ZVEZDA NAMESTILA RUKU PRED PARTIZAN: U Hrvatskoj rešetala trojke, na redu je DERBI!

Crveno-beli odigrali najbolji šuterski meč sezone i bez problema savladali Zadar.

Efikasnim nastupom u Dalmaciji, uz dosad najbolji šut za tri poena (10 pogodaka), crveno-beli su ostvarili šestu pobedu u ABA ligi ove sezone.

Zadar - Zvezda 73:83 (18:18, 19:25, 15:25, 21:15)

Uoči "večitog derbija" u narednom kolu, odnosno pred duel protiv Asvela u četvrtak u "Pioniru", trenera Dejana Radonjića svakako će obradovati dobro napadačko izdanje branioca titule. Bez dileme, najbolje do sada u ABA ligi.

Iako je "otvorila" meč čestim pogocima iz reketa Ognjena Kuzmića, na čijim ramenima je postigla 14 od uvodnih 16 poena, Zvezda je u drugom delu meča slomila otpor domaćina pre svega odličnim šutem.

Na kraju treće četvrtine, serijom od četiri trojke u nizu, Zvezda je povela 68:50 i praktično završila sav posao oko pobede. U tom nizu dva puta je sa distance pogodio Ostin Holins, koji je i večeras dao naznake ulaska u napadačku formu, a veoma raspoložen za šut bio je i Nejt Volters.

Sa druge strane, Zadrani su takođe trojkama pokušavali da se vrate u meč sve do završnice, ali nisu Beograđanima prišli bliže od "minus 10" na dva minuta do kraja (71:81), košem jednog od dvojice svojih najboljih strelaca, Domagoja Vukovića.

Kompletan tok meča pročitajte klikom na "Razvoj događaja".

ZADAR: Karter 14, Marčinković 5, Paponja, Jordano 9, Brala 5, Vuković 14, Bursać, Buljan, Drežnjak 3, Mavra 10, Luković 7.

ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 14, Uskoković, Davidovac 3, Mitrović 11, Lazić 6, Kalinić 13, Dobrić 5, Holins 10, Simonović 3, Kuzmić 14.

20:27

Kraj utakmice, pobeda Zvezde u Zadru

Konačan rezultat je 83:73 za Beograđane.

20:25

I Simonović pogađa sa distance

Zvezdin veteran dao je Zvezdinu desetu timsku trojku, a Pavle Marčinković mu odgovara sa distance.

Zadar je reagovao na to i na dva minuta pre kraja smanjio zaostatak na 10 poena (71:81). Radonjić je na to pozvao tajm-aut i smirio ekipu uoči finiša.

20:18

Zvezda kontroliše rezultat

Crveno-beli na pet i po minuta do kraja vode 78:61, dok Zadar pokušava da "zakuva" pred finiš.

I Dobrić je pogodio trojku za Beograđane, a onda je sa distance opet precizan bio i Volters. Zvezda za sada šutira trojke 9/20.

20:10

Četiri Zvezdine trojke u nizu

Holins je pogodio još jednu trojku, a onda je sa daljine ubacio i Davidovac. Posle tog rafala i koša Luke Mitrovića iz reketa, Zvezda je povela velikih 68:50 u 29. minutu.

20:01

Važne trojke Zvezde - Holins i Volters

Zadrani su se ponovo primakli na jednocifreni minus (46:54), a Ostin Holins je odgovorio trojkom za vođstvo crveno-belih 57:46. U sledećem napadu, trojku je ubacio i Nejt Volters (60:46)

19:53

Zvezda opet povećava plus - 54:39

Kalinić je ubacio trojku na "otvaranju" drugog dela meča (za 46:37) i od tog trenutka ponovo je počela da raste prednost srpskog tima.

Ognjen Kuzmić bio je precizan sa linije penala u 24. minutu i postavio je 54:39 za tim Dejana Radonjića, koji sada mirnije kontroliše meč.

19:33

- Poluvreme -

Zvezda vodi 43:37 na pauzi.

Strelci:

ZADAR: Karter 11, Marčinković 2, Jordano 2, Vuković 12, Drežnjak 3, Mavra 5, Luković 2.

ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 6, Mitrović 7, Lazić 6, Kalinić 8, Holins 2, Kuzmić 10.

19:30

Domagoj Vuković opet vraća Zadrane

Iskusni krilni centar ubacio je za sada četiri trojke, pa je rezultat na pola minuta do poluvremena 37:43.

Radonjić je zatražio tajm-aut.

19:23

Zadrani opet pogađaju trojke, ali Zvezda sada odgovara

Dominik Mavra i Džastin Karter su trojkama ponovo rezultatski primakli domaće (29:33), ali Zvezda sada ima odgovor na to - snažno zakucavanje Nikole Kalinića (29:37).

U toku je 17. minut.

19:17

Lazić ubacuje još jednu trojku - serija je 11:0

Zvezdin kapiten je u ritmu. Sada je pogodio trojku i sa leve strane terena, potpuno van balansa. Težak šut, pogodak, pa tajm-aut Zadrana.

Zvezda vodi 31:23 u 15. minutu..

19:16

Zadar poveo, pa Zvezda krenula u seriju

Crveno-beli su nakratko ispustili prednost, Zadar je poveo 23:20, ali su Luka Mitrović, Branko Lazić (trojkom) i Nejt Volters pogotkom posle skok-šuta vratili Beograđane u plus.

U toku je 14. minut i Zvezda vodi 28:23 posle serije 8:0.

19:06

Posle 1/4 - nerešeno

Druga petorka Zvezde ispustila je vođstvo, Vuković pogodio trojku za izjednačenje (18:18), a Antonio Jordano je imao šansu da uz zvuk sirene donese domaćima prvo vođstvo.

19:04

Serija Zadra i snažno zakucavanje Holinsa

Stali su crveno-beli u napadu, a domaći su to kaznili serijom 7-0, tokom koje je Radonjić zvao tajm-aut. Domagoj Vuković ubacio je trojku u tom naletu za trenutnih 15:18, a Holins je snažno zakucao u kontranapadu.

18:58

Zvezda dominira pod košem

Zvezda u 7. minutu ima prednost 16:8, a čak 14 poena postigla je iz reketa.

Očigledno, Radonjić je insistirao na unutrašnjoj igri na startu meča, a postepeno je promenio čitavu petorku, pa sada igraju Uskoković, Lazić, Holins, Simonović i Mitrović.

18:54

Bolji start Zvezde

Na prvom tajm-autu, u petom minutu, Beograđani vode 12:4, koševima dvojice igrača - Ognjena Kuzmića (8) i Nejta Voltersa (6).

Ovo će vas sigurno interesovati!

Novak Đoković upravo je osvojio još jednu titulu Mastersa u Parizu - i to pobedom protiv velikog rivala, Danila Medvedeva.

16:55

"Nemamo iluziju da smo favoriti"

Trener Zadra Vladimir Anzulović ovako je najavio večerašnju utakmicu:

"Govorim ovo od prvog dana, nakon nekih pobeda u hrvatskom prvenstvu to možda malo čudno zvuči, ali su momci pravi. Crvena zvezda je ove nedelje u Evroligi pobedila Panatinaikos skoro 40 razlike tako da ne ganjamo neku iluziju da smo favoriti. Mi ćemo dati sve od sebe, potući ćemo se i nadam se da će biti jedna dobra borba u nedelju", izjavio je on.

16:23

Zvezda oprezna - pamti poraz iz 2019.

Biće ovo čak 37. međusobni meč ovih timova u ABA ligi. Skor u pobedama je 24:12 za Zvezdu, koja je u poslednjih deset godina napravila veliku razliku u tom odnosu, ali je i ne tako davno doživela veoma neprijatan poraz u Zadru.

Izvor: MONDO/Stefan Stojanović