PARTIZAN ZGAZIO SPLIT I SJAJNO NAJAVIO SUPERLIGU: Crno-beli poslali goste u baraž, rastrčana i raspoložena igra na kraju

Dobra partija Partizana u svom poslednjem meču ABA sezone

Gotovo je, Split će u doigravanje, Partizan će biti sedmi.

Konačni rezultat je: Partizan - Split 80:58 (26:13, 16:8, 19:22, 19:15)

Partizan 18 dana nije igrao takmičarsku utakmicu i to se videlo. Igrači su se od početka rastrčali i osvajali parket i nametnuli svoj ritam protivniku.

Treba reći da je Split bio bez svog kapitena i najboljeg igrača, Roko Leni Ukića, koji je bio pozitivan na kovid, ali i da je tim koliko juče igrao protiv Zadra prvenstvo Hrvatske i odmah seo u autobus za Beograd.

Što se tiče terena, danas je postojao samo jedan tim. Sve što je Split uradio bilo je da jednom izjednači, i to na početku – 2:2. Gosti su jako loše šutirali, što je Partizan iskoristio i već u prvoj četvrtini stekao dvocifrenu prednost – 26:13.

Najviše što su gosti uspeli da urade jeste da u jednom trenutku priđu na -14, ali to je trajalo jako kratko. Prosto, razlika u kvalitetu i svežini je bila prevelika.

Partizan je za dva šutirao preko 60 odsto, 25:41, a za tri 7/21.

Markus Pejdž i Ognjen Jaramaz dali su po 13 poena, Erik Mika je postigao 12, a Rašon Tomas 11 poena i devet skokova. Vil Mozli je dodao osam poena. Priliku su dobili i Partizanovi 18-godišnjaci: Đorđije Jovanović je postigao sedam, a Nikola Radovanović dva poena. Od svih igrača crno-belih koji su dobili minute, jedino se Perkins nije upisao u strelce.

U Splitu je bio najbolji Luka Babić sa 13 poena i sedam skokova, dok je Marko Luković postigao 12.

Split će u baražu igrati protiv

Pobednika duela Studentski centar - Spars. To je finale ABA 2 lige, koje se igra na dve pobede. Prvi meč je 4. a drugi 6. maja.

17:31

37' Sad su se rastrčali

Meč je rešen odavno, ali Tomas ostaje na parketu, Matović izgleda misli isto što i većina ljubitelja košarke – on daje najbolje partije kad ima mnogo minuta. Odličan je ovo uvod za sve pred početak Superlige. 76:53

17:26

35' Upisao se i Radovanović

Gizdavčić promašuje za tri, a onda mladi Radovanović pogađa lep i lagani "flouter" za maksimalnih 70:45.

Pet minuta u košarci je dovoljno za sve, ali slobodno možemo reći da će Split u doigravanje.

17:24

34' Nemoćni Split

Ne uspeva Split ništa mnogo da uradi, a deluje i kao da mu fali energije. Posle zakucavanja Mike, Partizan odlazi na maksimalnih +22, 67:45.
Tajm-aut za Split.

17:18

32' Prvi poeni Jovanovića

Jovanović pogađa koš pod faulom i daje dodatno bacanje – 64:43.

17:15

Kraj treće četvrtine

Luka Babić je pogodio trojku uz faul, dao i dodatno slobodno bacanje, Pejdž odgovara trojkom! Njegov 13. poen. 61:43 na kraju treće četvrtine.

Split je dao 22 poena u trećoj deonici, više nego u celom prvom poluvremenu.

17:11

29' Split nešto bolji, ali Partizan se čuva

Odličan odgovor Partizana posle tajm-auta, vratili su razliku na 53:34, ali Sani Čampara pogađa trojku! 53:37. Perkins mnogo promašuje, a Matović u igru uvodi mladog Đorđija Jovanovića, važni minuti za budućnost crno-belih.

17:05

25' Luković čuva nadu Splitu

"Probudio se" Marko Luković, vezao je konačno dve trojke i Split je na -14. Matović traži tajm-aut, ništa ne prepušta slučaju. 46:32

17:03

13' Jaramaz postaje dvocifren

Jaramaz nalazi rupu, spušta se pod koš i lepo polaže. On je drugi "dvocifreni" u Partizanu posle Mike. 46:26

17:02

23' Opet sporiji početak, ali Partizan čuva prednost

Opet nešto slabiji šuterski početak deonice za Partizan. Perković je dao trojku, a crno-beli daju prvi koš tačno dva minuta od početka deonice - još jedno fenomenalno zakucavanje Mozlija. Luković daje koš i to je 44:26.

16:50

Ovako je to izgledalo

16:47

Poluvreme u borbi za opstanak

Na poluvremenu u Čačku, Borac vodi protiv Cibona 40:39, dok Krka ima prednost nad FMP-om u Železniku 48:45.

Ne izgleda ovo dobro za Split…

16:46

Govor brojeva

U Partizanu je najefikasniji Mika sa 10 poena, koje je dao već u prvoj četvrtini. Pejdž i Jaramaz postigli su po osam, a Dangubić pet. Crno-beli za dva šutiraju sjajnih 12/16, odnosno 75 odsto, tako da 5/13 za tri i nije toliko loše.

Split je jako loš u šutu iz igre – 5/18 za dva, i 2/16 za tri. Najefikasniji kod gostiju bio je Luka Babić sa sedam poena, dok su Sani Čampara, Marko Luković i Marin Marić postigli po četiri. Slab nastup za utakmicu sezone.

16:43

Kraj prvog poluvremena

Sjajno poluvreme Partizana! Siguran je bio na oba kraja terena, bolju odbranu je igrao, držao je tempo i bio je nešto bolji u šutu. Na kraju 42:21

16:36

17' Velika prednost sad za Partizan

Janković je dao koš i Partizan je posle punih šest minuta poveo u drugoj četvrtini – 6:4. Ipak, to je 15 razlike, 32:17. Luković je pogodio jedno od dva bacanja, a onda Pejdž pogađa trojku za 35:18.

16:31

16' Kakva revija promašaja

Pejdž je promašio trojku, ali je Mozli bio u ofanzivnom skoku, uhvatio loptu iza glave i "prikucao" loptu u koš! Silovito! 30:17

16:30

14' Poena nema pa nema

Babić je postigao dva slobodna bacanja za 28:17. Revija promašaja na obe strane, rezultat u ovoj četvrtini je 2:4.

16:26

13' Tvrd početak druge četvrtine

Antonio Vranković je zakucao, kao i Pejdž i to su jedini poeni koje smo videli u prva dva minuta druge četvrtine. Promašili su Trifunović i Pejdž dok je Perkins imao izgubljenu loptu. Split ne igra dobro napade. Ostaje 28:15

16:21

Kraj prve četvrtine

Split igra presing po celom terenu, a onda Mika igra sjajnu minijaturu, prolazi po osnovnoj liniji i pogađa na drugi obruč! Sjajno, to mu je bio 10. poen.

Na kraju prve četvrtine 26:13

16:19

10' Američki Partizan

Perkins, Pejdž, Tomas, Mozli, Mika. To je petorka Partizana u kojoj su ne samo tri visoka igrača već su i sva petorica Amerikanci. Prednost je i dalje dvocifrena, igra se poslednji minut. 24:12

16:18

9' Mika je raspoložen

Opet Mika pogađa svojim šutem jednom rukom koji nije ni klasični šut ni horog, ali Partizan dolazi do 22:10 pred poslednja dva minuta prve četvrtine.

16:16

8' Evo atrakcije!

"Poleteo" je Vil Mozli na dodavanje Pejdža i to je eli up i dvocifrena prednost Partizana – 20:10!

16:14

7' Split zapretio, Partizan odbio napad

Čampara pogađa prvu trojku za Split i gosti su skroz prišli. Partizan odgovara košem Mike, a onda i trojkom Pejdža i odlazi na 18:10. Karakaš traži tajm-aut, prvi na meču.

16:12

6' Split drži priključak

Mika je dao oba bacanja za 13:5. Usledila je serija promašaja na obe strane, ali ekipe trče i "grizu". Vidi se da su se igrači Partizana uželeli košarke. Marić pogađa za 13:7.

16:08

4' Drži Partizan tempo i čuva prednost

Posle nesportske Jankovića, Čampara je dao jedno od dva bacanja, a onda je Marić pogodio koš i Split je prišao na 7:5. Odgovaraju Trifunović i Jaramaz za 11:5.

16:04

2' Partizan bez promašaja

Partizan je vrlo dobro počeo bez, promašaja iz igre i posle trojke Jaramaza poveo 7:2. Dobar tempo u Hali sportova za sada.

15:57

Ovo su startne postave

Partizan: Dangubić, Jaramaz, Janković, Tomas, Trifunović.

Split: Perković, Čampara, Babić, Luković, Marić.

15:55

Utakmica samo što nije, ovako to izgleda u Hali sportova

15:09

Dobrodošli u MONDO Live!

Partizan danas završava sezonu u ABA ligi, igra samo za čast, dok Split mora da pobedi da bi zadržao šanse da opstane u ligi.