PARTIZAN OBEZBEDIO OPSTANAK U LIGI: Mnoštvo preokreta, još više poena i pobeda protiv Mege za kraj briga

Rezultat je ubedljiv, ali je meč bio jako napet

kosarkas Mega Sokerbeta na utakmici ABA lige protiv Partizana u hali sportova Ranko Zeravica, Beograd 28.03.2021. godine Foto: Ivica Veselinov / MN PRESS

Velika borba, mnoštvo preokreta i lepih poteza u jednoj uzbudljivoj i zanimljivoj utakmici za gledanje.

Na kraju, Mega Soccerbet - Partizan 88:98 (23:30, 32:23, 15:22, 18:23).

Partizan sada ima devet trijumfa i najverovatnije je prebrinuo brige oko opstanka, koliko god njegovi navijači bili nenaviknuti da čitaju takve reči pored imena svog kluba. Četiri kola pre kraja crno-beli imaju tri pobede više od Borca.

Mega je ostala na 14/9, a do kraja ima još tri meča, tako da nema više ni teorijske šanse da se domogne doigravanja.

Što se tiče same utakmice, oba tima su krenula u "revolveraški obračun" od početka i premašili su 100 poena do poluvremena. Mnogo puta su se ekipe smenjivale u vođstvu, a meč je rešen tek u finišu utakmice, pošto je Mega poslednji preokret napravila na 2:12 do kraja.

Ipak Mozli je košem i jednim penalom doneo izjednačenje, a onda je Jaramaz vezao sedam poena i stavio tačku na pobednika, ali je u finišu zabeležio i asistenciju za eli-up sa Nemanjom Dangubićem.

Upravo je Dangubić bio pokretačka sila Partizana u prvom poluvremenu, prvih 16 poena je dao bez promašaja. Na drugoj strani, sjajni su bili verovatno MVP lige Filip Petrušev, ali i Marko Simonović i "Skuči" Smit u organizaciji.

Partizan je ipak imao više raspoloženih igrača i manje problema sa penalima (Megi su u dva navrata dosuđivane tehničke greške za diranje lopte posle koša).

Jaramaz je meč završio sa 22 poena i šest asistencija, Dangubić je imao 20 poena, Uroš Trifunović 11, Vil Mozli 11 poena i sedam skokova, a Rašon Tomas 10 poena i 12 skokova, dok je Erik Mika dodao 10 poena, a Markus Pejdž 9. Svi igrači crno-belih su se upisali u strelce, a ekipa je trojke šutirala 54 odsto, 12/22.

Megu je predvodio Petrušev sa 21 poenom i devet skokova, Smit je dodao 18 poena i osam asistencija, a Simonović 14 poena i šest skokova. Čak trojica igrača Mege nisu dočekala kraj utakmice zbog penala.

Kraj meča

Jaramaz pogađa za 88:94 u poslednjem minutu, a onda Pejdž krade loptu Smitu. To je to što se tiče pobednika, a utakmicu zatvara Jaramaz sedmim poenom u seriji, a onda i asistencijom Dangubiću za eli-up – 88:98 (23:30, 32:23, 15:22, 18:23)

13:46

39' Jaaaaramaaaaaz

Mozli pogađa jedno bacanje, a onda Jaramaz daje trojku! Tajm-aut Mege, 88:92. Još 63 sekunde

13:43

38' Vodi Mega

Mišković zakucava u polukontri za samo "pola koša" razlike, 85:86. To je bila osma asistencija "Skučija" Smita. Pejdž promašuje, ali stiže u odbrani da izbaci loptu u aut u Meginom napadu za vođstvo.

Petrušev pogađa trojku! Vodi Mega 88:86

13:41

37' Ulazimo u dramatičan finiš

Seriju Mege 9:2 prekida Jaramaz trojkom. Tepić vezuje dva koša i Mega je na 83:86, Matović traži tajm-aut

13:38

35' Vratila se Mega

Kazalon je fantastično blokirao Tomasa, a onda Smit sjajno ulazi i polaže uz faul! 79:83

13:36

34' Partizan dvocifren, ali samo na kratko

Mozli daje još jedan koš za dvocifrenu prednost Parizana, ali samo do sledećeg napada, kada Simonović daje trojku. Posle toga Mozli ide na liniju za slobodna bacanja i siguran je oba puta, ali Smit daje trojku! 76:84

13:30

32' Mozli vratio Partizanu maksimalnu prednost

Mozli je vezao dva koša i Partizan se vraća na svoju maksimalnu prednost od devet poena, 70:79.

Jovanović traži tajm-aut.

13:25

Kraj treće četvrtine!

Trifunović pogađa trojku, Partizan za tri do sada šutira 10/18! Janković se upisuje u listu strelaca, a onda Mišković pravi faul pod košem crno-belih. Mega je izašla iz bonusa, Tomas pogađa samo drugo. 10 poena, 10 skokova za njega. Mišković pogađa, a onda Perkins promašuje trojku. Vodi Partizan, 70:75.

Kakav rezultat!

13:22

29' "Divlji zapad" na Novom Beogradu

Matković daje koš za poen zaostatka, a onda Momirov istrčava sam u kontru, ali Jaramaz se sjajno postavio, tako da igrač Mege nije uspeo da zakuca, a onda je promašio i polaganje. Matković se iskupio blokadom, a posle koša Tomas i zakucavanjem. Ali, opet tehnička greška i Matković mora napolje.

Buni se i prigovara Jovanović. Mi nismo videli upozorenje da se ne dira lopta, a očigledno nije ni trener Mege.

Pejdž ide na liniju penala i promašuje, a onda se ređaju promašaji na obe strane, divlje je na terenu Hale sportova. 68:69

13:17

26' Malo raspad igre na obe strane, mnogo poena

Trifunović i Momirov su razmenili trojke, posle čega Mika daje jedno od dva bacanja, posle čega Smit daje neverovatn šut iz okreta po isticanju napada, a Tomas odgovara. Malo haotično sada na terenu, a onda je Simonović posle skoka fauliran, da bi posle toga napravio nesportsku na Nikoli Jankoviću.

Centar Partizana promašuje oba bacanja. Kažemo, malo haotično na terenu. 64:67

13:12

Zakucavanje kojim je završeno prvo poluvreme

13:11

23' Opet vode crno-beli!

Petrušev je "otvorio" drugo poluvreme svojim šutem iz okreta sa poludistance, posle čega Kazalon daje oba bacanja za prednost Mege 59:53. Partizan odgovara mini-serijom 8:0, a Jaramaz daje trojku za novo vođstvo Partizana! 59:61

12:54

Govor brojki u vrlo efikasnom poluvremenu

Mega ima 69 odsto šut za dva poena, 20/29! Najefikasniji je Filip Petrušev sa 16 poena. Marko Simonović dodao je 11 poena i pet skokova, a Skuči Smit 10 poena i četiri asistencije.

U Partizanu i na utakmici najefikasniji je Nemanja Dangubić sa 18 poena, uz šut iz igre 7/8 (2/2 za tri) i sa penala 2/2. Ognjen Jaramaz, Markus Pejdž i Erik Mika dodali su po devet. Crno-beli trojke šutiraju 7/13, a za dva 11/19.

12:51

Kraj prvog poluvremena

Jaramaz daje dva penala za izjednačenje u poslednjem minutu. Matković daje koš iz srca reketa, a onda Mika uz faul, ali ne pogađa dodatno bacanje. Na drugoj strani, Simonović silovito zakucava za kraj poluvremena. Mnogo, mnogo poena. 55:53

12:47

19' Velika, velika borba

Dangubić pogađa, to je njegovih 18 poena uz samo jedan promašaj iz igre. Petrušev daje dva penala, ali onda je napravio faul na Miki, koji postiže koš uz dodatno bacanje za 51:49. Centar Mege izlazi napolje jer ima dva penala, pa hoće trener da ga sačuva.

12:44

18' Nova serija Mege!

Dve blokade Matkovića, a onda dugačak pas u kontru, a Kazalon zakucava jednom rukom! Novi tajm-aut za Matovića! 49:44

12:42

18' Petrušev kaže "ne!"

Posle tajm-auta, Petrušev je vezao četiri poena i Mega ponovo vodi 47:44

12:40

17' Nezaustavljivi Dangubić!

I opet Dangubić! Sada je sve sam uradio i položio, to je njegovih 16 poena, a Partizan opet vodi! 43:44

12:38

16' Ništa bez Dangubića!

Jaramaz pogađa trojku, a na drugoj strani Petrušev daje sa poludistance, tik izvan reketa sa strane. Odličan je sa te pozicije, jako mekanu ruku ima. Cerovina je dobio tehničku jer je dirao loptu posle koša svog saigrača. Dangubić pogađa bacanje, a onda i u sledećem napadu pogađa. To je 5/5 iz igre

Na drugoj strani, nikakva odbrana Partizana i Smit lako polaže, a onda Trifunović vraća – 43:41

12:35

14' Mega je u naletu

Simonović pogađa bacanje, pa Cerovina daje trojku! Vodio je Partizan 30:23, sada Mega vodi 37:30! Konačno Pejdž pogađa trojku, prvi poeni Partizana u drugoj deonici posle tri minuta i tri sekunde. 39:33

12:32

13' Raspad Partizana

Simonović je bukvalno oteo loptu iz ruku Perkinsu, koji pravi nesportski faul. Tajm-aut za Partizan. 32:30

12:30

13' Evo Mege!

Simonović "popravlja" Petruševa, a onda Mega dva puta pogađa preko Pejdža i to je 7:0 i nerešeno! Crno-beli bez poena u prva dva minuta meča. Nakon čega Mozli pravi faul u napadu, a Momirov je siguran. Vodi Mega 32:30

12:23

Kraj prve četvrtine

Mika je pogodio jedno od dva bacanja, ali Veličković hvata ofanzivni skok i daje do Pejdža, koji pogađa "dno mrežice" van linije za tri poena! Mega potom nije dobro izvela loptu, Partizan je dobio novi napad, a Pejdž daje još jednu trojku za 30:21!

Mega je imala poslednji napad, Cerovina je lepo asistirao Petruševu, koji promašuje dodatno bacanje. Kraj prve četvrtine. 23:30

12:20

9' Koš za koš se igra

Mika je dao koš i faul, Petrušev odgovorio, a onda Perkins dao trojku. Malo haotičan napad Partizana, ali i Mega kao da se slabije snalazi u ubrzanoj igri. Smit pogađa za ulazak u poslednji minut. 21:23

12:13

6' Dangubić je nezaustavljiv!

Seriju grešaka sa obe strane prekida Petrušev sa poludistance, na drugoj strani pogađa Dangubić, a onda posle penala Smita daje trojku! Sada već ima 12 poena bez promašaja. Erik Mika je ušao u igru, prvi put posle pauze. 14:16

12:08

4' Daaanguuubiiiić

Razmenili su timovi poene, a onda je Jaramaz ukrao loptu, a Dangubić pogađa trojku iz kontre. Prvo vođstvo Partizana danas. 10:11

Jovanović zove tajm-aut.

12:06

3' Mega bolja za sad, ali tek je početak

Simonović pogađa za tri! Na drugoj strani je Dangubić fauliran na ulazu – siguran je oba puta sa penala. 8:6

12:04

2' Dobar tempo

Petrušev pogađa uz faul Jankovića, a onda daje i dodatno bacanje. Mega igra meč-ap zonu u odbrani, Partizan ima problema da se prilagodi, ali Dangubić je pogodio šut "iz očaja" na isteku napada. 5:4

12:02

1' Počeli smo!

Mega je imala prvi napad, koji je ulazom lepo rešio Kazalon. Uzvratio je Jaramaz. Od svih igrača na terenu samo Rašon Tomas nije igrao za Megu. 2:2