Košarka

Marjanović nagrađen ovacijama, Gudurić imao više poena nego minuta (VIDEO)

Centar Dalasa nije mnogo igrao, ali je sjajno iskoristio minute na parketu, a navijači su to umeli da nagrade. Gudurić vezao dve trojke, ali samo da ublaži poraz.

Emotivno je bilo u "Stejpls centru" pred utakmicu Los Anđeles Klipers - Memfis.

Velikani NBA lige opraštali su se od Kobija i Điđi Brajant, a legendarni Majkl Džordan se rasplakao.

Posle serije govora i sećanja na slavnog Kobija Brajanta, na red je došla utakmica.

U njoj su Los Anđeles Klipersi ubedljivo savladali goste iz Memfisa - 124:97, za koje je nastupao i Marko Gudurić.

Srpski košarkaš je za za sedam minuta upisao osam poena, uz po jednu asistenciju i uhvaćenu loptu. U finišu utakmice vezao je dve "trojke" i tako sprečio domaćine da slave okruglo 30 poena razlike.

Klipers Memfis
Izvor: YouTube/Motion Station

Košarkaši Dalasa pobedili su na svom parektu ekipu Minesote 139:123 za 35. trijumf ove sezone.

U pobedničkom timu najefikasniji je bio Tim Hardavej sa 23 poena, dok je Slovenac Luka Dončić ubacio 20 poena uz devet skokova i sedam asistencija. Priliku na ovom susretu dobio je i Boban Marjanović, koji je odigrao četiri minuta i postigao šest poena, šutiravši tri od tri za dva, a imao je i jedan skok.

Među gostima najbolji je bio Dianđelo Rasel sa 29 poena, Malk Bizli dodao je 21, ali je to bilo nedovoljno da Minesota izbegne 40. poraz u sezoni.