ŽELJKOV PARTIZAN POČEO DRAMOM - I POBEDOM! Crno-beli u POSLEDNJEM minutu slomili Zadar!

Partizan počeo ABA ligu pobedom u Zadru.

Izvor: YouTube/TV Arena sport

Partizan je zatvorio kolo u ABA ligi i to na kakav način! Crno-beli su u poslednjem meču prve runde slavili u dramatičnoj završnici.

U Hrvatskoj su uspeli da savladaju Zadar na debiju Željka Obradovića po povratku na klupu srpskog tima - 73:78 (21:21, 13:21, 20:18, 19:18).

Partizan je pitanje pobednika rešio tek u poslednjem minutu i to posle pravog trilera.  Ledej je imao nekoliko ofanzivnih skokova, Mavra je promašio trojku za izjednačenje pri rezultatu 73:76, a onda su Trifunović i Panter sa po jednim pogođenim slobodnim bacanjem stavili tačku.

Pogledajte neke od najzanimljivijih detalja:

Srpski tim je odigrao veoma dobro prvo poluvreme, mada je Obradović iznenadio mnoge startnom postavom u kojoj su bili Madar, Panter, Trifunović, Ledej i Koprivica.

Panter je dao 10 poena u prvoj četvrtini, u drugoj su ga odmenili Zagorac i Avramović, pa su na pauzu otišli sa vođstvom (34:42).

Po povratku na parket se razigrao Alen Smailagić, pogodio je i trojku za "+10" (40:50), ali je onda zaradio četvrtu ličnu i uveo svoj tim u problem. Vuković je za to vreme pravio velike probleme u reketu Partizanu i u potpunosti je vratio ekipu u igru (59:62).

Na oko sedam minuta pre kraja je Smailagić zaradio petu ličnu, a to je bila najava drame. Željko je reagovao sa nižom petorkom (Mur, Panter, Trifunović, Dangubić i Ledej). Zadrani su to kaznili i preko Vukovića i Mavre izjednačili na četiri minuta pre kraja (69:69).

Mur je preuzeo odgovornost i postao prva opcija u napadu, da bi Panter potom postigao prve poene iz igre u drugom poluvremenu posle prodora, a tome je prethodio neverovatan koš Ledeja iz teške pozicije. Na kraju je Mavra bio neprecizan u šutu za tri, a Ledej je sa nekoliko ofanzivnih skokova verovatno i prelomio meč.

Partizan u Zadru
Izvor: YouTube/Aba League

ZADAR: Karter 8 (6sk), Heris 2, Paponja, Jordano 15, Brala, Vuković 16 7sk), Bursać 8, Juanković 1, Buljan, Drežnjak 7, Mavra 5 (5as), Luković 11 (4sk)

PARTIZAN: Panter 14, Ledej 10 (10sk), Zagorac 8, Avramović 11, Koprivica, Dangubić 2, Smailagić 5, Miletić, Mur 14, Glas, Trifunović 11, Madar 3

20:37

OVAKO JE MEČ IZGLEDAO

Pogledajte i snimak sa najzanimljivijim detaljima sa utakmice u Zadru.

20:00

NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

Ovo su neki od najzanimljivijih detalja sa meča:

19:52

STRELCI

Ovako izgleda lista strelaca:

ZADAR: Karter 8 (6sk), Heris 2, Paponja, JOrdano 15, BRala, VUković 16 7sk), Bursać 8, Juanković 1, Buljan, Drežnjak 7, Mavra 5 (5as), Luković 11 (4sk)

19:44

KRAJ, POBEDA PARTIZANA

Utakmica je završena, Partizan je pobedio - 73:78.

Mavra je promašio trojku za izjedančenje, pre toga je Ledej sa nekoliko ofanzivnih skokova dao šansu ekipi, a Trifunović je bio polovičan sa penala, posle čega je Panter sa penala i zvanično stavio tačku.

19:41

39' - VAŽAN KOŠ PANTERA

Panter je dao samo jedan poen u drugom poluvremenu, ali je postigao veoma važan poen posle prodora (73:76).

19:38

38' - MUR JE PRVA OPCIJA, NEVEROVATAN KOŠ LEDEJA

Mur je prva opcija za napade Partizana u poslednjoj četvrtini. Ledej je postigao koš iz neverovatno teške pozicije za tajm-aut Zadra (71:74).

Izvor: Arena Sport 1/ Printscreen

19:34

36' - NEREŠENO!

Na četiri minuta pre kraja je nerešeno (69:69).

Mur pogađa za tri posle tajm-auta (62:67). Vuković posle dva ofanzivna skoka poentira, a Trifunović ostaje sam i to kažnjava (64:69). Jordano pogađa za tri i to u veoma konfuznom napadu domaćeg tima (67:69). Dangubić promašuje iz teške pozicije, Mavra donosi izjednačenje.

19:30

34' - NIŽA PETORKA PARTIZANA, OBRADOVIĆ REAGUJE

Obradović je tražio tajm-aut (62:64).

Posle pete lične Smailagića i problema koje Partizan ima kada je Koprivica u igri Obradović je uveo nižu petorku. Igraju: Mur, Panter, Trifunović, Dangubić i Ledej.

19:25

33' - NESPORTSKA LIČNA, PA PETA ZA SMAILAGIĆA

Dangubić pravi bespotreban faul, Drežnjak poentira, a Zagorac onda pravi faul u napadu (61:62). Nesportska lična Junakovića, Mur daje oba penala, pa Smailagić pravi petu ličnu i završava meč.

19:23

OVAKO JE TRIFUNOVIĆ ZAKUCAO

Imao je mladi Trifunović jedno fantastično zakucavanje u trećoj četvrtini. Ovako je to izgledalo.

19:22

31' - VUKOVIĆ VRATIO ZADRANE U IGRU!

Mur je dao dva poena sa penala, ali je Vuković taj koji pravi velike probleme, pogodio je pod faulom (59:62).

19:18

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Pred poslednju četvrinu Partizan ima šest poena prednosti (54:60).

Panter je promašio prvo, pa dao drugo bacanje, bili su to njegovi prvi poeni još od prve deonice. Zamenio ga je Zagorac. Dosta konfuzije na terenu, greške na obe strane. Heris to kažnjava poenima u kontri. Obradović za to vreme savetuje igrače na klupi.

19:11

28' - SERIJA TROJKI

Ledej pogađa za tri, Vuković uzvraća istom merom (51:57). Panter je ušao u kontra ritmu, još nije postigao nijedan poen od prve četvrtine, promašio je trojku.

19:06

25' - SMAILAGIĆ ZA TRI, PA ČETVRTA LIČNA!

Posle pet minuta igre u drugom poluvremenu srspki tim vodi (45:52).

Smailagić je ostao sam na šutu za tri i doneo je dvocifrenu prednost (40:50). Avramović je imao fantastičnu blokadu na Lukoviću, promašio je trojku, Smailagić je u borbi za skok napravio faul i to je bila njegova četvrta lična, što je problem za Partizan. Zamenio ga je Koprivica. Trifunović je fenomenalno zakucao, a Jordano na to odgovorio svojom trećom trojkom (45:52).

19:02

23' - LUKOVIĆ, PA SMAILAGIĆ

Luković vraća domaći tim u igru (40:45), na to odgovara Smailagić poenima posle skoka u napadu (40:47).

19:01

21' - POENI BURSAĆA

Drugo poluvreme počinje greškom Zagorca, koji je bi oneodlučan između šuta i dodavanja. Bursać poentira na drugoj strani, a Madar daje trojku (36:45).

18:41

20' - POLUVREME

Na poluvremenu Partizan ima prednost (34:42).

Avramović je pogodio za tri i doneo prvu dvocifrenu prednost svom timu (30:40). Luković je bio polovičan sa penala, a onda je Avramović nastavio svoju seriju. Zagorac promašuje poslednji šut u prvom delu.

18:33

17' - ZAGORAC U CENTRU PAŽNJE

Panter, za sada, nije ulazio u igru u drugoj četvrtini. Poenterski učinak preuzeo je Zagorac koji je pogodio novu trojku. Greške u napadima oba tima, nove izgubljene lopte. Obradović je na oko tri minuta pre poluvremena vratio Pantera u igru, a trener domaćina Ivan Perinčić je tražio minut odmora (30:37).

18:28

15' - ŽELJKO KRITIKUJE AVRAMOVIĆA

Izveo je Obradović Avramovića i vratio Madara u igru i kritikovao je Aleksu zbog određenih poteza. Smailagić je promašio trojku, ali je Zagorac sve to pratio, pogodio, a onda je novi kapiten ukrao loptu, pronašao Mura koji se zaleteo i poentirao (26:32). Željko se nervira zbog igre, tražio je tajm-aut.

18:23

12' - TROJKA ZAGORCA

Avramović se upisao u strelce, pa je Zagorac postigao trojku. Zatim je Mur ukrao loptu i lagano završio napad (23:28).

18:18

10' - VODI ZADAR, SMAILAGIĆ U IGRI

Jordano daje novu trojku, pa Vuković takođe, Zadar dolazi u vođstvo (21:18). Ušao je Alen Smailagić, kao i Aleksa Avramović. Avramović promašuje zicer, Tifunović hvata loptu i pogađa pod faulom, daje dodatno bacanje. Posle prve četvrtine je nerešeno (21:21).

Izvor: printscreen/arenasport 1

18:12

6' - TAJM-AUT ZBOG PANTERA

Između poena Pantera je Trifunović dao trojku. Kevin je zatim dao svoje nove poene, pa je Zadar tražio tajm-aut. Po povratku na parket je Jordano dao trojku (11:13).

18:06

3' - PANTER UZEO LOPTU

Kevin Panter je uzeo loptu i pogodio četiri poena u nizu za vođstvo srpskog tima posle tri minuta igre (2:6).

18:03

1' - LUKOVIĆ ODMAH DO POENA

Prve poene na meču postigao je Uroš Luković i to posle alej-apa i faula Koprivice. Obradović se odmah iznervirao. Ledej je postigao prve poene za Partizan (2:2).

Luković pogađa u prvim sekundama

18:00

MINUT ĆUTANJA

Meč je počeo minutom ćutanja u čast Dušana Dude Ivkovića.

17:58

SUDIJE

Sudije na meču u zadru su Matej Boltauzer, Damir Javor i Edo Javor. Sva trojica su Slovenci.

BEZ KURUKSA

Partizan u prvom meču nove sezone neće moći da računa na Rodionsa Kuruksa. On je dobio pozitivan test na koronavirus.

17:04

MEČ POČINJE U 18.00h

Utakmica u Zadru počinje u 18h.

16:52

ŠTA SE OČEKUJE OD PARTIZANA?

Kakva su očekivanja Partizana, koje su dileme, ko će na kojoj poziciji igrati? Više o tome možete pročitati u MONDO analizi

Izvor: MNPress

16:31

BUDITE UZ MONDO

Prvu utakmicu u ABA ligi Partizan igra protiv Zadra. Budite uz MONDO i pratite dešavanja sa meča u Hrvatskoj.