Novica Veličković dao energiju Partizanu - ubedljiva pobeda za kraj 2019!

Crveno-beli rutinski savladali Primorsku, u poslednjoj utakmici u godini.

U poslednjoj utakmici u decembru, košarkaši Partizana ostvarili su 10. "jadransku" pobedu, a Novica Veličković još jednom je pokazao koliko znači ekipi.

Partizan - Primorska 81:62 (19:16, 20:14, 24:16, 18:16)

Uvek borbeni kapiten crno-belih odgledao je sa klupe kako njegov tim u prvom delu "odrađuje" posao, ali ne uspeva da prelomi oslabljene i uporne goste iz Slovenije.

Partizanov lider potom je ušao u igru posle pauze i samo sedam minuta na parketu bilo mu je potrebno da "utegne" ekipu, da povuče napad i da donese toliko energije da izađe uz ovacije čitave hale.

Iako je Rašon Tomas bio efikasniji sa 15 poena i devet skokova i iako je sjajni centar Vil Mozli blokirao goste tako da su njegovi udarci po lopti odjekivali halom, Veličkovićeva energija bila je ključni razlog zbog koje pet hiljada navijača gledalo revijalnu završnicu.

Na čelu sa kapitenom, crno-beli su u trećoj četvrtini brzo odbili nalet kojim je desetkovana Primorska (sa deset igrača) zaustavljena na vreme - kada se primakla na "minus 2" (41:39) u 24. minutu.

Veličković je odmah potom dao važan koš, a Kori Volden je "vezao" dve trojke pre još jednog Novičinog pogotka, za 51:40 i za najavu ubedljivog trijumfa Trinkijerijeve ekipe na oproštaju od kalendarske godine.

Ovim trijumfom, Partizan je nastavio seriju rutinskih pobeda u Štark areni, gde je u prethodnim mečevima bez problema pobeđivao i Igokeu, Cibonu i Krku. Na taj način, crno-beli su završili 2019. sa skorom 10-3 i na prvom mestu tabele, uz isti učinak kao i drugoplasirana Cedevita Olimpija i pobedom više od Budućnosti, koja je odigrala utakmicu manje.

Partizan Primorska (SPORT)
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

Partizan: Volden 8 (2/3 za tri), Zagorac 9 (1/5 za tri), Pejdž 5, Gordić 9, Jaramaz 6, Veličković 9, Birčević 2, Reding 5, Janković 4, Tomas 15 (1/5 za tri, 9 sk), Trifunović 15, Mozli 4.

Primorska: Hrovat, Barič 15, Kosi 3, Ciani, Lazić 4, Marinković 15, Hodžić 6, Dimec 4, Nemanič, Vončina 15.

22:43

- kraj utakmice, pobeda Partizana -

Konačan rezultat je:

22:36

Gordić posle "rolinga" za plus 20

Iskusni plejmejker solo prodorom je napravio sebi prostor i pogodio za velikih 74:54.

Još tri minuta do kraja, tokom kojih ćemo saznati kojom razlikom će crno-beli pobediti.

22:29

Vil Mozli je podigao Štark arenu - sjajna blokada!

Američki centar je tako snažno blokirao šut Nejca Bariča da se verovatno do vrha tribina čulo kako je "puklo".

Najlepši potez utakmice u tom 33. minutu, pri rezultatu 65:49.

22:21

Zahvaljujući Tomasu, "plus 17" nakon 3/4

Uporni Amerikanac poentirao je u poslednjem napadu i uz prekršaj, da održi veliku prednost crno-belih na poslednjoj pauzi između četvrtina - 63:46.

22:17

Rašon Tomas ubacuje trojku, 59:46

Jaramaz se "zaglavio" u reketu među igračima Primorske i pronašao usamljenog saigrača u ćošku.

Pokušao je Tomas da u sledećem napadu ponovo ubaci trojku, ali nije pogodio iz takođe veoma dobre pozicije.

22:14

Aplauz za Novicu Veličkovića

Odlična rola Partizanovog kapitena u trećoj četvrtini slomila je do daljeg ozbiljniji otpor Primorske. Veličković je otišao na zasluženi odmor u 28. minutu, uz aplauz hale.

22:10

Volden i Veličković, za "plus 11"

Još jedna trojka plejmejkera i još pogodaka iskusnog krilnog centra, za brzih "plus 11" (51:40) domaćih i tajm-aut Primorske.

U toku je 26. minut.

22:07

Volden ubacuje trojku, za 46:40

Posle Novice Veličkovića, i plejmejker Partizana poentira da tako umiri seriju zahuktalih gostiju.

Trenutni rezultat u trećoj četvrtini je 7:10.

22:03

Kapiten crno-belih prvi put u igri, Primorska i dalje borbena

Novica Veličković prvi put je nastupio večeras, jer je na terenu od starta treće četvrtine.

Početak nastavka obeležila je i treća trojka Luke Vončine večeras, za 39:33. Nedugo potom Aleksandar Lazić je ponovo zakucao, za "minus 4" gostiju (39:35)

21:58

21:47

Strelci

Partizan: Volden 2, Zagorac 2, Pejdž 5, Gordić 4, Jaramaz 6 (1/3 za tri), Birčević 2, Reding 5 (3 as), Janković 4, Tomas 2, Trifunović 3, Mozli 4. Timski: 8/17 za dva, 3/16 za tri, 14/16 sl. bacanja, 18 skokova (13-5), 10 asistencija, 4 ukradenih, 4 izgubljene lopte.

Primorska: Barič 9, Kosi 3, Lazić 2, Marinković 6, Dimec 2, Vončina 8. Timski: 7/15 za dva, 3/13 za tri, 7/10 sl. bacanja, 19 skokova (15-4), 8 asistencija, 3 ukradene, 9 izgubljenih lopti.

21:45

- poluvreme, Partizan - Primorska 39:30 -

21:41

Crno-beli održavaju prednost pred pauzu

Stefan Birčević i Ognjen Jaramaz "drže" Partizan na mirnoj udaljenosti u odnosu na goste. Minuta pre kraja prvog dela, rezultat je 37:29 za crno-bele.

21:40

21:34

Primorska reaguje u "iseckanom" periodu - 28:22

Žuga Dimec i Aleksandar Lazić prekinuli su lošu ofanzivnu sekvenciju Primorske, ali to nije donelo drastičnu promenu na semaforu.

Ekipe su odigrale nekoliko loših napada, završenih izgubljenim loptama Tomasa i Zagorca na jednoj, odnosno Marinkovića na drugoj strani.

U toku je 16. minut.

21:29

I Trifunović ubacuje trojku - 26:18

Drugi hitac iz daljine za crno-bele pogodio je mladi plejmejker Uroš Trifunović, u 13. minutu.

Partizanov nalet produžio je i Nemanja Gordić, pogocima sa linije penala.

21:24

Partizan odlično krenuo u 2/4

Za manje od minuta druge četvrtine crno-beli su otišli na dosad najvećih "plus 7" (23:16), zbog čega je Andrej Žakelj reagovao tajm-autom.

21:21

- kraj prve četvrtine, 19:16 -

Crno-beli kontrolišu rezultat iako ih još ne ide šut (1/8 za tri) i iako gosti nalaze način da ostanu u igri pogocimaIvana Marinkovića i Nejca Bariča.

21:14

Prva trojka crno-belih: Markus Pejdž

Šuter je ušao sa klupe i prvi pogodio sa distance, za 10:7 u 6. minutu. U narednom napadu ponovo je bilo atraktivno, jer je Rašon Tomas zakucao za 12:9.

21:09

Partizan ne uspeva da se upiše sa distance - 0/5

Crno-beli nisu od starta "namestili" ruku, pa je posle četiri minuta košarke rezultat 5:6.

21:04

Prvu trojku ubacuje Primorska - 1:3

Slovenac Jan Kosi dao je prvi koš na utakmici, sa distance. Odmah potom centar gostiju Ivan Marinković (bivša "petica" Partizana) faulirao je Ognjena Jaramaza pri šutu sa poludistance.