hvala im

GRUZIJA UČINILA USLUGU SRBIJI: Jedan od domaćina Eurobasketa slavio i učvrstio se na čelu grupe

Gruzija sjajno igra ove kvalifikacije, iako nema potrebe za njima

Košarkaška reprezentacija Gruzije plasirala se na Evropsko prvenstvo kao domaćin, ali i pored toga sjajno igra ove kvalifikacije.

Sada je pobedila domaćina turnira Finsku 91:85 i tako se učvrstila na prvom mestu Grupe E.

Gruzija sada ima tri pobede bez ijednog poraza, a ispod nje se nalaze Srbija, Finska i Švajcarske sa istim učinkom - pobeda i dva poraza.

Ovom pobedom Gruzijci su sprečili da Srbija ode na dno grupe, što bi se desilo da je Finska došla do trijumfa.

Na ovom meču Gruzija je vodila u prvom poluvremenu, ali su Finci uspeli da se vrate u trećoj četvrtini. Ipak neizvesna završnica pripala je gostima i na kraju su pobedili sa šest poena razlike.

Gruziju je do pobede vodio sjajni Šermadini sa 27 poena i 10 skokova, a dobri su bili i Šengelija sa 17 poena i 8 skokova, kao i Mekfaden koji je uz 14 poena dodao 10 asistencija. Kod Finske Sasu Salin je imao 22 poena.

TABELA: Gruzija 3-0, Srbija 1-2, Finska 1-2, Švajcarska 1-2