Evrokup ovo ne pamti: Ritas istorijski loš (VIDEO)

Izvor mondo.rs

Samo 15 poena u prvih 20 minuta utakmice...

Neverovatno prvo poluvreme viđeno je u sredu uveče na meču Evrokupa.

Ritas je u okviru četvrtog kola TOP 16 faze gostovao Monaku, a u prve dve deonice postigli su samo 15 poena!

Litvanski tim je za 20 minuta košarke pogodio samo pet koševa iz igre, pruživši naročito lošu partiju u drugoj četvrtini kada su postigli ukupno tri poena.

Monako je odlično otvorio meč pa je već posle 10 minuta na semaforu stajalo 32:12. a drugu četvrtinu su dobili rezultatom 21:3!

Ritas je u tom poluvremenu iz igre šutirao 5/24, od čega su za tri imali učinak 1/8. Monako je, na drugoj strani, bio raspucan sa 10 trojki, tako su na polovini meča imali 38 poena prednosti - 53:15

Konačan rezultat bio je 86:61 za francuskog predstavnika, na čijoj klupi sedi srpski stručnjak Saša Obradović. Bila je to druga pobeda "kneževa" u Top 16 fazi i zanimljivo je da je prvi na tabeli Grupe "G", u kojoj sva četiri tima imaju isti skor:

Monako 2-2, Uniks 2-2, Ritas 2-2, Galatasaraj 2-2!