ZAKAZANO FINALE: ZVEZDA - MEGA, ZA TITULU! Crveno-beli rutinski ušli u seriju za prvaka Srbije

Ekipa Dejana Radonjića plasirala se u finale plej-ofa Superlige.

Za titulu prvaka Srbije u finalnoj seriji igraće Mega i Crvena zvezda!

Ekipa Dejana Radonjića ubedljivo je slavila i u drugoj utakmici protiv Borca i tako zakazala utakmice odluke protiv tima Vladimira Jovanovića. Još nisu potvrđeni datumi finala.

Borac - Zvezda 57:80 (8:19, 23:27, 13:15, 13:19)

Crveno-beli su rutinski prošli još jednu rundu plej-ofa bez odsutnih Amerikanaca Džordana Lojda i Korija Voldena, a u Čačku su kontrolisali meč od početka do kraja.

Od početnih 10:0 za Beograđane, preko naleta Čačana u drugoj četvrtini za "minus 5", pa do mirne završnice, crveno-beli su se očekivano pitali za sve u hali kraj Morave, gde je najefikasniji među gostima bio Ognjen Dobrić sa 24 poena, pratio ga je Dejan Davidovac sa 19, a dvocifreni su bili i rezervisti Aleksa Radanov i Marko Jagodić Kuridža sa po 15, kao i kapiten Beograđana Branko Lazić sa 12.

Borac je u plej-ofu odigrao u drastično podmlađenom sastavu u odnosu na "jadransku" sezonu i objektivno nije mogao više od onoga što je pružio i za šta je zaslužio pohvale crveno-belih i košarkaške publike. Posebne simpatije su stekli mladi igrači Đorđe Ćurčić i Đorđe Ćurčić, kao i Ivan Gavrilović i Stefan Janković...

BORAC: Lautaro Tomas 2, Kočović 4, Nerandžić 2, Todorović 7. Čarapić, Ćurčić 10, Ćurčić 6, Gavrilović 10, Janković, Lakić 8, Novaković 8, Andrić.

ZVEZDA: Hol 7, Davidovac 12, Lazić 8, Dobrić 16, Noko 8, Lojd, Uskoković 3, Rit 4, Radanov 7, Simonović, Kuridža 7, Kuzmić 8.

21:32

Kraj utakmice, rutinska pobeda Zvezde!

Crveno-beli su ušli u finale očekivano mirno, pobedom u Čačku 80:57!

21:12

I posle 3/4 pita se Zvezda

Rezultat u Čačku posle 30 minuta je 61:44 za Beograđane. Po svemu sudeći, biće miran kraj meča...

20:45

Na poluvremenu "plus 15" za Zvezdu

Crveno-beli vode 46:31, iako su Čačani u drugoj četvrtini odigrali drastično bolje i ubacili 23 poena.

U Zvezdi su četvorica igrača postigla po osam poena - Noko, Lazić, Dobrić i Davidovac, dok je Radanov ubacio sedam, uz sjajno zakucavanje posle kojeg je stegnuo mišiće.

Sa druge strane, u Borcu je najefikasniji Đorđe Ćurčić sa 10 poena.

20:31

Borac pred poluvreme istopio razliku!

Zvezda je na početku 14. minuta imala prednost 29:15, nakon trojke Branka Lazića, ali je od tada krenuo veliki nalet domaćih.

Ivan Gavrilović se posebno istakao u tom naletu i tri minuta pre pauze smanjio je Zvezdino vođstvo na pet poena.

Trenutni rezultat u Čačku je 26:31, a Dejan Radonjić je prinuđen da pozove tajm-aut.

20:15

Arbitri večerašnjeg meča su...

Sudije u Čačku su Uroš Nikolić, Siniša Prpa i Ivan Stefanović

20:13

Meč je počeo, Zvezda povela 12:2

U prvih šest minuta crveno-beli praktično sve poene postižu iz tranzicije.

20:12

Ko pobedi u seriji, ide na Megu

Ekipa Vladimira Jovanovića napravila je istorijski uspeh eliminisavši Partizan u polufinalu, a "iks faktor" Mege u majstorici bio je mladi Luka Cerovina.

On je u intervjuu za MONDO govorio o svojoj odličnoj partiji u utakmici odluke.

19:10

Borac igra sa četiri juniora iz šampionskog tima

Čačani imaju jako mladu generaciju talenata, a trener Marko Marinović "Malina" pružio im je šansu i u ovom dvomeču.

Stefan Janković, Pavle Nikolić i tandem imenjaka i prezimenjaka, Đorđe Ćurčić.

Nikolić je u prvoj utakmici u "Pioniru" zakucao posle kontre i sigurno će pamtiti taj meč.

18:50

Duop Rit pogađao u prvom susretu

Krilo iz Južnog Sada bio je najefikasniji igrač prve polufinalne utakmice ovih timova. Ubacio je pre dve večeri u "Pioniru" 17 poena.