Partizan se gostio u Železniku: FMP razbijen 30 razlike!

Crno-beli upisali devetu uzastopnu pobedu u svim takmičenjima, ali i prvu u Železniku posle dve i po godine - 57:87.

Partizan je u Železniku bio bez pobede na prethodnih pet mečeva, ali i tom nizu je došao kraj. Zahuktala ekipa Andree Trinkijerija je lako savladala FMP upisala deveti uzastopni trijumf u svim takmičenjima!

FMP - PARTIZAN 57:87 (6:18, 15:18, 20:23, 16:28)

Meč u Železniku je od starta išao u korist gostiju, koji su snažno otvorili meč i uz pomoć agresivne odbrane brzo stvorili veliku prednost.

Posle devet minuta na semaforu je 16:4 i to je postavilo osnove za siguran trijumf Partizana. Samo u jednom kratkom periodu u drugoj četvrtini FMP je uspeo da se rezultatski vrati u meč, kada su napravili seriju 13:0.

Ipak, ni to nije dugo trajalo jer je i Partizan uzvratio istom merom i već do kraja poluvremena stigao do +15, a u nastavku je i ta prednost nastavila da raste sve dok nije bila duplirana.

Crno-beli su najveću razliku napravili u skok igri, gde su dominirali od prvog minuta. Svaki promašaj domaćih su kažnjavali na drugoj strani, a Trinkijeri je ponovo mogao da lepo rasporedi minutažu među svojim igračima.

Do kraja susreta je i odlična serija odavala utisak da Partizanovi igrači ne mogu ništa da promaše, pa su stigli i do rekordnih 30 poena prednosti kojim je i završen meč.

Kori Volden je upisao "dabl-dabl" učinak sa 13 poena i 10 skokova, dok je Džejms Makadu imao lepo predstavljanje ABA ligi sa osam poena i nekoliko atraktivnih poteza. Osim Voldena, u timu Partizana dvocifreni još su bili i Birčević, Janković i Pejdž.

Kod domaćih jedino je Stefan Đorđević sa 14 poena "prebacio" do dvocifrenog broja.

Posle ubedljive pobede u Italiji nad Trentom, crno-beli su nastavili u podjednako snažnom ritmu. Stigli su do 13. pobede u ABA ligi i bez obzira na rezultat meča Budućnost - Mega, i u narednoj sedmici će sedeti na prvom mestu na tabeli.

FMP-u je ovo prvi poraz u svojoj dvorani, pošto su u ABA ligi pred svojim navijačima do sada imali svih sedam pobeda.

FMP: Đorđević 14 poena, Pot 9, Uskoković 8, Ulubaj 8, Radovanović 6, Jeremić 6, Pecarski 3, Lazarević 2, Radanov 1, Đoković bez poena.

PARTIZAN: Birčević 14 poena, Janković 13, Volden 13 (10 sk), Pejdž 11, Jaramaz 8, Makadu 8, Mozli 6, Veličković 5, Trifunović 2, Zagorac bez poena (5 sk, 3 as).

Crvena zvezda - Cibona 18.00

TABELA: Partizan 13-3, Budućnost 12-4, Cedevita Olimpija 10-6, Mornar 9-7, FMP 9-7, Crvena zvezda 9-6, Primorska 8-7, Krka 6-9, Igokea 5-10, Cibona 5-10, Zadar 4-11, Mega Bemaks 3-13

20:47

Kraj - 57:87!

Slavili su crno-beli vrlo ubedljivo, a ceo izveštaj pročitajte klikom na *UVODNA VEST*

20:41

Upisaće crno-beli trijumf, izvesno je

Na tri i po minuta do kraja, Partizan ima 75:53 i sve ide ka tome da će crno-beli ostati lider ABA lige i nakon 16. kola.

20:31

Partizan stiže do +21!

Prednost na osam minuta do kraja meča je rekordna, a crno-beli imaju 64:43!

Veličković je pogodio 2+1, onda i Jaramaz sa dva sigurna bacanja podiže rezultatsku razliku između dva tima.

20:28

Sjajan potez Stefana Pota!

Alej-up iskreiran sa centra! Sjajno!

20:23

Kraj treće četvrtine - 41:59

Dobra četvrtina za crno-bele, iako su primili 20 poena. Jednostavno je, još malo su povećali ionako sigurnu prednost i sada na deset minuta do kraja kontrolišu stvari.

Kori Volden je na pragu "dabl-dabl" učinka sa 10 poena i osam skokova, dok je Pejdž najefikasniji sa 11 poena.

20:11

Ponovo velika prednost - 30:47

Prvi deo treće četvrtine i dalje je u znaku crno-belih, u nastavku je 11:9 za Partizan iako je FMP postigao prva četiri poena.

Pogađaju Pejdž i Tomas jedan za drugim, a potom i Janković, pa Zagorac za tri i to je velikih 17 poena razlike.

20:02

Dule Vujošević i Pera Božić imaju poruku za Novicu

Povodom obaranja rekorda, specijalna čestitka za Veličkovića.

Da se naježiš!

19:56

Malo statistike

Partizan je bio odličan na skoku i zabeležili su ih čak 26, u odnosu na FMP-ovih 11. Štaviše, gosti su imali devet skokova samo u napadu, pa i ne čudi da su uspevali da lakše stižu do poena.

Uz to, "panteri" imaju samo 9/25 na šutu iz igre.

19:48

POLUVREME - Odličan odgovor Partizana - 26:31!

FMP je otišao na seriju 13:0, ali Partizan odmah odgovara serijom 12:0.

I tako crno-beli u poslednja tri minuta poluvremena stiže do 15 poena prednosti, rezultat je 36:21!

Volden je postigao sedam poena, a Mozli i Pejdž po šest, dok je u timu FMP-a najefikasniji bio Đorđević sa osam poena.

19:45

MAKADUUUU!

19:40

FMP u seriji 13:0

Bilo je 24:8, ali FMP se vraća na 24:21!

Malo je stao šut crno-belima, nekoliko grešaka u napadu, a FMP uspeva napokon da pogodi dve trojke i to preko Marka Jeremića i Ulubaja.

Bliži se poluvreme, Partizan samo šest poena u ovoj deonici.

19:34

Mornar šokirao Ljubljanu!

Sjajna utakmica u Sloveniji, mnogo uzbuđenja i odlazak u produžetak.

Evo šta se sve dešavalo na meču Cedevite Olimpije i Mornara iz Bara.

19:32

13' - Partizan nastavlja da dominira - 24:8

Posle poena Rašona Tomasa sa linije za slobodna bacanja, crno-beli imaju +16, a u jednom trenutku njihova serija je glasila 19:2!

Drugu četvrtinu je odlično započeo Džejms Makadu sa četiri vezana poena, a u ta dva napada je oba puta atraktivno zakucao i predstavio se ABA ligi na pravi način.

19:23

Kraj prve četvrtine - 6:18

FMP u prvoj četvrtini ima šut iz igre 3/15 i čak pet izgubljenih lopti!

Nije ni čudo da je Partizan to iskoristio, igrali su agresivno u odbrani, a opet dovoljno dobro pod košem domaćih.

Biće zadovoljan Andrea Trinkijeri ovakvim početkom meča.

19:21

Istorija!

19:19

4:14 - Partizan u seriji 10:0

Ostala su još dva minuta do kraja prve četvrtine, a Partizan je i dalje na samo četiri primljena poena.

Jednostavno "panteri" ne izlaze na kraj sa čvrstom odbranom gostiju, koji su napravili seriju od 10 uzastopnih poena.

19:17

Veličković REKORDER

Novica Veličković ulazi u igru za Partizan i postaje rekorder po broju nastupa za Partizan!

Ovo je njegov 472 meč za crno-bele!

Izvor: MONDO/Pavle Knežević

19:14

4:11 - Zakucava Mozli!

Lepa akcija crno-belih kada Volden šalje lepo dodavanje, a Mozli alej-upom zakucava za +7!

Četiri njegova poena u prvih pet i po minuta utakmice, kod domaćih sve poene je postigao Đorđević.

19:08

Prvi koš posle 2 i po minuta...

Nikola Janković pogađa za dva posle ofanzivnog skoka i to su prvi poeni na meču na 7:24 do kraja prve četvrtine.

Zagorac je imao par neuspelih pokušaja, kao i Rit u timu FMP-a.

19:03

Minut ćutanja u Železniku...

Pre početka utakmice, održan je minut ćutanja u znak odavanja počasti nedavno preminulom košarkaškom treneru Milovan Stepandiću.

18:58

Crno-beli bez dvojca

Za ekipu Partizana u sastavu ove večeri nema Nemanje Gordića i Redžija Redinga. Evo i startnih petorki:

FMP: Rit, Lazarević, Pot, Radanov i Đorđević

PARTIZAN: Volden, Zagorac, Jaramaz, Janković i Tomas