ISTORIJA! SRBIJA SRUŠILA ŠAMPIONA U NJEGOVOJ KUĆI: Jače od prvakinja i od sudija - Marinine LAVICE!

Spektakularan uspeh naših košarkašica na Evropskom prvenstvu! Eliminisale su Španiju, aktuelnog šampiona i domaćina Evropskog prvenstva.

Srbija je u polufinalu Evropskog prvenstva, jer je u epskom četvrtfinalu eliminisala domaćina turnira i aktuelnog - dvostrukog šampiona Evrope, reprezentaciju Španije.

I to posle produžetka, kojim su sudije "častile" domaćina više nego spornim prekršajem u poslednjem napadu četvrte četvrtine.

SRBIJA - ŠPANIJA 71:64 (13:15, 10:12, 20:16, 19:19, 9:2)

Lavice Marine Maljković igraće u polufinalu Evropskog prvenstva protiv Belgije, a taj meč biće odigran u subotu. Do tada, naše devojke će odmarati i sabirati utiske iz ovog, nezaboravnog četvrtfinala!

Iako je naš tim u četvrtoj četvrtini bio na rubu provalije i gubio 55:61 na dva i po minuta do kraja, uporna Ivon Anderson dala je život Srbiji trojkom za 60:61, a onda je neverovatna Sonja Petrović "okrenula" rezultat u poslednjem minutu - 62:61.

Španija je tada krenula u napad za "goli život" i u njemu je izborila produžetak zahvaljujući ogromnoj podršci sudija. Plejmejker Kristina Ovinja faulirana je na zemlji (doslovno na zemlji), ali su arbitri tu "pročitali" prekršaj za slobodna bacanja i častili je penalima.

Iskoristila je samo drugo i odvela meč u produžetak, u kojem nije bilo drame, već samo potpune dominacije Marininih devojaka. Španija je ostala u šoku dok je Sonja Vasić stavljala tačku na meč i na kraju mirno uvela naš tim u polufinale.

Tako se bore šampionke!

SRBIJA: Anderson 17, Bruks 7, Jovanović 15, Krajišnik 5, Vasić 19, Butulija, Čađo 2, Crvendakić 2, Dabović 2, Dugalić, Janković, Škorić 2.

ŠPANIJA: Kazas 2, Konde 5, Domingez 5, Ndur 12, Karera 9, Kazorla 11, Hil 6, Ovinja 14.

23:25

23:00

GOTOVO JE! NEVENA JOVANOVIĆ!

TROJKA NA DESET SEKUNDI PRE KRAJA, SRBIJA U POLUFINALU!

Konačan rezultat je 71:64 za Srbiju!

22:51

Sonja hladna kao led - još 80 sekundi!

Srbija vodi 68:64, a Španija je pozvala tajm-aut da se organizuje pred finiš.

Tako smo blizu uspeha!

22:49

Bravo Ivon - "plus 4" za Srbiju!

Utrčala je Anderson u reket, pa pogodila za 66:62 na tri minuta do kraja produžetka!

22:45

22:42

Ovinja daje samo jedno bacanje - produžetak!

Ovinja je iskoristila jedno slobodno bacanje, za 62:62. Drugo nije pogodila, pa ekipe odlaze u produžetak!

22:41

DA LI JE OVO MOGUĆE?!

Neverovatna odluka arbitara u Fonteti!

Za faul na zemlji, na kolenima, na šest metara od koša, dosudile su dva slobodna bacanja za Španiju, domaćina Evropskog prvenstva.

NEVEROVATNO!

22:39

BRAVO SONJA KRALJICE! JOŠ 18 SEKUNDI!

"Okrenula" je rivalku u reketu, pa donela Srbiji vođstvo - 62:61!

Sada Srbija vodi, a Španija zove tajm-aut na 18,4 sekundi do kraja!

22:36

ŠTETA! Sonja pogađa uz zvuk sirene, ali kasno!

Za trenutak je Sonja Vasić zakasnila i na 58 sekundi pre kraja ipak nije dala regularan koš za vođstvo našeg tima.

Ostaje 61:60 za Španiju. Čeka nas DRAMA!

Izvor: MNPress

22:35

BRAVO IVON, 'AJMO DEVOJKE!

Ivon Anderson pogodila je posle ofanzivnog skoka našeg tima, za potpuno otvoreni meč u završnici!

Španija - Srbija 60:61 u pretposlednjem minutu!

22:30

Ivon Anderson ne da da Srbija stane!

Amerikanka sa našim dokumentima utrčala je pod koš i pogodila za "minus 4" našeg tima (55:59), ali je problem nastao na drugoj strani, jer je Kasorla ponovo lako pogodila, za 61:55.

22:17

KRAJ TREĆE ČETVRTINE

U uzbudljivoj završnici treće četvrtine Nevena Jovanović je pogodila trojku za vođstvo Srbije (43:38). Kako je sve dobro izgledalo u tom trenutku, ali Kazorla je ekspresno uzvratila na isti nači...

Ivon Anderson je zatim promašila polaganje, pa Škorićeva trojku, a onda je Dugalić napravila faul za slobodna bacanja protivničkog tima... Naše devojke su ekspresno ušle u kontraritam.

Ouvina je bila precizna, dala je oba penala i tako se postarala da se drama nastavi i u poslednjem kvartalu (43:43).

22:04

21:57

ŠPANIJA TESNO DOBILA I 2/4

Kao i u prvih 10 minuta, Španija je postigla dva poena više od našeg tima i u drugoj četvrtini - 12:10.

Iako je Španija sredinom druge deonice stekla i "opipljiviju" prednost 25:17, naš tim je uzvratio serijom 6:0 i tako pogocima Jelene Bruks, Ane Dabović i Sonje Vasić okončao prvo poluvreme.

21:17

"Tvrd" početak, Španija bolje krenula

U ravnopravnom početku meča Španija održava prednost od posed-dva razlike. Posle 10 minuta, Srbija gubi 13:15.

Poene za naš tim postigle su Aleksandra Crvendakić, Jelena Bruks, Tina Krajišnik i Ivon Anderson, koja je "vezala" pogotke pred pauzu.