Košarka

SRBIJA OPET PALA NA KRAJU, NIŠTA OD MEDALJE OVOG LETA! "Orlići" ispustili finale, pa i bronzu!

Šteta! Poraz naše reprezentacije u utakmici za treće mesto juniorskog Svetskog prvenstva!

"Orlići" se ipak nisu dovoljno oporavili od poraza u jučerašnjem polufinalu.

U utakmici za bronzu na Svetskom prvenstvu izgubili su od Kanade rezultatom 92:101 (22:33, 32:17, 20:24, 18:27) i to ponovo na sličan način - padom u poslednjoj četvrtini.

Izabranici Zorana Lukića stigli su u drugoj četvrtini minus od 15 poena (22:37), odlični Mihailo Mušikić predvodio je "orliće" sa 25 poena, šest skokova (ali i šest izgubljenih lopti) i uz njega i Lazara Joksimovića i Mihajla Petrovića, Srbija je do poluvremena povela - 54:50.

Nažalost, Kanađani nisu klonuli, već su pred kraj treće četvrtine ponovo poveli (73:72) i potom definitivno "prelomili" utakmicu za bronzu.

Šteta...

SRBIJA: Petar Kovačević 4, Nikola Đurišić, Nikola Jović 14, Aleksa Kovačević, Stefan Todorović, Mihailo Petrović 16, Lazar Stefanović 16, Vojin Medarević, Lazar Joksimović 15, Mihailo Mušikić 25, Matija Belić, Filip Škobalj 2.

U utakmici za titulu Amerika je pobedila Francusku 83:81 i postala svetski prvak.