LUDA NOĆ!

SRBI SLAVILI OVE NOĆI - BOGDAN ČAK 2 PUTA: Pokuševski gledao kako Oklahoma "briše" minus od 26 poena protiv Lejkersa!

Zanimljiva noć u NBA ligi, a igrali su i naši.

Prethodne noći u NBA ligi na programu je bilo čak deset utakmica, ali su samo dvojica srpskih košarkaša izlazila na parket i pobedila su sa svojim timom!

Aleksej Pokuševski je igrao sedam minuta i bez košgeterskog učinka je video lud preokret Oklahome protiv Lejkersa, pošto su nadoknadili 26 poena minusa (123:115) za prvu pobedu, dok je Bogdan Bogdanović upisao još jedan trijumf sa Atlantom koja izgleda sasvim dobro na početku sezone.

Ovoga puta su posle drame pobedili Nju Orleans u gostima (102:99).

Gledali smo pravu rezultatsku klacklalicu čiji je tragičar Brendon Ingram, koji je promašio dva šuta za pobedu Pelikansa, da bi Trej Jang pogocima sa penala doneo pobedu Hoksima.

Ujedno, Trej je bio i najefikasniji igrač Atlante pošto je za 37 minuta na parketu upisao 31 poen, sedam asistencija i pet skokova, dok su ga pratili Kolins sa 16 poena i 12 skokova, odnosno Hanter koji je ubacio još 13 poena ne preterano ističući se u drugim kategorijama.

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović je bio četvrti strelac tima sa 12 poena (4/12 iz igre), tri skoka i tri asistencije. S druge strane prednjačili su Grejem sa 21, odnosno Ingram sa 20 poena, dok je Zajon Vilijamson van parketa.

Ne samo da je Bogdan slavio zbog Atlante prošle noći, nego je i zbog Sakramenta.

Harison Barns je doneo pobedu Kingsima nemogućom trojkom u poslednjoj sekundi utakmice protiv Finiksa (110:107), a to je posle meča odmah ispratio i njegov bivši saigrač Bogdan Bogdanović.

Od rezultata prethodne noći vredi izdvojiti i novi poraz Milvokija, sada od Minesote (113:108), pa im nije pomoglo ni čak 40 poena Janisa Adetokunba pošto ne igraju odbranu na prethodnom nivou. Takođe, Klipersi su odigrali netipično loš meč u napadu, pa je Klivlend napravio novo iznenađenje (92:79).