), Ivanov 12 (5 as), Siriščević, Palokaj, Vuković 10 (2/2 za tri), Mavra 18, Fundić 7, Planinić, Keler 5, Gilbert 4.

Zvezda: Kuzmić 2, Braun 4, Čović 8 (5 as), Davidovac 11, Lazić 4, Faje 3, Beron 7, Dobrić 9, Gist 7, Dženkins 3, Simanić 16 (4/4 za tri), Odžo 2.

FMP - Budućnost 89:79

Tabela: Budućnost 9-2, Partizan 8-3, Cedevita Olimpija 8-3, Primorska 8-3, FMP 7-4, Crvena zvezda 6-5, Mornar 6-5, Krka 4-7, Cibona 4-7, Igokea 2-9, Zadar 2-9, Mega 2-9.

19:55

Faje je promašio, Zvezda je izgubila!

Kraj meča, konačan rezultat je:

19:52

Zvezda ima poslednji napad!

Beron je promašio trojku, Čović je promašio posle prodora, a Zvezda ima samo 2,4 sekunde za napad do kraja! Pre toga, Šakota je pozvao tajm-aut.

19:51

Koševi na obe strane, Zadar vodi 78:76

Bili Beron je minut i po pre kraja ubacio trojku za izjednačenje, 76:76, a Zadar je i na to imao ekspresan odgovor - 78:76.

19:47

Zadar vodi minut pred kraj - 75:73

Domaćin je vratio inicijativu u finišu meča i ponovo je Zvezda tim koji "juri" rivala. Domagoj Vuković iskoristio je važna slobodna bacanja da donese Zadranima "plus 2". To je bio njegov 15. poen.

19:40

Koš za koš - 71:71 pred završnicu

Sada Zadar stiže prednost crveno-belih i to mu uspeva. Na tri minuta pre kraja, rezultat u Hrvatskoj je izjednačen i očekuje nas uzbudljiv finiš. Simanić je ubacio trojku za 69:71, a onda je Mavra izjednačio na četiri minuta pre kraja.

Simanić je ubacio 16 poena bez promašaja iz igre (4/4 za tri).

19:36

Dobrić i Simanić, za vođstvo!

Zvezda je snažno krenula u poslednju deonicu, predvođena Simanićem i Dobrićem.

Obojica su ubacili po pet poena (uključujući i po jednu trojku), čime su crveno-beli izjednačili (60:60), a onda i poveli 68:65 u 34. minutu.

19:26

- kraj treće četvrtine, 60:58 -

Dominik Mavra iskoristio je slobodna bacanja devet sekundi pre kraja treće deonice i tako vraća domaćima vođstvo uoči poslednjih deset minuta.

19:20

Zadar opet vodi - 58:56

D. Braun promašio je još jedan šut za tri, a Ive Ivanov je na to odgovorio košem za još jedan preokret, u 28. minutu.

19:16

Davidovac povukao crveno-bele - 53:55

Zvezda je prvi put povela u nastavku - 56:53.

Dejan Davidovac iskoristio je slobodno bacanje (49:45), pa asistirao Čoviću (49:47), pa "vezao" tri pogotka iz igre, da izjednači rezultat na 53:53.

Njegovom energijom Beograđani su ponovo preuzeli inicijativu i poveli, košem Dobrića za 55:53 u 26. minutu.

19:09

Alen drži Zvezdu na odstojanju - 49:44

Beron i Kuzmić "vezali" su pogotke za "minus 2" (44:46), ali je večeras sjajni Alen odgovorio još jednom trojkom - za 49:44 u 23. minutu.

To je bio njegov 19. poen.

19:05

Zadar povećava prednost - 46:40

Stefan Fundić je pogodio pod Beronovim prekršajem i potom iskoristio slobodno bacanje za "plus 6". Na drugoj strani je prethodno Braun promašio trojku za izjednačenje.

U toku je 21. minut.

18:50

Strelci u prvom delu

ZADAR: Alen 16, Ivanov 2, Vuković 8, Mavra 6, Fundić 4, Keler 5, Gilbert 2. Timski: 11/22 za dva, 6/12 za tri, 3/6 sl. bacanja, 17 skokova (12-5), 11 asistencija, 2 ukradene, 8 izgubljenih lopti.

ZVEZDA: D. Braun 4, Čović 5, Davidovac 4, Lazić 4, Faje 1, Beron 2 (0/4 za tri), Dobrić 2, Gist 7, Dženkins 3, Simanić 6, Odžo 2. Timski: 11/20 za dva, 3/13 za tri, 9/11 sl. bacanja, 16 skokova (12-4), 4 ukradene, 7 izgubljenih lopti.

18:47

Zadar je ponovo poveo - pred pauzu

Alen je ubacio još jednu trojku za Zadar - i to tri sekunde pre odmora. Amerikanac je završio prvi deo meča sa čak 16 poena.

Tim pogotkom postavio je rezultat na poluvremenu, Zadar - Zvezda 43:40 (14:20, 29:20).

18:41

Simanić za Zvezdino vođstvo - 34:39

Šut i dalje muči Bilija Berona, ali tu je Boriša Simanić.

Mladi krilni centar "vezao" je šuteve sa distance, da vrati Beograđanima prednost (39:34) u 28. minutu.

18:36

Zadar ne ispušta prednost - 32:30

Čarls Dženkins ubacio je prvu trojku Beograđana (za 24:25), a onda je Džejms Gist pogodio uz prekršaj za 27:28 u 15. minutu.

Međutim, Brajon Alen pogodio je važan šut sa distance, za vođstvo Zadrana 30:28 koje je i dalje na snazi.

18:28

Zadar izjednačuje - 22:22

Domagoj Vuković dao je trojku da prepolovi vođstvo crveno-belih početkom druge deonice (17:20) i tako je pokrenuo nalet domaćih i seriju 8:2. Sam je "vezao" sedam poena i donosio izjednačenje - 20:20, pa 22:22.

18:22

- Kraj prve četvrtine 14:20 -

Košem bivšeg centra Mege Stefana Fundića domaćin se primakao na 13:16, ali su crveno-beli do kraja deonice pogađali za vođstvo 20:14 na prvoj pauzi. Pogađali su Gist i Davidovac.

18:17

Crveno-beli na 14:9

Posle uzastopnih grešaka Alena i Fundića, Beograđani su poentirali koševima Davidovca i Lazića, za vođstvo "plus 5" u osmom minutu.

18:10

Crveno-beli reaguju - 5:8

Lazić, Čović i Beron preokrenuli su rezultat i doneli Beograđanima prednost. Šakota je napravio prvu izmenu i poslao na teren Davidovca umesto Berona.

18:07

Zadar poveo 5:2

"Tvrd" početak utakmice u Dalmaciji. Zvezda je promašila četiri uzastopna šuta za tri (po dva puta Lazić i Beron). To je kaznio centar domaćih Akoš Keler, trojkom za 5:2 u četvrtom minutu.