zakuvava se

MORNAR SE NE ŠALI, PREGAZIO IGOKEU I ZASEO NA VRH! Derbi je bio samo u prvoj četvrtini, posle tog nije bilo dileme

Autor Pavle Knežević

Odlične rezultate ima "ponos Bara"

Izvor: ABA liga/Mornar/Media PRO

Mornar se ne zaustavlja! Derbi kola i nije bio pravi derbi, jer su Barani bez problema pobedili Igokeu i tako se popeli na vrh tabele!

Bilo je neizvesno samo u prvoj četvrtini, a posle toga je Mornar preokernuo i nije ispuštao vođstvo do kraja meča. Rezultat je 90:76 (27:22, 22:17, 25:15, 16:22).

Mornar sada ima 11 pobeda i samo dva poraza, od Budućnosti i Crvene zvezde. Doduše, Barani su prvi, ali su jedini iz vrha tabele koji imaju odigranih svih 13 utakmica. Zvezda ima skor 10/2, Mega 9/4, Igokea 9/3, a Budućnost 9/1.

Biće ovde žestoka, žestoka borba za plej-of, možda i najneizvesnija od osnivanja lige.

Mornar je igrao dobru odbranu, a minutaža je bila raspoređena strelce su predvodili Džejkob Pulen sa 19 i Ajzeja Vajthed sa 18 poena.

Najefikasniji u Igokei bio je Entoni Klemons sa 18 poena, dok je Marko Jošilo postigao 14.