DOMINACIJA ŽELJKOVOG PARTIZANA I POVREDA ZA BRIGU: Crno-beli RAZBILI Crnogorce u Areni - MUK zbog pada plejmejkera!

Partizan slavio u prvom meču u regionalnom takmičenju u Beogradu.

Izvor: MN Press/Arena Sport 1/Printscreen

Videli su Grobari prvi put ove sezone Partizan u takmičarskoj utakmici i mogli su u tome da uživaju!

U "Areni" su crno-beli odigrali najbolji meč u dosadašnjem delu sezone i ostvarili su ubedljivu pobedu. Savladali su Studentski centar - 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13).

Izabranici Željka Obradovića su tako stigli do treće pobede u isto toliko utakmica u ABA ligi. Posle Zadra i Splita je pao i novajlija u regionalnoj ligi. Jedan od igrača koji je imao veliki uticaj na ovakav razvoj igre bio je Alen Smailagić koji je doneo prevagu u drugoj deonici, a jedina loša stvar bila je povreda Dalasa Mura.

Od samog starta su, na krilima navijača, crno-beli pokazali da im je cilj da što pre reše pitanje pobednika. Uostalom to je moglo da se vidi i sjajnim zakucavanjima Smailagića i Ledeja koji su podigli publiku na noge, pa je tako dvocifrena prednost stigla već posle prve četvrtine (20:9).

Gosti su iskoristili ulazak Koprivice da smanje zaostatak (21:15), ali je Obradović tada vratio u igru Smailagića i to je bio veoma važan momenat. Alen je ubacio pet poena u nizu i tako ponovo pokrenuo svoj tim.

U nastavku meča je prednost srpskog tima samo rasla i ni u jednom momentu se nije dovodilo u pitanje ko će pobediti. Jedina loša stvar bila je povreda Mura početkom poslednje četvrtine. Ostao je da leži na zemlji i hramljući je izašao sa parketa. Nije se vraćao u igru do kraja.

20:47

NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

Ovako je izgledao meč u Beogradu.

20:46

40' - KRAJ MEČA

Utakmica je završena. Partizan je slavio lako i ubedljivo - 79:57 (20:9, 17:14, 24:21, 18:13)

20:32

35' - PITANJE POBEDNIKA JE ODAVNO REŠENO

Dileme oko pobednika nema. Na pet minuta pre kraja Partizan ima ogromnu prednost (71:44). Gosti nisu postigli nijedan poen za to vreme.

20:25

32' - POVREDA MURA

Prilikom skoka je Mur nezgodno doskočio i završio na parketu. Hramljući je izašao sa parketa, ail ne bi trebalo da je ništa ozbiljnije. Deluje da je samo izvrnuo skočni zglob. Mala je verovatnoća da će se vratiti u igru do kraja meča (64:44).

Izvor: TV Arena sport/Screenshot

20:24

NOVO KUCANJE SMAILAGIĆA

Pogledajte i kako je Smailagić zakucao u trećoj četvrtini. Za to vreme je Partizan uvećao prednost (62:44).

20:18

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina Partizan ima veliku prednost pred poslednji kvartal - 61:44.

20:14

27' - PANTER SIGURAN

Panter je počeo polako da pronalazi svoj šuterski ritam, stigao je do 12. poena na meču, pa je dobio mali odmor (56:34).

Crno-beku se poigravaju sa protivnikom. Uvećavaju prednost u trećem kvartalu.

20:05

24' - LEDEJ SA DVA FAULA U NAPADU

Dva uzastopna napada i dva faula Zeka Ledeja. Ni on ni Željko Obradović nisu mogli da veruju. Smailagić se za to iskupio, ukrao je loptu i sjajno zakucao u kontri (44:27).

20:02

22' - MIRAN POEČTAK DRUGOG DELA

Bez mnogo uzbuđenja na startu drugog poluvremena, oba tima su dala po jedan koš (39:25).

19:52

Ovo su neki od najzanimljivijih detalja iz dosadašnjeg dela utakmice.

19:50

POKLON ZA VELIČKOVIĆA

Novica Veličković se i zvanično oprostio od aktivnog igranja košarke. Imao je oproštaj protv Efesa, a danas je dobi još jedno priznanje.

Pred početak meča sa Studentskim centrom je dobio poklon.

19:44

OVAKO SU LEDEJ I SMAILAGIĆ ZAKUCALI

Ovako su izgledala dva najlepša poena u prvom poluvremenu. Zakucavanja Ledeja i Smailagića u prvoj četvrtini.

19:43

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Partizan ima veliku prednost (37:23).

Srpski tim je pokrenuo sjajni Smailagić koji je u finišu zaradio drugu ličnu. Upravo on na poluvremenu ima devet poena i najefikasniji je u Partizanu. Kod gostiju se istakao Kamenjaš sa osam poena.

19:38

18' - SJAJNI SMAILAGIĆ!

Nastavlja Smailagić da niže poene, nema promašaj iz igre što je donelo Partizanu veliku prednost pred poluvreme (32:16). Alen je dao devet poena za sada.

19:34

16' - VRATIO SE SMAILAGIĆ

Posle druge lične Koprivice se Smailagić vratio u igru i odmah poentirao iz teške pozicije, pa je dao trojku (28:16). Tajm-aut Obradovića je dao rezultat, ali su i jedni i drugi su se mučili sve dok Smailagić nije ubacio pet uzastopnih poena.

19:29

14' - SERIJA GREŠAKA, ŽELJKO JE LJUT!

STudentski centar je smanjio zaostatak (21:15). Partizan je ušao u seriju grešaka, postigli su samo jedan poen i to sa linije penala i muče se u napadu. To je iznerviralo Obradovića koji je tražio minut odmora.

"Izgubljena lopta, pa izgubljena lopta i izgubljena lopta. Šta je ovo", vikao je Željko na igrače.

19:24

12' - KOPRIVICA U IGRI

Koprivica je u igri za Partizan, a centarska linija gostiju to koristi za poene posle ofanzivnih skokova (20:13).

19:18

10' - KRAJ PRVOG KVARTALA I "+11"

Partizan je stekao dvocifrenu prednost na kraju prve četvrtine (20:9). Pogodio je Mur, pa je Pavlićević napravio faul da spreči poene u tranziciji. Baćović nije uspeo da pogodi uz zvuk sirene.

19:15

8' - GREŠKA, PA ISKUPLJENJE ZA KEVINA

Partizan je uvećao prednost (18:9). Panter je napravio grešku, otvorio kontru protivnika, pa se u narednom napadu iskupio ukradenom loptom za lakep oene Avramovića u kontri. Upravo su njih dvojica posle toga izašli iz igre, ušli su Madar i Mur.

19:09

6' - ZAKUCAVA I SMAILAGIĆ!

Igra Partizan veoma dobro (14:7).

Trifunović je pogodio za tri, da bi potom Smailagić imao sjajno zakucavanje za tajm-aut gostiju.

19:06

3' - FANTASTIČNO ZAKUCAVANJE LEDEJA

Fantastičan napad Partizana. Panter je poveo kontru i dodao do Ledeja koji je sjajno zakucao. Tandem koji se odlično poznaje iz Armanija je nastavio tamo gde je stao. Najlepši potez u dosadašnjem toku meča (9:4).

19:03

2' - TRIFUNOVIĆ, PA PANTER

Studentski centar je počeo meč poenima, posle toga je usledila serija srpskog tima. Trifunović je pogodio za tri, pa je Panter poentirao u prodoru (5:2).