ZVEZDA DEMONSTRIRALA SILU! Pobeda od 47 razlike u Pioniru - Lazić pisao istoriju, crveno-beli rešetali Čačane!

Crveno-beli imal najbolji šuterski nastup ove sezone

Crvena zvezda je deklasirala Borac iz Čačka i iskoristila nedeljni meč u "Pioniru" da namesti ruku i da odmori nekoliko nosilaca igre- 109:62 (28:13, 21:24, 37:15, 23:10).

Bez povređenih Dejana Davidovca i Ognjena Dobrića, kao i bez tandema nosilaca koji su verovtno dobili odmor (Nikola Kalinić - Luka Mitrović), ekipa Dejana Radonjića ubacila je čak 18 trojki iz 33 pokušaja i ostvarila najubedljiviju pobedu u sezoni.

Kapiten crveno-belih Branko Lazić šuterski je predvodio ekipu do poslednje četvrtine, kada je i on dobio odmor nakon što je ubacio 13 poena i pretekao Tadiju Dragićevića na prvom mestu najboljih strelaca crveno-belih u ABA ligi.

U prvom planu i Amerikanci

Ostin Holins ubacio je pet trojki za crveno-bele iz šest pokušaja, a ponovo je nastupio i oporavljeni centar Eron Vajt i ubacio 15 poena. Njegovom trojkom je meč "otvoren".

Upravo je Lazić predvodio ekipu u furioznom naletu u trećoj deonici, u kojoj je Radonjićev tim žestoko odgovorio na dobru igru Čačana u drugoj četvrtini. Crveno-beli su izašli motivisani posle poluvremena i na obe strane terena igrali "punim gasom", što kao da je zateklo ekipu Marka Marinovića.

Epilog je bio čak 37 Zvezdinih poena u tih 10 minuta igre, a potom i revijalni kraj, tokom kojeg je "stotka" pukla već u 35. minutu utakmice. Publika je u tim momentima jednog za drugim aplauzom nagrađivala crveno-bele za dobar i motivisan nastup, posle kojeg će imati dan za kratak odmor i pripremu za gostovanje šampionu Evrope, Efesu u Istanbulu u sredu.

ZVEZDA: Lazarević 11, Volters 9, Mitrović, Lazić 13 (2/3 za tri), Kalinić (nije nastupio), Holins (5/6 za tri) 16, Simonović 8, Ivanović 16 (3/6 za tri), Marković 5, Vajt 15 (3/6 za tri), Kuzmić 6, Cirbes 10.

BORAC: Đoković 3, Hejl 8, Sanadze 4, Đoković 2, Lopez 5, Tomašević 3, Pecarski 9, Lešić 17, Marinković 11, Čarapić

20:37

Ovako je večeras bilo u Pioniru

20:33

Kraj utakmice, najubedljivija pobeda Zvezde!

Konačan rezultat je 109:62 za crveno-bele!

20:24

Zvezdina "stotka" pet minuta pre kraja

"Flouterom" Nejta Voltersa, crveno-beli su na početku 36. minuta poveli 100:60, a onda je Maik Cirbes sa linije penala postavio "plus 42".

20:14

Zvezda ubacila 37 POENA u trećoj četvrtini

Nikola Ivanović završio je treću četvrtinu svojom drugom trojkom, a čak 15. timskom (iz 27 pokušaja). Do kraja je ostalo još 10 minuta, a Borcu preti potpuna rezultatska katastrofa, jer Zvezda vodi 86:52.

20:07

Crveno-beli dominiraju

Posle sedam minuta igre u trećoj četvrtini, rezultat je 29:9 za favorita. A još dva i po minuta su do kraja ovog kvartala.

19:59

Lazić ne prestaje da pogađa - 9 poena za tri i po minuta

Kapiten crveno-belih postavio je Zvezdino vođstvo na velikih "plus 25" u 24. minutu, trojkom za 64:39.

19:54

Zvezda za manje od dva minuta do "Plus 20"

Kapiten crveno-belih Branko Lazić igra odličan meč i posle njegovog desetog poena Zvezda vodi 59:39 u 22. minutu.

Marko Marinović ponovo je morao da pozove tajm-aut.

19:34

Na poluvremenu Zvezda vodi 49:37

ZVEZDA: Lazarević 4, Volters 7, Lazić 4, Holins 9, Ivanović 6, Marković 3, Vajt 12, Kuzmić 2, Cirbes 2:
BORAC: Đoković 3, Hejl 8, Sanadze 2, Lopez 5, Tomašević 3, Pecarski 2, Lešić 8, Marinković 6.

19:24

Najbolje Zvezdino šutersko poluvreme

Na sredini druge četvrtine, Zvezda vodi 38:29 a poslednju u nizu ubacio je Ostin Holins. To je njegov treći hitac iz daljine večeras, dok je dva puta pogodio Eron Vajt, a po jednu trojku postigli su Marković, Ivanović i Volters.

19:07

Zvezda u odličnom šuterskom ritmu

Trener Borca Marko Marinović zatražio je tajm-aut posle četiri vezane Zvezdine trojke na startu (14:3).

I posle te pauze, crveno-beli su nastavili da pogađaju sa distance (Holins 2/3, Vajt 2/2), a uz zvuk sirene trojku je dao i Stefan Marković - o tablu!

Rezultat posle prve četvrtine je ubedljivih 28:13 za crveno-bele.

18:48

Trojke crveno-belih na startu - 6:2

Amerikanci Eron Vajt i Ostin Holins doneli su Radonjićevom timu vođstvo 6:2 u 2. minutu.

18:44

Borac sa desetoricom u Beogradu

Čačani su u problemima pred ovo gostovanje. Na teren "Pionira" izašli su sa desetoricom igrača.