Izvor: MONDO/Pavle Knežević

Partizan i na početku nove godine maksimalno koristi prednost domaćeg terena.

Ekipa Andree Trinkijerija ušla je u 2020. na istom mestu gde je završilia prethodnu. I na isti način - pobedom!

Partizan - Mornar 88:75 (17:11, 29:18, 20:24, 22:22).

Crno-beli su u Štark areni protiv vicešampiona Crne Gore ostvarili šesti "jadranski" trijumf u seriji i popravili svoj skor na 11-3. Na taj način su se još jednom izjednačili na vrhu sa Budućnošću, s obzirom na to da je neodigrani duel Podgoričana i Zvezde večeras registrovan rezultatom 20:0.

Ekipa Andree Trinkijerija praktično je dva puta morala da pobedi Barane. Prvi put je najavila svoj (ubedljiv) trijumf dok su goste rešetali razigrani Markus Pejdž (19 poena, 4/6 za tri) i Rade Zagorac (13), koji je u trećoj četvrtini ubacio tri trojke u seriji.

Pejdž je ubacio i trojku preko pola terena, koja ipak nije bila priznata jer je isteklo vreme. Pogledajte je.

Iako je Pejdž u 27. minutu ubacio trojku i za maksimalnih "plus 22" (64:42), nedugo nakon toga razigrao se dotad neprimetni Džejkob Pulen.

Najbolji igrač gostiju, kome je bilo očigledno hladno u Štark areni, postigao je NULA poena do 30. minuta, a od tog  trenutka do kraja čak 19.

O timskoj igri crno-belih govori i 27 asistencija na 31 pogodak iz igre.

Takav nalet probuđenog šutera izazvao je nekoliko poziva Andree Trinkijerija na tajm-aut, posle kojih su crno-beli reagovali na pravi način i ipak mirno priveli meč kraju, mada je Pulen pred finiš primakao Mornar na "minus 8" (83:75).

U pretposlednjem minutu, borbeni Ognjen Jaramaz iznudio je dva prekršaja Amerikanca, posle kojih je klupi gostiju dosuđena i tehnička greška i tu je bio kraj.

Trinkijerijev tim je tako uspešno priveo kraju i šestu od ukupno sedam uzastopnih "jadranskih" utakmica u Beogradu. U toj seriji je samo jednom gostovao, i to Megi u istom gradu, a niz mečeva kod kuće završiće u narednom kolu, kada će u Štark areni igrati protiv Olimpije.

Pre tog duela, crno-bele očekuje veliki izazov - derbi Evrokupa protiv Virtusa Aleksandra Saše Đorđevića i Miloša Teodosića. Taj meč biće odigran u sredu, u 20 časova, takođe na Novom Beogradu.

Partizan: Volden 7, Zagorac 13 (5 sk, 5 as), Pejdž 19, Gordić 2, Jaramaz 6, Birčević 2, Reding 16, Janković 14, Tomas 4, Pejners, Trifunović, Mozli 5 (9 sk, 5 as).

Mornar: Pulen 19 (3/8 za tri, 5 as), Heris 14, Nidam 2 (8 as, 5 izg), Šehović 2, Pavić, Begić 2, Vujošević 2, Voler 10, Markota 2, Vranješ, Bjelica 13, Luković 9.

20:49

- kraj utakmice, još jedna pobeda Partizana -

Konačan rezultat je Partizan - Mornar 88:75 (17:11, 29:18, 20:24, 22:22).

20:44

Jaramaz iznuđuje Pulenov faul, dva puta - 85:75

Prvi duel plejmejkera dva tima dogodio se na Partizanovoj polovini i tada je dosuđen prekršaj Amerikancu u napadu.

Potom je Jaramaz bio u prodoru, Pulen se postavio ispred njega, a arbitri su još jednom dosudili prekršaj šuteru gostiju. Protestovali su zbog toga sa klupe Mornara i bili kažnjeni tehničkom greškom.

Još minut i po do kraja.

20:41

Reding, pa Pulen za 83:75

Partizanov bek iskoristio je slobodna bacanja, a uporni Amerikanac je reaizovao prodor u reket crno-belih.

Trinkijeri je zatražio tajm-aut na dva i po minuta do kraja, posle blokade Uroša Lukovića.

20:36

Tri bacanja za Pulena, tehnička za Trinkijerija

Džejkob Pulen šutnuo je preko Mozlija, sudije su dosudile prekršaj, a to je jako naljutilo Partizanovog trenera.

Četiri slobodna bacanja za Mornar, kojim je Pulen postavio rezultat 81:73 na tri minuta do kraja.

Mornar nije bio bliži Partizanu u drugom delu meča.

20:32

I Lens Heris "vezuje" trojke

Doskorašnji igrač Primorske dao je uzastopne pogotke iz daljine i najavio da će se gosti boriti do kraja.

Ostalo je još četiri i po minuta, a Zagorac je postavio 80:67.

20:30

Pejdž je u sjajnoj formi, 78:64

Partizanov šuter ubacio je u 35. minutu svoju četvrtu trojku, da najavi miran kraj utakmice.

20:28

Crno-beli reaguju - Tomas i Gordić za "plus 14"

Trinkijerijev tajm-aut odmah je doneo rezultat.

Rašon Tomas je zakucao i tako zaustavio Pulenovu seriju, a potom je Gordić iznudio dva penala i postavio ponovo mirnih 75:61 u 34. minutu.

20:25

Pulen je u seriji, Trinkijeri zove tajm-aut

Lider Mornara ubacio je tri uzastopne trojke - jednu krajem treće četvrtine, a dve u poslednjoj. Tako je primakao svoj tim na "minus 9", pa je Partizanov trener pozvao tajm-aut pri rezultatu 68:59.

U toku je 32. minut.

20:18

- Kraj treće četvrtine, 66:53 -

Tri trojke u ovom kvartalu ubacio je Zagorac, a onda je Pejdž ubacio još jednu, uz još nekoliko dobrih šuteva za dva.

Na drugoj strani, Mornar je nekako uhvatio ritam i uz zakucavanja Uroša Lukovića (nagrađenog aplauzima) napravio seriju 11:2 pred deset minuta odluke.

20:13

Rade Zagorac 3/3 za tri u 3/4!

Nije promašio Zagorac šut za tri do sada, a sva tri pogotka ubacio je u trećoj četvrtini. Poslednjom u tom nizu doneo je crno-belima velikih "plus 20" u 27. minutu - 61:41.

20:09

Veoma zapaženi Nikola Janković - 14 poena

20:05

Zagorac ubacuje trojku, Partizan sve bliži "plus 20"

U prvom delu, krilni igrač crno-belih pogodio je sa distance, ali je gazio liniju. Ovog puta nije bilo dileme oko toga da li je trojka za 51:32.

Zagorac je i u sledećem napadu šutirao iz daljine, promašio, a odlični Janković je poentirao posle ofanzivnog skoka za 53:34.

U toku je 22. minut.

19:46

- poluvreme, 46:29 -

19:45

Još Jankovićevih poena - 46:29

Odlična rola Partizanovog krilnog centra u drugoj četvrtini - 11 poena uz dva skoka. Za to vreme je veoma zapaženi Redži Reding ostvario četiri asistencije, pa pogodio rutinski posle pikenrola na strani.

Crno-beli su promašili samo četiri šuta za dva poena u prvom delu meča. Gađaju 14/18!

19:40

Mornar ubacuje prve trojke - 41:29

Posle teškog šuterskog ulaska u meč, Antabija Voler ubacio je dve trojke za goste, kojima je pred odmor smanjio zaostatak gostiju na "minus 12" (39:27) u 18. minutu.

19:37

Raste Partizanova prednost - "plus 16"

Rašon Tomas poentirao je nakon kontre za 31:15, ali je na drugoj strani napravio i čak četvrtu ličnu grešku u 16. minutu. Zato izlazi iz igre i ustupa mesto Birčeviću.

19:33

Trinkijeri protestuje, Janković poentira

Italijanski arbitar žalio se zato što je sudija zasmetao Voldenu u kontri, ali se posle kratkog razgovora situacija smirila. Usledili su aplauzi, posle još jednog Jankovićevog pogotka, za još ubedljivijih 29:13.

Na drugoj strani, Mornar uporno šutira trojke i uporno ih promašuje - 0/10.

U toku je 15. minut.

19:28

Crno-beli u seriji 15:0!

Pejdž je pogodio uz prekršaj posle devetog poena otišao na zasluženi odmor. Crno-beli su povećali maksimalnu prednost na trenutnih "plus 14" (25:11), jer je posle Amerikanca u ritam ušao u Nikola Janković.

Na drugoj strani, Mornar promašuje i promašuje...

19:23

Pejdž preko pola terena - ipak ne važi!

Amerikanac je dao još jednu trojku - i to sa svoje polovine, ali ona neće biti priznata jer je odlični šuter zakasnio.

Pogledajte taj šut.

19:20

Ponovo Pejdž - 17:11

Američki šuter ponovo je bio precizan i doneo je drugom trojku za dosad maksimalnih "plus šest" na kraju prve četvrtine.

19:13

Markus Pejdž - 10:9

Najbolji šuter crno-belih ušao je u igru i odmah ubacio prvu trojku. Pokušao je odmah da "veže" još jednu, ali taj šut nije bio precizan.

U toku je osmi minut.

19:11

Sad je Mornar u seriji - 7:9

Bjelica sa linije penala i Uroš Luković iz reketa poentirali su za goste i vratili ih u prednost.

Trinkijeri je izvršio trostruku izmenu i poslao na parket Markusa Pejdža, Stefana Birčevića i Nemanju Gordića.

19:10

19:08

Jaramaz ubrzao - 7:4

Plejmejker crno-belih ubacio je trojku, pa brzo istrčao kontru i rutinski poentirao za svoj peti poen u nizu i aplauz navijača.

U toku je peti minut meča.

19:01

Za početak - 2:2

Redži Reding dao je skok-šutom prve poene za domaće, dok je goste "upisao" Milko Bjelica, nakon što je promašio trojku u prvom posedu.