PARTIZANOV PETI PORAZ, KODI PROMAŠIO POBEDU: Posle pravog trilera, Mornar je uspeo da iščupa pobedu crno-belima

Partizan je sada u velikom problemu

Izvor: ABA/Mornar/MEDIA Pro

Mornar je uspeo da pobedi posle produžetka, iako su oba tima imala mnogo šansi da znantno ranije reše utakmicu.

Mornar - Partizan 77:76 (15:22, 18:17, 21:22, 16:9, 7:6)

Veliki, veliki problemi za Partizan: devet kola, pet poraza. Ali, ne samo da su crno-beli večeras izgubili od Mornara, već je to delovalo slično ranijim porazima ove sezone – neizvesna završnica i poraz posle produžetka.

Crno-beli su u ABA igrali neizvesne završnice i protiv Budućnosti, Igokee i Crvene zvezde i sve su izgubili.

A nije moralo da bude tako, Partizan je večeras vodio 12 razlike, imao je mnogo prilika da mirnije i sigurnije uđe u završnicu. Baš kao i Mornar, ruku na srce.

Crno-beli su u početku šutirali fino trojke, ali su onda počeli da promašuju, što ih nije omelo da i dalje pokušavaju. Samo pet pogođenih i 23 promašene, takav je bio njihov učinak iza linije za tri poena. Među tim promašajima spadali su i krajnje nepotrebni šutevi Tomasa (promašio tri) i Zagorca (promašio četiri).

Partizan je najviše uspeha imao prodorima i zasnivanjem napada na plejmejkerima. Naročito je bio dobar Kodi Miler-Mekintajer sa 21 poenom, 6 skokova, četiri asistencije i dve ukradene lopte. On je za tri šutirao 1/5, ali je mnogo više igrao svoju prepoznatljivu igru nego u nekim prethodnim mečevima kada je stalno šutirao.

Kodi je postigao 14 poena iz reketa, a Gordić osam od svojih 12. Njih dvojica su bili jedini "dvocifreni" u timu Partizana, u koji se vratio Ognjen Jaramaz posle mesec i po dana, ali je vidno bio van forme.

Još jedan od faktora poraza Partizana su bili penali, jer su u trećoj i četvrtoj četvrtini rano izašli iz bonusa.

Mornar je u igru vratio sjajni Džejkob Pulen sa 19 poena, od čega je 17 dao u drugom poluvremenu. On je maltene sam u trećoj četvrtini doneo preokret Mornaru.

Pobednički koš postigao je, međutim, Ajzeja Vajthed 23 sekunde pre kraja:

MORNAR: Pulen 19, Gejbrijel 8, 4sk, Nidam 4, 4 as, 3sk, Jeremić 3, Šehović 7, Smit 10, 7sk, Vajthed 16, 6sk, Lazić, Vujošević, Vranješ 4, Bjelica, Luković 6, 5sk.

PARTIZAN: Miler-Mekintajer 21, 6sk, 4as, 2uk (indeks 28), Zagorac 2, 4sk, Pejdž 10, Dangubić 5, 4sk, Gordić 12, S. Janković, Jaramaz 4, Veličković 3, N. Janković 6, Tomas 7, 13sk, Trifunović, Mozli 6, 6sk.

Mornar-Partizan 77:76, pregled meča
Izvor: YouTube/ABA liga j.t.d.

21:02

Kraj!

77:76 posle produžetka!

Partizan je imao 23 sekunde za ceo napad, ali igrači su ostali ukopani, tako da je Gordić šutnuo, ali je promašio.

Ipak, lopta je bila za goste, kojima je ostao 2,1 sekund za poslednji šut. Gordić je dao do Mozlija, ovaj do Kodija, koji promašuje šut iz daljine.

20:58

Cela utakmica na jedan napad!

Vajthed je promašio prvo bacanje, a drugo daje. To je poen prednosti i posed za Partizan 57 sekundi pre kraja. Miler-Mekintajer promašuje težak šut, a Vajthed pogađa! 77:76

Ima vremena Partizan skoro za ceo napad!

20:56

Kakvu šansu je imao Partizan!

Promašaji na obe strane, obe ekipe imale su mnogo prilika. Miler-Mekintajer sjajno prodire i pogađa! Sjajan nastup Partizanovog pleja, a njegov tim vodi 74:76.

69 sekundi do kraja

Mozli je ukrao loptu, Partizan je imao kontru 4 na 2, ali je Jaramaz napravio faul u napadu! Neverovatno!

20:54

Nastavlja se drama

43' Zagorac je iz nekog razloga šutnuo trojku sa skoro devet metara, nije pogodio ni obruč, a Vajthed daje koš iz kontre – 74:72. To su četiri vezana poena Vajtheda bez odgovora.

Jaramaz je takođe promašio za tri, ali je Partizan odbranio napad da bi na drugoj strani Gordić išao na ulaz i pogodio, 74:74

20:52

Kodi nastavio tamo gde je stao

Partizan je imao prvi napad, Kodi je fauliran pri šutu i pogodio je oba penala. Vode gosti 70:72

20:47

Kraj!

Mozli je faulirao Pulena, koji pogađa oba bacanja za 70:70, 67 sekundi pre kraja.

Tomas je ostao na liniji za tri poena, pustili su ga da šutne, a on je katastrofalno šutirao, bio je sam i pogodio sredinu table?!

Ipak, Mozli je uspeo da blokira i crno-beli su prodali napad! Pulen je imao pet sekundi, ali je promašio.

Kraj, igraće se produžetak!

20:45

Napeto!

Tomas je potpuno nepotrebno napravio faul, a Ajzeja Vajthed ide na liniju penala, ali daje samo jedno – nerešeno! 68:68 na minut i 45 sekundi do kraja.

Gordić se zagradio, pronašao ugao i pogodio jedan na jedan – 68:70, 1.33 do kraja

20:43

Napeto!

38' Tomas je fauliran, ali daje samo jedno bacanje. Na sreću, Vajthed je nepotrebno šutnuo iz velike daljine i promašio, ali crno-beli takođe promašuju za tri, iako je Gordić imao dobru poziciju.

Pulen se stuštio pod koš i položio! I on ima 17 poena, 67:68

20:41

Sprema se drama

37' Utrčao je Miler-Mekintajer i položio, sada ima 17 poena, na drugoj strani Vajthed promašuje, ali Pejdž pravi petu ličnu grešku! Tek što je ušao u igru!

Moraće Partizan završnicu da igra bez svog najjačeg oružja iz daljine. Gosti su se odbranili, onda Kodi kreće na polaganje, biva blokiran, ali tu je Mozli da prikuca! 63:67

20:38

Mornar se odmah vraća!

35' Šehović i Smit daju brze poene posle tajm-auta i opet je nerešeno! 63:63

Još pet minuta i tri sekunde do kraja

20:34

Vodi Partizan

Gordić je promašio trojku, ali hvata Partizan ofanzivan skok, a Kodi pogađa "flouter" za novo vođstvo! 59:61

Partizan se odbranio, a onda mu je propala kontra, ali je bilo vremena za napad i ponovo Kodi! 59:63

20:32

Kooodiiiiiii

33' Šehović je promašio jedno bacanje, a onda je Gordić ugledao praznu stranu i dao lake poene. 59:57.

Kodi krade loptu, istrčava u kontru i polaže, nerešeno je! 59:59

20:30

Tomas se naljutio

31' Sead Šehović daje koš, a onda Tomas promašuje (debelo) za tri, samo da bi Luković dao pod košem za novih +7, 58:51.

Na drugoj strani Tomas daje koš, a onda krade loptu i zakucava, kao da se malo naljutio – 58:55

20:26

Kraj treće četvrtine!

Kraj deonice:

Jaramaz je dao dva penala, a Partizanov napad bez Kodija i Pejdža ne funkcioniše večeras. Posle skoro 10 minuta, dobra akcija za goste: Jaramaz je pronašao otvoren prostor, stuštio se ka košu i pogodio uz faul, ali je promašio dodatno bacanje, samo da bi Luković na drugoj strani promašio oba!

Tomas i Vranješ su promašili trojke, kraj treće četvrtine – 54:51

20:22

Maksimalna prednost Mornara

28' Partizan ne koristi napade, ide iz greške u grešku, a Mornar malo po malo daje svaki poen kad ima priliku. Rano su crno-beli ispunili bonus i od tada prave mnogo ličnih grešaka. 54:47 posle penala Vajtheda.

20:18

Pulen se raspucao

27' Gordić je pogodio samo drugo slobodno bacanje, a na drugoj strani Pulen daje dva – 50:47.

Kad on krene, zaista ga je teško zaustaviti. 50:47

20:16

Čuva Mornar prednost

Pejdž daje trojku i vraća Partizan u prednost, ali na drugoj strani pravi još jedan faul! To mu je četvrta lična greška, a Smit daje oba bacanja. Na drugoj strani Tomas promašuje oba bacanja, a Partizan nije iskoristio naredni napad, a Mornar je sačuvao prednost, 48:46

20:13

Furiozna igra Mornarovog pleja!

25' Partizan je za prva četiri i po minuta postigao samo četiri poena. Pejdž faulira Pulena na šutu za tri i to su opet tri bacanja za Mornar.

Pulen je sada glavni problem za Partizan. Dao je dva od tri bacanja, 11 od 12 poena svog tima u trećoj četvrtini, a Mornar vodi prvi put na meču! 45:43

20:10

Pulen sam vraća Mornar u igru!

Pulen daje novu trojku posle ofanzivnog skoka! Koš+faul, pa dve vezane trojke, to je serija 9:0 Pulena.

Filipovski traži tajm-aut! 43:43

20:08

Mornar je opet u meču!

24' Pulen je verovatno prvi put večeras pobegao Dangubiću i dao koš uz faul. Posle iskorišćenog dodatnog penala, Mornar se odbranio, a onda je Veličković napravio nesportski faul. Smit daje samo drugo bacanje, ali domaćin ne koristi napad posle toga. Mornar je imao potencijalnih pet poena iz ovog nesportskog, a dao je samo jedan.

Janković je uspeo da izbori koš, a onda Pulen daje trojku, 40:43. Otvorena je utakmica!

20:03

Kodi u centru pažnje!

21' Partizan je imao prvi posed u drugom poluvremenu, a ovaj deo obeležio je Miler-Mekintajer! On se prvo spetljao u napadu, izgubio loptu, povratio je, a onda stigao Pulena u kontri i "zalepio" mu blokadu! Sjajno!

Posle toga je dao koš i to je vođstvo Partizana 33:41. Devet poena i četiri asistencije za Partizanovog Amerikanca. 33:41

19:53

Pogledajte "šoutajm" Partizana

19:48

Zakasnio je Kodi sa izbacivanjem lopte, kraj prvog poluvremena!

Kraj prvog poluvremena!

Nije Partizan iskoristio posledjih 6,4 sekunde i na poluvreme odlazi sa šest poena prednosti, 33:39.

Izvor: Printscreen/TV Arena sport

Bolji je bio Partizan u prvom poluvremenu, sve vreme je vodio, imao je 12 poena prednosti, dominantan je u skoku, ima četiri više od Mornara. Sve što su Barani uspeli da naprave jeste serija 9:0 na koju je Partizan odmah odgovorio.

19:44

Okršaj plejmejkera i mnogo grešaka

20' Skoro dva minuta je trajao napad Partizana, sa mnogo odbijenih lopti, promašenih šuteva, ali bez poena. Mornar nije iskoristio napad, a onda je Janković nekako pogodio pod košem posle dodavanja Kodija.

Raduju Pulen i Miler-Mekintajer, a plej Mornara postiže koš iz situacije koju je sam sebi kreirao. Filipovski traži tajm-aut za poslednjih šest sekundi. 33:39

19:40

Nastavlja Partizan tamo gde je stao

18' Veličković sjajno krade loptu, a onda na drugoj strani pogađa samo jedno od dva bacanja. 29:37

19:39

Jaramaz igra svoje prve minute posle skoro dva meseca...

19:37

Partizan odmah uzvraća!

17' Veličković prekida seriju Mornara, a onda posle odbrane Jankovića, Kodi i Dangubić završavaju napad eli-upom! 29:36

19:34

Mornar se potpuno vratio!

16' Gejbrijel pogađa trojku! Tajm-aut Filipovskog posle serije Mornara 9:0.

29:32

19:33

Smit i Nidam vraćaju Mornar

16' Tejlor Smit posle dužeg vremena daje koš za Mornar, a onda još jedan. Partizan greši, a Nidam ide na liniju za slobodna bacanja. Tomas izlazi napolje jer mu je to druga lična greška.

Nidam pogađa oba, i to je mini-serija Mornara 6:0 – 26:32

19:28

Raste prednost Partizana

14' U Baru smo videli kratak prekid iz tehničkih razloga, a tajm-aut Mornaru nije doneo ništa osim nove izgubljene lopte, odnosno faula u napadu Pulena.

Pejdž sjajan flouter sa visokim lukom, to je njegovih sedam poena za sada - 20:32!

19:24

Evo i Ognjena na parketu!

13' Požrtvovan je Mornar, ali ga baš ne ide šut. U igri je Ognjen Jaramaz! Posle duže od mesec dana, najbolji strelac Partizana je ponovo na Parketu.

Gordić pogađa trojku i Partizan je "dvocifren", 20-30

19:22

Partizan ponovo povećava prednost

12' Druga četvrtina počela je sa tri pogođena penala i Mornar je prišao na četiri poena zaostatka. Mozli neočekivano rešava sam napad posle ofanzivnog skoka - tražio je da mu se očisti strana, a onda nekim "prednjim horogom" pogađa.

Posle greške Mornara, Pejdž daje trojku i ponovo maksimalnih +9 - 18:27.

19:18

Kraj prve četvrtine!

Partizan igra dobar i raznovrstan napad, uspeo je da natera Mornar na mnogo grešaka. Sa druge strane, domaćin dobro trči kontre, ali iz pozicionih napada slabo šta radi.

Mornar ima četiri izgubljene lopte posle prve četvrtine. 15:22

19:16

Maksimalna prednost Partizana

10' Partizan drži pet do sedam poena prednosti, odlično deluje napad Beograđana za sada. Na drugoj strani, Mornar promašuje penale i ima već tri izgubljene lopte. Mozli pogađa sa poludistance i to je 13:22.

19:13

Serija promašaja na obe strane

Serija promašaja na obe strane, sa svih pozicija: za tri, sa distance, poludistance i pod košem. Konačno, Gordić prodire i daje prve poene posle skoro dva minuta - 9:16. Maksimalnih sedam poena prednosti za crno-bele.

Na drugoj strani Vajthed daje koš uz faul Zagorca (drugi), ali ne pogađa dodatno. 11:16

19:09

Kodi i Pulen diktiraju utakmicu

5' Igra se maltene koš za koš, ali su plejmejkeri u glavnim ulogama. Miler-Mekintajer mnogo više prodire i igra kako se od njega očekivalo, što je dalo novu raznovrsnost napadu Partizana.

Sa druge strane, Pulen i pogađa i asistira za Lukovića, tako da se može reći da su kreatori igre u prvom planu nakon tačno pet minuta košarke.

Zagorac pogađa oba bacanja, 9:14

19:05

Trojkaški obračun u početku

3' Gejbrijel vraća trojku, odlično Amerikanac šutira za tri ove sezone. Na drugoj strani Miler-Mekintajer pogađa oba penala, 5:8.

Tomas je zamenio Veličkovića.

19:04

Kodi daje novu trojku za Partizan!

2' Vranješ polaže iz kontre, to su laki poeni i prvi koš za Mornar. Kodi daje trojku uz zvuk sirene! 2:6

19:02

Meč je počeo trojkom Dangubića!

1' Pogađa sam Dangubić.