Puče stotka u "klasiku", Partizan diše za vrat Budućnosti

Bilo je neizvesno samo u prvom poluvremenu.

Rutinski je Partizan savladao Cibonu u poslednjoj utakmici 11. kola, izjednačio se sa Primorskom po broju pobeda, tako da sada obe ove ekipe "dišu za vrat" vodećoj Budućnosti, koja sada ima samo trijumf prednosti.

Rezultat u "Štark" areni bio je 102:66 (26:22, 23:16, 30:15, 23:13), a Partizan je drugi na tabeli zbog boljeg koš-količnika od Primorske. Cibona je deveta na tabeli sa četiri pobede.

Crno-beli su tromo počeli večerašnju utakmicu, što nije prvi put u ABA ligi, tako da je posle početnog vođstva Cibona preokrenula i povela sa 14:7. Pokušavao je Trinkijeri tajm-autom da zaustavi nalet "vukova", ali nije uspevao.

Tek krajem prve četvrtine se Partizan stabilizovao, kada je Pejdž trojkom prekinuo seriju Cibone od 12:2, a onda je počeo i da pogađa, da bi posle prve četvrtine vodio 26:22.

Gosti iz Zagreba više nijednom nisu dolazili u prednost, ali su mogli u jednom trenutku da izjednače. Crno-beli su na kraju prve i početku druge četvrtine napravili seriju od 16:3 i stekli osetniju prednost, 33:25.

Tada se sa druge strance raspucao Šejn Gibson i priveo Cibonu na 35:33 i napad za izjednačenje. Ona to nije iskoristila, a Partizan je odgovorio serijom od 12:0 i na poluvreme otišao sa dvocifrenom prednošću - 49:38.

Umela je treća četvrtina da bude traumatična za navijače Partizana ove sezone, ali se to večeras nije desilo: kvalitet i uigranost crno-belih došli su do izražaja i u jednom trenutku poveli sa 27 poena razlike.

Partizan Cibona (SPORT)
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Meč je već tada bio rešen, iako je ostalo da se odigra poslednjih 10 minuta. Cibona nije mogla, a kao da nije ni pokušavala da nešto uradi, dok je prednost crno-belih samo rasla. Jedino pitanje je bilo da li će Partizan stići do stotke, a to se desilo u poslednjem minutu trojkom Pejdža.

Partizan je imao odlično šutersko veče, pošto je za dva šutirao 67,6 odsto, a za tri 43,3. Uz to, ekipa je imala 27 asistencija. Novica Veličković presedeo je meč na klupi, a svi ostali igrači koji su ulazili u igru upisali su se u listu strelaca.

U prilično ujednačenom napadu najefikasniji je bio Markus Pejdž sa 15 poena i šest asistencija. On je za tri šutirao sjajnih 5/7. Rašon Tomas završio je utakmicu sa 14 poena, a Ognjen Jaramaz sa 13. Birčević, Reding i Janković postigli su po 12 poena, s tim što je Reding imao i pet asistencija i tri skoka, dok je Janković imao još i šest skokova i dve asistencije.

Jedini "dvocifreni" u Ciboni bio je Gibson sa 18 poena.

Partizan: Volden 11, Zagorac 3 (6 as), Pejdž 15 (5/7 za tri, 6 as), Gordić 1, Jaramaz 13, Miletić 5, Veličković, Birčević 12, Reding 12 (5 as), Janković 12, Tomas 14, Mozli 4.

Cibona: Bilinovac 3, Rebec 3 (7 as), Katić, Bundović 7, Vucić 2, Kovač, Novačić 6, Prkačin 9, Rozić 4, Ljubičić 6, Gibson 18 (4/7 za tri), Ramljak 8 (4 izg).

Izvor mondo.rs
21:35

Kraj utakmice - 102:66

Gotovo je i zvanično u "Štark" areni, Partizan je bio više nego siguran.

21:33

Puče stotka!

Markus Pejdž postiže trojku - 102:66!

21:31

Pošto se u Areni ne dešava ništa bitno...

...Pogledajte još jednom ono zakucavanje Mozlija!

21:26

Miletić daje koš - svi su se upisali

Meč je odavno rešen u Areni, mirno se privodi meč kraju. Dušan Miletić daje koš, tako da su se sada u strelce upisali svi koji su ulazili u igru, a to je 11 igrača. Kapiten Novica Veličković nije ulazio.

21:20

Pogledajte dvoručni "tomahavk" Mozlija!

Najlepši potez utakmice, uživajte:

21:15

Partizan: Treća četvrtina? Gledajte ovo...

Navijači Partizana često strahuju od famozne treće četvrtine svog tima, ali su crno-beli sada bili više nego sigurni i dobili su deonicu sa 15 razlike. Crno-beli su u ovom kvartalu stekli svoju maksimalnu prednost od 27 razlike, na 79:52. Bundović pogađa jedno bacanje za 79:53.

21:09

Mozli uništava koševe u Areni!

Monstruzno zakucavanje Mozlija! Reding je prišao do koša, podigao loptu, a Mozli je u trku uhvatio i sa obe ruke "savio" obruč u Areni! Fenomenalan potez za "+25" Partizana - 66:41. Najlepši potez utakmice.

21:05

Partizanova prednost raste praktično iz minuta u minut

Raspucao se Partizan i zaigrao bolju odbranu, a prednost raste iz minuta u minut - u 25. bilo je 64:40.

21:03

Cibona konačno postiže poene u drugom poluvremenu

Cibona je postigla prvi koš u drugom poluvremenu posle tačno tri minuta i 59 sekundi. Prkačin za 60:40.

21:02

Cibona bez koša, nova serija Partizana za "+20"

Cibona bez ideje u napadu, ne može da se prilagodi na odbranu Partizana i već tri minuta ne može da postigne koš. Sa druge strane, posle polukontre Volden zakucava za "plus 20" - 58:38. Ivan Velić mora da zove tajm-aut.

20:58

I Jaramaz se upisao u "trojkaše"

Jaramaz postiže trojku, sedmu za Partizan večeras. Procenat šuta za tri crno-belih je preko 40 odsto, jako dobro šutersko veče. Crno-beli dolaze do novog najvećeg vođstva - 54:38. Cibona bez pogodka u prva dva i po minuta drugog poluvremena.

20:55

Počelo je drugo poluvreme

Počelo je drugo poluvreme zakucavanjem Jankovića - 51:38.

20:47

Grobari ne zaboravljaju Harisa

Ne bledi sećanje na Harisa Brkića, legendu Partizana, koji je ubijen na današnji dan pre 19 godina. Orilo se nekoliko puta Arenom "otiš'o si, Harise..."

20:44

Poluvreme: Serija na seriju, ali Partizan "dvocifren" na poluvremenu

Partizan je prvi poveo, Cibona uzvraća serijom 12:2 i dolazi do svog maksimalnog vođstva od sedam poena prednosti. Kada su "crno-beli" stegnuli odbranu, počela je serija u drugom pravcu, i to od 16:3 na kraju prve i početkom druge četvrtine, kojom Partizan preokreće i dolazi do 33:25.

Tada se raspucao Šejn Gibson i privodi Cibonu na dva poena zaostatka 35:33. Imali su "vukovi" priliku da izjednače, ali je nisu iskoristili. Partizan na to odgovara serijom od 12:0 i stiže do dvocifrene prednosti. Nepažljiv je bio domaći tim u finišu poluvremena, tako da je Ramljak dao trojku za 49:38 posle prvih 20 minuta igre.

20:40

Partizan "dvocifren" na poluvremenu

Odustala je Cibona od šutiranja za tri poena i "vratila" se u reket. To je odmah donelo rezultat jer je Bundović pogodio, ali je promašio slobodno bacanje. Nakon ofanzivnog skoka 17-godišnjeg Prkačina, Cibona pravi faul u napadu. Nakon razmenjenih neuspešnih napada, Nikola Janković iz "odbojke" donosi opet "plus 14" Partizanu, ali Ramljak uz zvuk sirene postiže trojku za 49:38 na poluvremenu.

20:35

Traje serija Partizana, prednost raste

Janković je pogodio jedno od dva bacanja, a nakon nekoliko neuspešnih napada, Rašon Tomas daje trojku, za seriju Partizana 12:0 i vođstvo 47:33 dva minuta pre kraja.

20:33

Serija Partizana, dvocifrena prednost

Rade Zagorac ostao je sam na liniji za tri poena i postiže trojku za 43:33, prvo dvocifreno vođstvo Partizana. Cibona nakon toga ne koristi napad, a Janković nakon faula Vucića ide na liniju penala. Ivan Velić zove tajm-aut.

20:31

Cibona zamalo da izjednači, Partizan uzvratio

Mogla je Cibona i da izjednači, ali je Partizan napravio mini-seriju od 5:0. Gibson je napravio nesportski faul da bi zaustavio kontru. Kori Volden postiže oba bacanja, a posle toga i trojku za 40:33. Igra se 15. minut.

20:28

Gibson drži Cibonu, Trinkijeri nezadovoljan odbranom

Gibson pogađa dva penala, nakon čega Janković postiže koš za novo vođstvo od "plus osam", nakon čega Gibson daje trojku. Trinkijeri zove tajm-aut i viče na svoje igrače, nezadovoljan odbranom. Partizan vodi 35:30. Nakon promašene trojke, Šejn Gibson PONOVO ostaje sam i daje novu trojku!

20:22

Partizan stiče sigurnije vođstvo, raspucao se Pejdž

Druga četvrtina počinje trojkom Pejdža, njegovom trećom danas iz četiri pokušaja, za maksimalnih sedam poena prednosti Partizana. Gibson, međutim, ubrzo uzvraća. Nakon koša i dodatnog bacanja, crno-beli stižu do 33:25 i maksimalnih osam poena prednosti. To je serija od 16:3.

20:17

Kraj prve četvrtine: Tomas, Mozli i Pejdž vraćaju vođstvo Partizanu

Partizan "stegnuo" odbranu, Tomas se ističe na oba kraja terena, a posle poena Mozlija, crno-beli stižu na "minus jedan", 21:22, da bi posle još jedne dobre odbrane i blokade Mozlija, Reding povratio prenost domaćem timu u poslednjem minutu - 23:22. Cibona gubi loptu, a onda Pejdž u poslednjoj sekundi prve četvrtine pogađa trojku za 26:22 na kraju prve četvrtine.

20:11

Čuva Cibona vođstvo

Serija Cibone 12:2, prekida to trojkom iz velike daljine Pejdž. Nakon dobre odbrane, Nikola Janković pogađa iz reketa i dovodi crno-bele na samo dva poena zaostatka - 14:16. Faulirao je Partizan Marina Rozića pri šutu za tri poena, a veteran i kapiten pogađa dva od tri bacanja, a onda i Krešimir Ljubičić posle dobre odbrane za vođstvo 20:14.

20:08

Cibona pravi seriju 10:0 i stiče sigurno vođstvo

Serija "vukova" od 8:0, za vođstvo od 12:7. Trinkijeri reaguje uvođenjem Nemanje Gordića i Markusa Pejdža. Partizan ipak ne uspeva da zatvori reket, pa gosti dolaze i do 14:7.

20:05

Cibona vodi u Areni

Cibona ne koristi svoj napad, a onda Rašon Tomas postiže lake poene. Cibona svoje prve poene daje iz reketa preko mladog Roka Prkačina, koji je nakon odbrane opet dao koš iz reketa za 4:4. Cibona trojkom Matica Rebeca dolazi do prvog vođstva večeras - 7:10.