Goran držao ČAS KOŠARKE: Najpre u napadu, a onda u odbrani! Majami vodi 3:0!

Autor Mladen Šolak

Sjajan nastup plejmejkera Hita protiv Indijane, koja se trgla, vratila iz velikog minusa ali je opet izgubila.

Majami je odlično počeo učešće u plej-ofu.

Posle dve uvodne pobede protiv Indijane, ekipa Erika Spolstre furiozno je ušla i u treći meč i za poluvreme ubacila 74 poena, uz primljenih 58. Ispostavilo se da je ta zaliha bila dovoljna za još jednu pobedu:

Majami – Indijana 124:115 (34:27, 40:29, 20:34, 30:25)

Praktično bez greške igrao je plejmejker Majamija Goran Dragić u većem delu meča. Ubacio je do pauze 18 poena, uz šut iz igre 7/10, a za tri poena 4/7. U nastavku je zastao u napadu, ali je u odbrani pokazao zašto je više od decenije elitni NBA plejmejker.

Nakon što je potpuno kontrolisao igru svog tima i ubacio 24 poena uz šest asistencija, Dragić je u poslednjem minutu odigrao odličnu defanzivu na Ti-Džej Vorenu i izbio mu loptu iz ruku pri vođstvu Majamija 116:112.

Ispostavilo se da je to bio prelomni trenutak nakon što je Indijana ipak uspela da se vrati iz minusa od čak 20 poena sa kraja druge četvrtine. I to najviše zaslužujući Malkolmu Brogdonu, koji je u velikom naletu Pejsersa u poslednjoj četvrtini ubacio 10 od čak 34 svoja poena.

Uz Dragića, najefikasniji igrač Majamija i večeras je bio Džimi Batler sa 27 poena i čak 17 pogođenih slobodnih bacanja iz 20 pokušaja, među kojima su šutevi u završnici praktično "overili" trijumf njegovog tima. Takođe, veoma zapažen bio je i centar Bem Adebajo sa 22 poena i 11 skokova.

Pobednik ove serije igraće u drugoj rundi protiv boljeg iz serije Milvokija i Orlanda, u kojoj su Baksi preokrenuli posle šokantnog poraza na početku, pa od subote uveče vode 2:1. Večeras su savladali domaćina NBA "mehura" rezultatom 121:107.