PARTIZAN UZVRATIO - 1:1 I MAJSTORICA: Crno-beli juriš pred Grobarima - igraće se utakmica odluke!

Crno-beli uzvratili i u skoro punoj Hali sportova pobedili Megu, za izjednačenje u seriji.

Partizan je pobedio Megu 81:77, izjednačio u seriji, pa će odluku o prvom finalisti plej-ofa Superlige dati "majstorica" u subotu od 17 časova!

Crno-beli su u skoro punoj Hali sportova "Ranko Žeravica" uzvratili Megi za poraz u prvom meču serije i furioznim naletom u drugoj četvrtini potpuno poremetili koncepciju ekipi Vlade Jovanovića.

Iako je Mega i večeras bolje počela i imala 15 poena prednosti (27:12), Partizan je pre svega ogromnom energijom do poluvremena potpuno preuzeo meč u svoje ruke. Posle velike ofanzive ekipe Aleksandra Matovića, rezultat je bio 38:34 za crno-bele.

Energija sa tribina dala je dodatni impuls odbrani domaćih, Nemanja Dangubić i mladi Aleksa Stepanović "leteli" su i zakucavali, a Mega je potpuno ostala bez oružja - na obe strane terena.

Iako je bivši kapiten crno-belih Dragan Milosavljević u drugom delu trojkama održavao Megu u igri i na momente je "pogurao" i do minimalne prednosti, Partizan je odmah odgovarao i pobedio - uprkos padu koncentracije na kraju.

Raspoloženi Rade Zagorac ponovo je bio efikasan i ponovo je pokazao crno-belima put ka trijumfu - pogađao je trojke u finišu i kažnjavao defanzivne propuste Mege. Takođe, veoma se istakao i najbolji strelac domaćih Erik Mika sa 19 pena, kao i Nemanja Dangubić sa 14 i Ognjen Jaramaz sa 11.

Na drugoj strani, crno-beli su snažnom odbranom na Filipu Petruševu zaustavili lidera Mege i ograničili ga 13 poena, uz čak šest promašaja iz 10 pokušaja sa linije penala.

"Majstorica" će biti odigrana na terenu Mege u hali "Mega fektori" i daće ime prvog finaliste, dok će druga polufinalna serija Zvezde i Borca iz Čačka početi u petak.

PARTIZAN: Mika 19, Dangubić 14, Jaramaz 11, Veličković 7, Trifunović 8, Zagorac 8, Petrović, Pejdž 1, Stepanović 6, Miletić 7, Perkins, Janković

MEGA: Petrušev 13, Tepić 2, Simonović 15, Kazalon 11, Milosavljević 12, Kljajević, Momirov 8, Novak 5, Cerovina 2, Matković 6, Simanić 3, Langović.

21:11

20:56

Tepić promašuje trojku - KRAJ!

Mega je ponovo stvorila sebi tračak nade, a Tepić je promašio trojku za "minus 1" u poslednjim sekundama.

Konačan rezultat je Partizan - Mega 81:77!

20:54

Nesportska Petruševa, penali i lopta za Partizan

Petrušev je faulirao Dangubića da zaustavi vreme, a sudije su mu dosudile drugu nesportsku, ujedno i isključujuću.

Dangubić je iskoristio slobodno bacanje i "overio" pobedu Partizana.

20:53

Crno-beli se uvode u problem!

Jovan Novak dao je dva penala na 20 sekundi do kraja, Tepić je ukrao potom loptu Dangubiću, a Simonović je posle ofanzivnoig skoka pogodio za "minus 3" Mege.

Još 12 sekundi do kraja.

20:49

Jaramaz za velikih 80:73!

Još minut i 15 do kraja i Partizan je pred pobedom!

20:46

Jako bitna trojka Radeta Zagorca!

Još jedna trojka Zagorca, za značajnih "plus 6" - 79:73!

Petrušev je pokušao da vrati trojku i nije pogodio. Još dva minuta do kraja, a Zagorac nije uspeo da "veže" i treću trojku u seriji.

20:45

Nesportska Petruševa na Miletiću!

Snažno je najtalentovaniji igrač Mege zaustavio Miletića u reketu. Partizanov centar iskoristio je drugo slobodno bacanje i postavio 76:73.

Još tri minuta i 25 sekundi.

20:41

Zagorac odgovara na trojku - 75:73!

Milosavljević, pa Zagorac - trojka na trojku.

Partizan vodi 75:73 na četiri minuta do kraja, a petu lčinu dobio je i Stepanović, pa će crno-beli morati bez njega u finišu.

20:40

Četvrta trojka Dragana Milosavljevića!

Bivši kapiten crno-belih pogodio još jednom iz daljine i približio Megu na "minus 1". Još pet i po minuta do kraja, a njegovi pogoci održavaju Megu u ovim trenucima.

20:36

Jako važna trojka Veličkovića, 72:68!

Kapiten crno-belih pogodio je iz daljine za 70:68, a onda je Pejdž odlično pogodio Miku u reketu, a on poentirao za 72:68.

Trener Mege Vlada Jovanović traži tajm-aut u 34. minutu. Partizan je ponovo u naletu!

20:32

Simanić mora na klupu, Partizan vodi 67:66

Partizan konstantno kažnjava Borišu Simanića u odbrani - Dangubić posle faula pogađa za 65:63.

Velike probleme ima doskorašnji krilni centar crveno-belih da sačuva crno-bele i sada ima četiri lične greške. Dok je on u igri, Petrušev je na klupi i nije ulazio od kada se požalio na povredu.

Nedugo posle toga, Simanić je napustio igru zbog petog faula u napadu, kada je oborio Dangubića.

20:28

Dangubić uz zvuk sirene - 63:61!

Nikola Janković je promašio dva slobodna bacanja u poslednjoj sekundi, a onda je Dangubić uhvatio ofanzivni skok i "pogačicom" pogodio za "plus 2".

Jako važan pogodak na kraju treće četvrtine.

20:23

Tepić pokazao klasu - kakvo dodavanje!

Ako su igrači Partizana leteli u prvom poluvremenu, do sada najlepši potez treće četvrtine izveo je Milenko Tepić.

Iskusni organizator igre Mege spektakularno je proigrao Petruševa u kontranapadu, a krilni centar Mege je potom snažno fauliran pod košem, pa je posle bacanja izašao iz igre i ukazuje mu se pomoć.

Mega je nakratko povela 59:58, a onda je Miletić izjednačio - 59:59.

20:18

20:16

Žestoka borba, Partizan vodi 56:52!

Centar Mege Marko Simonović iskoristio je slobodna bacanja i smanjio zaostatak gostiju na četiri poena.

Još četiri minuta će se igrati u trećoj četvrtini.

20:05

19:52

Partizan vodi na poluvremenu, 40:38!

Kakva četvrtina crno-belih - rešili su je u svoju korist rezultatom 27:13 i potpuno izbacili Megu iz ritma, na obe strane parketa.

Na poluvremenu Partizan vodi "plus 2"

19:46

Još jedno sjajno zakucavanje - Dangubić!

Dangubić, Stepanović, pa ponovo Dangubić!

Treće sjajno zakucavanje igrača Partizana večeras - sada je Dangubić utrčao sa linije penala i ukucao vođstvo domaćih 35:34, a onda je Jaramaz dao trojku za 38:34 za Partizan!

Podsetimo, Mega je vodila 27:12 u 11. minutu! Od tada je rezultat 26:7 za crno-bele.

19:42

Nerešeno je!

Partizan se vratio iz velikog minusa i na tri minuta do poluvremena izjednačio - 33:33!

Zakucao je Dušan Miletić i potvrdio veliki povratak domaćih u meč i seriju 21:5!

Partizan je ušao u bonus, a Mega u ovim trenucima poentira samo sa linije penala, iako Filip Petrušev više slobodna bacanja nego što ih pogađa (2/6).

19:33

Čvrsta odbrana i spektakularno zakucavanje Stepanovića!

Au, kakav potez!

Partizan se odbranom vratio na 22:27, a onda je mladi Aleksa Stepanović snažno zakucao i "razmrdao" konstrukciju koša.

Eksplodirala je Hala sportova zbog njegovog kucanja!

U toku je 14. minut, a Mega je zatražila tajm-aut.

19:24

Kraj prve četvrtine, Mega vodi 25:12

Ekipa Vlade Jovanovića imala je potpunu kontrolu u prvih 10 minuta, čak sedmorica igrača Mege "upisala" su se u strelce u tom periodu.

I na startu drugog kvartala Mega je poentirala košem Boriše Simanića, za maksimalnih 27:12.

19:13

Dangubić zakucava, Mega i dalje kontroliše sve

Nemanja Dangubić snažno je zakucao i "zapalio" ambijent u hali, ali to nije poremetilo igrače Mege.

Milenko Tepić poentirao je iz reketa, a Malkolm Kazalon posle ukradene lopte, za prvu dvocifrenu prednost gostiju, 17:6.

U  toku je sedmi minut.

19:07

Bolji početak Mege, vodi 9:4

Dragan Milosavljević i Filip Petrušev dali su trojke za goste na startu meča, za vođstvo "plus 5" na isteku trećeg minuta utakmice