BORAC ODRŽAO ČAS KOŠARKE PARTIZANU! Prva senzacija u novoj sezoni ABA lige viđena je već u prvom kolu!

Debitant u ABA ligi "preslišao" najtrofejniji tim u Srbiji i ABA ligi

Ni na šta nije ličio Partizan, pogotovo ne na onu ekipu od prošle godine. Borac je delovao jako dobro i večeras prosto nije imao slabu tačku.

Zato bi bio red da se više piše o Čačanima, ali kada se zna kako su oba tima dominirala svim takmičenjima do pandemije, ovaj nastup Beograđana je svakako šokantniji.

Na kraju, Partizan – Borac 78:87 (17:24, 19:25, 21:19, 21:19).

Partizan je večeras samo dva puta vodio – 2:0 i 13:11, a Borac je praktično od početka kontrolisao meč. Delovali su domaći košarkaši malo zbunjeno, kao da je na njima poraz u Badaloni, kada su ispustili 15 razlike i izgubili od Huventuda, ostavio traga.

Ali, ekipa sa najvećim ambicijama ne bi smela da dozvoli da to bude bilo kakav izgovor. Borac je poveo 13:7, a već na kraju prve četvrtine vodio je 24:17.

Ta razlika se posle trojke Dušana Miletića pretvorila u dvocifrenu na početku druge četvrtine. Nije ništa pomogao tajm-aut Šćepanovića, jer Partizan prosto nije imao nikakav ritam i nije uspeo da pohvata konce svoje igre.

Sredinom druge četvrtine, Nenad Nerandžić pogodio je trojku, a Borac je prvi put stigao do 15 poena prednosti – 23:38. Ali, nije samo razlika nagoveštavala konačan ishod, jer su Čačani bili odlični u odbrani, igrali su potpuno bez poštovanja prema imenu rivala, bili su povezani, koncentrisani, a u nastavku meča su pokazali i mentalnu stabilnost.

Na poluvremenu je Borac vodio 49:36, i tako se otprilike kretao rezultat u toj deonici, da bi se u poslednjih 10 minuta ušlo uz rezultat na semaforu 57:68.

Partizan je imao poslednji trzaj, prišao je sredinom deonice na "-3", 68:71, ali Radovan Đoković je trojkom vratio prednost. Pokušavao je Šćepanović nešto da uradi tajm-autom, Jaramaz je dao trojku za 74:78, ali nisu crno-beli igrali odbranu, tako da Miletić vraća poene na drugoj strani.

Borac je mirno priveo meč kraju, Partizan nije uspeo da napravi faul u samom finišu, tako da Čarapić uz zvuk sirene daje koš za konačnih 78:87.

PARTIZAN: Mika 10p, 4 sk, Miler-Mekintajer 4p, 3as, 2uk, Pejdž 6p, 3uk, Dangubić 0p, 2sk, Gordić 13p, 3as, Jaramaz 21p, 3as, 2sk, Angola 6p, 2sk, Veličković 2p, 2sk, Janković 2, Tomas 6p, 6sk, Trifunović 0, Mozli 8p, 4sk.

BORAC: Tornton 11, Smit 9p, 3sk, Đoković 12p, 4as, Miletić 10p, 7sk, Gavrilović, Kočović 7p, 5as, Nerandžić 9p, 10sk, 4as, Novaković 3, Džons 10, Todorović 5, Čarapić 11p, 5sk.

22:39

KRAJ!

78:87!

22:35

Sjajan Borac!

Jaramaz trojkom daje odgovor na naše prethodno pitanje – 74:78, dva minuta pre kraja. Miletić hvata "otpadak", skok u napadu i koš. Pejdž promašuje trojku, napad za Borac 75 sekundi pre kraja!

Đoković pogađa trojku – 74:83 u poslednjem minutu! Tajm-aut Šćepanovića.

22:33

Bliži se kraj

Radovan Đoković pogađa jedan od dva penala i Borac vodi 78:71 tri minuta pre kraja meča. Sve je bliže Borac startu iz snova u svojoj debitantskoj sezoni u ABA ligi.

Naravno, ima još da se igra, ali Partizan do sada prost nije pokazao čime bi mogao da ugrozi raspoložene Čačane.

22:26

Izlazi lopta iz koša posle šuta Jaramaza za tri, Mozli je opet "prikucava" – 68:71, to je serija 7:0 Partizana. Đoković trojkom zaustavlja nalet. Posle još jedne dobre odbrane, Pejdž faulira Kočovića, koji pogađa drugo bacanje.

Na drugoj strani Jaramaz daje koš uz faul, koji koristi - 71:75! Još 4 minuta i 40 sekundi...

22:23

Novi Nalet Partizana

Nije kraj, Pejdž daje trojku, pa Mozli "prikucava" i prilazi na -5, 66:71, a imao je i posed, ovako blizu nije bio od prve četvrtine.

Marinović mora da traži tajm-aut, posle čega Borac brani napad. Još šest minuta do kraja meča.

22:18

Vezali su crno-beli 4 poena i odmah dobili odgovor

Počela je poslednja deonica ukradenom loptom Angole, kontrom i zakucavanjem Mozlija. Posle još jedne dobre odbrane, Angola je fauliran pri šutu i pogađa oba slobodna bacanja – 61:68. Sada ćemo videti kako će odgovoriti Marinović i Borac.

Radovan Đoković zaustavlja nalet trojkom! 61:71.

22:15

Gotova je i treća deonica

Ništa se nije promenilo, ne može Partizan da nađe rešenje za jednostavnu, ali funkcionalnu igru Borca i njegovu angažovanost. Mnogo toga ne valja i ne radi kod crno-belih, koji imaju čak 13 skokova manje od rivala.

22:11

Apsolutno je nemoćan Partizan do sada

Tornton na ovaj nalet odgovara trojkom i vraća Borac na +10, Čarapić promašuje šut, Džons hvata skok i biva fauliran. Šćepanović traži tajm-aut, posle čega Džons postiže samo jedno bacanje. Na drugoj strani Partizan ne koristi napad iz više pokušaja, a onda Džons opet vraća na 13 – 53:66.

22:04

Partizan je u naletu

Partizan je pronašao malo ritam u napadu, uglavnom preko Gordića, ali i Mike, koji ima 10 poena. Gordić postiže trojku i prilazi na 51:58! Gordić (11), Jaramaz (13) i Mika su kreatori ovog naleta.

Janković pogađa oba penala i sada je 53:60.

21:59

Pazite samo ovaj odnos skokova:

Partizan 9, Borac 23! Kada je tako Partizan u domaćem ili regionalnom takmičenju bio ovako inferioran u skoku?

21:58

Može li Borac da zadrži nivo igre?

Ljuti se Vlado Šćepanović, ne igra Partizan nikako odbranu, niko da zagradi, a Borac apsolutno dominira u skoku!

Gordić daje koš i dodatno bacanje - 41:53.

21:43

Vode Čačani 49:36

Sjajno se pokazao Borac, igra bez ikakvog respekta, pogotovo u odbrani, dok u napadu ima skoro 60 odsto šuta iz igre.

Partizan nema igru, greši u odbrani, a u napadu fali kreacija i organizacija, sve se svodi na pojedinačne pokušaje, koji uglavnom ne prolaze. Domaćin nije izveo nijedno slobodno bacanje u prvom poluvremenu.

21:40

Slab pokušaj Partizana, opet je Borac na +15!

Čuva Borac prednost. Dobro igra odbranu, a Partizan prosto nema organizovani napad, sve pokušava "na gurku", što dovodi da lopta često izlazi iz koša. Crno-beli su u jednom trenutku spustili prednost na jednocifrenu, ali Smit ubrzo ispravlja stvar – 34:49.

21:35

Trgnuo se malo Partizan

Mini-serija Partizana 4:0 preko Tomasa posle tajm-auta, sad Marinović traži tajm-aut. 32:43 stoji na semaforu.

21:30

Borac povećava prednost!

Pejdž vraća trojku, ali uzalud, ne kreće napad Partizana! Nerandžić daje trojku i to je +15 za Borac! 38:23.

Tomas konačno postiže koš, slab je protok kod crno-belih, mnogo tzv. "alibi" lopti, teško je kreirati bilo šta uz ovako aktivnu i agresivnu odbranu Borca.

40:25 je trenutno, na polovini druge četvrtine!

21:27

Konačno poeni Partizana!

Gordić daje trojku, a onda je naterao Kočovića da izgubi loptu, ipak, Partizan ne koristi taj napad, jer Tomas pravi košarke. Miletić daje koš uz faul Gordića - 33:20!

21:24

Miletić daje trojku - 30:17 za Borac

Fenomenalan početak Borca, bez ikakvog respekta za najtrofejniji srpski klub. U prvih 12 minuta imao je čak ŠEST ukradenih lopti. Bolji i u napadu i u odbrani od Partizana.

Miletić daje trojku, a Kočović pogađa sva tri bacanja - 30:17!

21:19

Debitant u ABA ligi odličan na početku

24:17 vodi Borac posle prvih 10 minuta. Jako dobro igra na oba kraja, posebno u odbrani. Šćepanović traži kadrovska rešenja, ali ne uspeva napad Partizana da slomi odbranu Čačana.

21:16

Smit postiže trojku, vodi Borac

22:17 u finišu prve deonice. Mika je dao već šest poena.

21:13

"Probudio" se i Partizan, ali ne da se Borac

Pravi Partizan seriju 6:0, četiri poena Mike za vođstvo crno-belih. Ali, Borac odmah vraća prednost 15:13, dobra odbrana Čačana, trebao im je jedan napad da "provale" akciju Kodija i Mike. Trostruka izmena u Partizanu sad.

21:09

Nešto bolje je krenuo Borac

Uroš Čarapić daje dva penala, a posle dobre odbrane i promašaja Nenad Nerandžić daje koš i koristi dodatno bacanje. Posle toga Čarapić daje još jedan koš, a onda Nemanja Todorović postiže trojku, za vođstvo Borca 9:4!

Jaramaz uzvraća trojku, ali Tornton postiže oba bacanja, 11:7 u četvrtom minutu.