NOVICA SE OPROSTIO, PARTIZAN SRUŠIO EVROPSKOG PRVAKA! Savršen kraj za kapitena, Efes pao u krcatoj Areni!

Legendarni kapiten poslednji put u crno-belom dresu. Partizan pobedio.

Izvor: RTS/screenshot

Savršen kraj za legendarnog kapitena Novicu Veličkovića. Oproštaj i pobeda!

Partizan je u krcatoj Areni srušio Efes, aktuelnog prvaka Evrope - 92:85 (23:23, 23:22, 20:19, 26:21)!

Kao što se i očekivalo, Novica je bio u prvom planu. Posebno u prvom delu utakmice. Pažnja navijača je bila usmerena ka njemu i to se i videlo, jedva su čekali da on uđe u igru. A kada je ušao nastao je spektakl. Posebno emotivno je bilo tokom njegovog govora.

Sve se promenilo u drugom delu meča. Ozbiljan pristup i jasna namera pulena Željka Obradovića da idu na pobedu protiv evropskog šampiona. Menjali su se timovi u vođstvu sve do poslednje četvrtine.

Tada su novi kapiten Zagorac i Panter preuzeli odgovornost. Rade je dao važnu trojku, Kevin rešio dva važna napada, a šlag na tortu stavio je Ledej prvo trojkom, pa zakucavanjem.

Savršen oproštaj za kapitena! Pobeda kao poklon za kraj.

20:51

PROSLAVA

Ovako je Partizan proslavio pobedu. Posebne ovacije dobio je novi kapiten Zagorac.

20:43

KRAJ, POBEDA PARTIZANA!

Zagorac je pogodio trojku, verovatno i ključnu za ishod meča (87:80). Pametno su crno beli trošili vreme i čekali da se meč završi.

Potom je Ledej dao trojku, a onda zakucavanjem podigao publiku na noge za kraj - 92:85.

20:38

38' - PANTER!

Panter je u dva uzastopna napada preuzeo odgovornost i pogodio. Zahvaljujući njemu Partizan vodi na ulasku u poslednja dva minuta - 84:79.

20:32

35' - JOŠ PET MINUTA

Ostalo je još pet minuta do kraja. Trifunović je promašio otvorenu trojku. Crno-beli vode - 78:75.

Izvor: MNPress

20:27

32' - PARTIZAN UVEĆAO PREDNOST

Partizan je uvećao predost na osam minuta pre kraja - 73:67.

20:22

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Gotova je treća četvrtina, Partizan vodi - 66:64.

20:15

27' - PRITISAK SA TRIBINA

Madar je napravio faul, s leđa je odgurnuo Moermana, sudije su dosudile faul i slobodna bacanja što se nije dopalo navijačima. Krenuli su zvižduci sa tribina, a to nije omelo košarkaša Efesa da pogodi oba penala (58:58).

20:08

23' - PROMENE U VOĐSTVU

Drugo poluvreme je počelo. Timovi se smenjuju u vođstvu i posle tri minuta igre u drugom delu crno-beli imaju malu prednost (52:51).

20:01

NOVICA OBIŠAO KRUG OKO ARENE

Obišao je Novica krug oko Arene i pozdravio se sa navijačima na svim delovima tribina. Svi su želeli da se pozdrave sa legendom.

Pogledajte i kako je izgledao momenat kada je cela Arena zapevala sa Novicom.

19:52

Emotivno, cela Arena peva!

"Jednu pesmu sam ponavljao gde god da smo igrali. Da li na strani, kod kuće. Voleo bih svi da se zagrlite, tako i igrači...", rekao je Novica, pa poveo...

"Gde god ti da igraš, tu su tvoji Grobari".

Cela Arena je drhtala od pesme!

19:51

"PARTIZANE, NAVIJAČI, HVALA!

"Zahvalio bih se mojoj porodici. Duletu, Saši Danilović za sve što je uradio za mene. Tu su svi ljudi koji su mi pomogli u karijeri, pogotovo moji saigrači, bez kojih verovatno ne bih ni bio u ovoj poziciji", rekao je Novica.

"Hvala Partizanu na svemu što mi je dao u životum, samo delić toga sam hteo da vratim. Navijači, isto tako sam i vama hteo da vratim za svu energiju koju smo delili zajedno svih ovih godina. Isto tako, hteo bih da poželim svu sreću Željku i ekipi, da ih prati zdravlje. Kao što sam rekao, Partizanova publika zna da ceni borbenost, energiju i to je sve što imam da poručim ovim momcima ovde"

19:48

Novica zaplakao zbog Dude

"Nažalost, danas nas je napustio Duda Ivković", rekao je Veličković, pa zastao pod emicijama.

"Ovim putem bih hteo da mu se zahvalim za sve što je uradio za našu, za svetsku košarku, za mene lično. Za svaki savet koji mi je dao. Neka mu je večna slava", rekao je Veličković na početku.

19:47

Ovako je izgledao Veličkovićev ulazak u igru

19:43

Sve je stalo zbog Novice Veličkovića!

Kapiten crno-belih odigraće poslednja dva minuta prvog poluvremena.

U prvom napadu lopta je išla na njega, a Filip Petrušev nije hteo da odbranom pokvari trenutak. Veličković je lako poenitirao, a onda je asistirao Dangubiću.

Partizan vodi 46:42 pred poluvreme.

19:42

Pogledajte kako je u Areni!

19:37

16' - TREĆA LIČNA KURUKSA

Napravi oje Rodions Kuruks treću ličnu grešku, Obradović je uveo Miletića koj ije odmah došao do poena pod faulom i dao je dodatno bacanje (39:36).

19:33

14' - POVREDA SMAILAGIĆA

U 14. minutu meča se povredio Alen Smailagić. Uz pomoć lekara je hramljući otišao na klupu.

19:33

12' '- OBRADOVIĆ TRAŽIO MINUT ODMORA

Efes je uspeo da preuzme konce igre što se nije dopalo Obradoviću koji je tražio tajm-aut ubrzo po početku druge četvrtine.

19:21

10' - EFES STIGAO

Završena je prva četvrtina Efes se vratio i izjednačio je rezultat posle prve deonice 23:23.

19:17

7' - PARTIZAN NA +10

Posle sedam minuta igre Partizan ima dvocifrenu prednost. Trojka Madara je podigla sve na noge (22:12).

Izvor: MONDO/Nemanja Stanojčić

19:15

TU JE I SAŠA ILIĆ!

Na utakmici je i legendarni kapiten fudbalera Partizana Saša Ilić.

19:11

5' - PARTIZAN VODI

Meč je u toku, a posle prvih pet minuta igre Partizan ima malu prednost (13:7). Novica je i dalje na klupi, a pre svega toga je Obradović pozdravljen aplauzima.

19:03

1' - POČELO JE

Utakmica u Areni je i zvanično počela!

19:01

MINUT ĆUTANJA ZA DUDU

Pred sam početak meča je prvo aplauzima i ovacijama, a onda minutom ćutanja odata počast Dušanu Ivkoviću.

18:57

APLAUZI NOVICI

Veliki aplauzi za ceo tim Partizana i očekivano najveći za kapitena Novicu Veličkovića. Igrači oba tima su predstavljeni u posebnim majicama posvećenim Novici.

18:55

APLAUZ SAMO MICIĆU I PETRUŠEVU

Predstavljena je ekipa Efesa i samo su Micić i Petrušev dobili aplauze.

18:50

18:43

Ekipe su izašle na teren, meč počinje u 19.00

18:22

Parola preko čitave tribine!

17:27

Utakmica, koja počinje u 19.00h, će krenuti minutom ćutanja za Dušana Dudu Ivkovića koji je danas preminuo.

Izvor: Instagram/novica_velickovic/printscreen