PARTIZAN DOMINIRAO, PA SPREČAVAO DRAMU! Crno-beli otvorili Evrokup STOTKOM u Nemačkoj, Željko se nervirao!

Partizan Evrokup započeo pobedom na gostovanju.

Pobeda Željka Obradovića i Partizana! Evropski početak je bio pun oscilacija, od dominacije, do drame.

Crno-beli su na startu Evrokupa demonstrirali silu, pa veliko opuštanje protiv Hamburga. Na kraju su slavili na gostovanju - 97:106 (28:24, 33:16, 27:26, 18:31).

Srpski tim je bio bolji rival u većem delu meča, imao je veliku prednost "+28" (43:81), pa su u se u završnici igrali sa živcima kada su sudije dopustile nešto agresivniju igru domaćina. Na kraju se dobro završilo za crno-bele...

U prvih 10 minuta su crno-beli previše grešili, posebno u odbrani. Uz to su imali šest izgubljenih lopti i uz malo sreće su tu deonicu završili sa vođstvom. Sve se promenilo u nastavku.

Druga četvrtina bila je najbolji primer igre Partizana pod Obradovićem. Agresivna odbrana, brza tranzicija, pametni šutevi. Razigrao se Jam Madar, Dalas Mur je pogodio za prvu dvocifrenu prednost (39:28). BIo je to početak kraja Hamburga. Partizan je krenuo da se poigrava, pa je na poluvreme otišao sa "+21" (61:40).

Tamo gde su stali u prvom nastavili su u drugom poluvremenu. Sigurna igra, a posebno Pantera koji je radio sve što je poželeo. Šta god su pokušavali, nisu uspevali. A, kada bi ga udvojili, pronašao bi nekoga od saigrača za završetak napada.

Naravno, na svako malo opuštanje i pad razlike na oko 20 poena je Obradović reagovao tajm-autom. Upozoravao je svoje igrače da to ne sme da se događa, bez obzira na prednost koja je bila velika.

Trofejni stručnjak je sa pravom upozoravao, pošto su se crno-beli baš opustili u poslednjem kvartalu, sudije su dozvolile nešto grublju igru domaćeg tima i to je bio početak drame.

Spustio je Hamburg minus na svega devet poena na dva minuta pre kraja (100:91). Mučili su se crno-beli sa promenom kriterijuma arbitara, često su se bunili, tražili faulove, nisu ih dobijali. Na kraju su mirne ruke sa linije penala Smailagića, Dangubića i Madara potvrdile pobedu.

U narednom kolu Evrokupa Partizan dočekuje Turk Telekom (27.10. u 20.30h), a Hamburg gostuje Huventudu u Badaloni.

PARTIZAN: Kuruks, Panter 26 (6sk, 3as), Ledej 8, Zagorac 6 (7sk, 5as), Avramović 7, Koprivica 6, Dangubić 10, Smailagić 13 (9sk, 6 izg.l), Mur 17, Glas, Trifunović, Madar 13 (3/4 za tri, 5as)

HAMBURG: Dž. Braun 18, Z. Braun 15, Voker, Di Leo 6, Homsli 21 (7as), Rič, Mejsner 7, Kristen, Kocar 14, Hajnrihs 10, Drešer, Holac 6 (5sk)

21:42

STRELCI

PARTIZAN: Kuruks, Panter 26 (6sk, 3as), Ledej 8, Zagorac 6 (7sk, 5as), Avramović 7, Koprivica 6, Dangubić 10, Smailagić 13 (9sk, 6izg.l), Mur 17, Glas, Trifunović, Madar 13 (3/4 za tri, 5as)

21:35

KRAJ

Utakmica je konačno završena. Partizan je na kraju slavio - 97:106.

21:27

38' - SUDIJE NERVIRAJU CRNO-BELE

Dopustile su sudije dosta agresivniju igru u poslednjoj četvrtini, vidi se to posebno po faulovima koji se ne sude, a Hamburg se vratio - 91:100.

21:21

37' - LEDEJ ODBIO NALET ZA "STOTKU"!

Hamburg je prišao, ali je Ledej torjkom odbio nalet domaćeg tima (86:100).

21:16

35' - CRNO-BELI SE OPUSTILI

Malo su se crno-beli opustili pa je Hamburg uspeo da spusti zaostatak - 82:95.

21:11

33' - BRAUN SAM IGRA

Zakari Braun igra sam i zahvaljujćui njemu je razlika pala ispod 20  poena - 76:90.

21:03

30' - VELIKA PREDNOST ZA PARTIZAN

Treća četvrtina je završena. Partizan ima ogromnu prednost - 66:88.

Panter je nastavio da pravi velike probleme, a čak i kada bi došlo do udvajanja to bi rešio dodavanjem, pa je tako i Mur pogodio trojku kada je ostao sam.

20:51

25' - SERIJA DOMAĆINA

Partizan i dalje ima veliku prednost (50:71).

Vođstvo crno-belih je bilo još veće (43:71), ali je domaćin napravio seriju 7:0 što je naljutilo Obradovića koji je reagovao tajm-autom i tražio je od svojih izabranika da se ne opuštaju.

20:44

22' - PARTIZAN NASTAVIO U ISTOM RITMU

Nastavio je Partizan tamo gde je stao u prvom delu - 43:67.

Nezaustavljiv je Kevin Panter koji je već postigao 22 poena.

20:24

STRELCI U PRVOM DELU

Ovako izgleda lista strelaca posle prvog poluvremena

PARTIZAN: Kuruks, Panter 19 (5sk, 2as), Ledej, Zagoarc 4 (5sk, 3as), Avramović 5, Koprivica 2, Dangubić 5, Smailagić 4 (4sk), Mur 11, Glas, Trifunović, Madar 11 (3/3 za tri)

HAMBURG: Dž. Braun 4, Z. Braun 3, Voker, Di Leo 4, Homsli 9, Rič, Mejsner 2, Kristen, Kocar 6, Hajnrihs 6, Drešer, Holac 6 (4sk)

20:22

20' - POLUVREME

Gotovo je prvo poluvreme. Partizan ima veliku prednost na pauzi - 40:61

Željko Obradović je bio ljut na svoje izabranike zbog malog opuštanja u samoj završnici poluvremena, pa je reagovao tajm-autom da smiri situaciju. Sudije su posle pregledanog snimka na kraju prizanle koš Pantera koji je prvobitno bio poništen.

20:15

17' - NEVEROVATNA TROJKA MURA

Tri minuta pre poluvremena Partizan vodi (33:52).

Zagorac je postigao četiri poena u nizu, što je značilo novi tajm-aut domaćeg tima. Mur je napravio novu ličnu, Braun je imao tri penala, dao je dva. Posle toga su se pojavili novi problemi sa semaforom, nešto što se događalo u par navrata na utakmici. Mur je zatim pogodio nestvarnu trojku, sa oko devet metara, u poslednjim sekundama napada!

20:09

15' - ODLIČNI SMAILAGIĆ

Prednost Partizana postepeno raste u Nemačkoj (31:45).

Panter je pogodio, pa se i Smailagić odlično snašao u reketu. Holac je promašio oba penala.

Izvor: YouTube/Tivibu Spor

20:04

13' - MUR ODVEO NA "+11"

Sa pet uzastopnih poena Dalasa Mura Partizan odlazi na "+11" (28:39). Madar je uhvatio loptu posle promašaja i pokrenuo kontru, napravio je faul u napadu. Obradović ga je izveo iz igre i čestitao mu na nekoliko dobrih poteza.

20:01

12' - MADAR U SERIJI!

Madar! Na krilima izraelskog plejmejkera srpski tim vodi - 26:33

Madar dolazi do poena uz zvuk sirene, pa onda igra savršenu odbranu na Braunu. Potom daje trojku, što je znak za tajm-aut domaćina.

19:54

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Prva četvrtina je gotova, crno-beli imaju prednost - 24:28.

Veoma brza igra u završnici prve deonice. Madar je pogađao trojke za Partizan, ali su greške u odbrani kažnjene lako, uz to su imali šest izgubljenih lopti za 10 minuta. Madar je dao trojku uz zvuk sirene, ali je šut uputio po isteku vremena.

19:45

7' - PRVI TAJM-AUT OBRADOVIĆA

Homsli je trojkom vratio vođstvo Hamburgu (17:16). Obradović je odmah zatražio tajm-aut.

Smailagić je odlučio da prenese loptu, ukradena je i tako je krenula serija domaćina, to je iznerviralo Željka koji je vikao na njega da nije njegov posao da prenosi loptu i pokazivao je ka Madaru. Imaće srpski stručnjak šta da kaže svojim pulenima.

19:39

5' - PANTER 3+1, PA 2+1

Vratio je Partizan prednost (10:16).

Uspeo je Hamburg da povede (10:9), a onda je Smailagić uhvatio promašaj Ledeja, vratio do Pantera koji je pogodio trojku pod faulom. Realizovao je i dodatno slboodno bacanje.

Već u narednom napadu je Panter ponovo fauliran, pogodio je i dao dodatno bacanje, šest poena Kevina u nizu.

19:35

3' - AVRAMOVIĆ RASPOLOŽEN

Partizan uvećava prednost (4:7).

Avramović je ostao sam i pogodio za tri, potom je umalo ukrao loptu. Nešto sporiji početak utakmice u Nemačkoj.

19:32

1' - ZANIMLJIVA TRADICIJA NEMACA

Utakmica je počela poenima Smailagića, crno-beli vode (2:4). Interesantno je da navijači Hamburga imaju zanimljivu tradiciju, stoje na nogama dok njihov tim ne postigne prve poene na utakmici. Učinio je to Holac.