Košarka

BUM! SVE SE TRESLO U ŽELEZNIKU – NA KRAJU VIĐENA DRAMA: FMP u strašnoj formi pred Partizan, pokazali mišiće Hrvatima!

FMP je u neverovatnoj formi, ovo im je peta pobeda zaredom!

Izvor: Twitter/Printscreen/@ABA_League

Partizan je neporažen od starta sezone i najbolja je ekipa ABA lige, a najprijatnije iznenađenje je svakako FMP Nenada Stefanovića.

Tim iz Železnika je poražen u prvom kolu, a od tada ne zna za neuspeh. Poslednji trijumf u nizu zabeležili su na svom terenu protiv Zadra.

FMP – ZADAR 83:76 (24:29, 20:18, 22:10. 17:19)

Dobro su gosti krenuli i držali su prednost sve do poluvremena, a onda su predvođeni Nenadom Nerandžićem, Brajsom Džonson i Danilom Tasićem domaćini u trećem delu igre uspeli da prelome meč i ostvare pobedu.

Pogledajte detalje sa ovog meča:

Na kraju je bilo velike drame, stigli su gosti u poslednjoj četvrtini prvo do izjednačenja (66:66), a pred kraj i na -1 (75:74), ali je FMP sačuvao pobedu.

A osim pobede "panteri" će pamtiti i sjajnu kombinaciju Izundua i Džonsa za ovo neverovatno zakucavanje, kada se zatresla konstrukcija koša:

Kod pobednika najzaslužniji za trijumf bili su Nenad Nerandžić sa 23, Brajs Džons sa 16 i Danilo Tasić sa 13 poena, dok je kod Zadra najbolji bio nekadašnji igrač FMP-a Aleksandar Bursać sa 14 poena.

U narednom kolu nas očekuje duel Partizana i FMP-a, dve ekipe u najboljoj formi u ABA.