PARTIZAN POBEDIO U DRAMI! Crno-beli se izvukli u Crnoj Gori presudio igrač na kog je Obradović bio LJUT!

U regionalnom takmičenju se u 16. kolu ovog vikenda odigrao samo jedan meč, Partizan je slavio.

Drama je pripala Partizanu! U neizvesnoj završnici je srpski tim uspeo da dođe do trijumfa protiv Derbija - 83:93 (24:22, 19:19, 24:20, 16:32)!

Meč je rešen u poslednjem minutu, Zek Ledej je pogodio ključnu trojku za nedostižnu prednost. Presudio je igrač na kog je Željko Obradović bio vidno ljut tokom meča, žestoko ga je kritikovao u jednom momentu.

Izvor: Printscreen/Arena Sport

Ujedno je ovo bila i jedina utakmica koja se igrala u 16. kolu ABA lige, pošto su svi ostali dueli odloženi zbog problema sa koronom. Mogli su crno-beli verovatno ranije da reše pitanje pobednika, ali nisu uspevali da pronađu rešenje za skok, pošto su rivalu dozvolili čak 15 skokova u napadu.

Partizan je na startu meča igrao po notama Matijasa Lesora, francuski centar je dao osam od 13 poena svog tima, ali domaćin nije dozvolio rivalu da se odlepi i stekne prednost. Čak naprotiv, surovo su kažnjavali svaku grešku srpskog tima (24:22).

Dobrim šutom za tri poena i ofanzivnim skokovima je crnogorska ekipa mučila crno-bele, a Željkov tim za to nije imao odgovor. Pokušavao je Obradović promenama petorke, tražio je rešenje, a na pauzu je Derbi otišao sa vođstvom (43:41).

Muke su se nastavile i u drugom poluvremenu, imao je Derbi napad za dvocifrenu prednost (52:44), a Obradović je bio besan na Zeka Ledeja. Napravio je treću ličnu, u tom momentu je dao ukupno tri poena, pa ga je izvadio iz igre. Tada je na scenu stupio Dalas Mur, dao je pet poena u nizu, pogodio je zatim Aleksa Avramović (54:54).

Panter je napravio nesportsku ličnu i to je bila inicijalna kapisla domaćina da vrati prednost na ulasku u poslednji kvartal (67:61).

Četvrta deonica krenula je u znaku Pantera. Domaćin je napravio dva faula u napadu, a Kevin je dao četiri poena u nizu, pre toga je Avramović pogodio trojku, sve to za prvo vođstvo posle dužeg vremena (67:68). Bila je to najava drame.

Ekipe su se konstantno smenjivale u vođstvu, ali je na kraju pobedu odneo Partizan. Presudna je bila trojka Ledeja na ulasku u poslednji minut (82:86).

DERBI: Megi 10, Pavlićević 10 (8as, 5sk), Ivanović 2, Slavković 13, Hadžibegović 2, Straovlah 2, Vujisić, Baćović 4, Edvards 18 (5sk), Ilić 2, Kamenjaš 20 (12sk), Bujukčangaz

PARTIZAN: Panter 17 (4as), Ledej 12 (5sk), Avramović 14 (3/3 za dva, 2/2 za tri, 2/2 penali), Koprivica 2, Smailagić 4 (6sk), Mur 15, Glas 9, Lesor 12, Trifunović 3, Madar 5

20:53

STRELCI

Ovako izgleda lista strelaca:

20:50

KRAJ

Utakmica je završena. Partizan je pobedio - 83:93.

Ključne poene pogodio je Zek Ledej, dao je trojku na ulasku u poslednji minut (82:86) i tako prelomio meč.

20:43

39' - PANTER SIGURAN SA PENALA

Drama se nastavlja u Podgorici, Panter je pogodio oba penala (82:83).

20:40

37' - TROJKA MURA

Partizan ima prednost - 78:81.

Mur je ostao sam i pogodio trojku, Kamenjaš je na drugoj strani imao lagano polaganje što je naljutilo Obradovića. Mur je zatim pogodio uz malo sreće.

20:36

35' - PET MINUTA DO KRAJA, PARTIZAN VODI

Do kraja meča je ostalo još pet minuta, a Partizan je taj koji ima minimalnu prednost - 72:74.

Panter je pogodio, pa je Koprivica zakucao za vođstvo.

20:29

32' - PANTER ZA VOĐSTVO

Partizan je došao do prednosti - 67:68.

Poslednja četvrtina počela je trojkom Avramovića, a Derbi je u dva napada napravio dva faula u napadu.Zbog toga su se bunili, dobili tehničku, a Panter je to kaznio. Posle promašaja Edvardsa Panter daje trojku za vođstvo (67:68).

20:23

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE

Završena je treća četvrtina, Derbi vodi - 67:61.

Kenan Kamenjaš je pogodioposle skoka u napadu i to mu je bio skok za dabl-dabl učinak, od 14 poena i 10 skokova.

20:20

28' - NESPORTSKA PANTERA

Derbi opet vodi - 63:58.

Panter je napravio nesportsku ličnu, Edvards to nije kaznio, ali je u novom napadu Pavloćević pogodio trojku. Ledej je pogodio oba penala, Avramović zatim pravi treću ličnu, a Ivanović pogađa oba slobodna bacanja, a Edvards vraća razliku na "+5" (63:58).

20:14

26' - MUR VRATIO PARTIZAN U IGRU

Partizan se vratio u igru (54:54).

Dalas Mur je dao pet poena u nizu, Avramović je zatim poentirao, tako da je sada nerešeno u Podgorici.

20:04

23' - OBRADOVIĆ JE LJUT, LEDEJ NA UDARU

Derbi ima prednost - 52:45.

Previše grešaka Partizana, a Željko Obradović je ljut. Na udaru se našao Ledej koji je za sada dao samo tri poena. Izveo ga je iz igre i kritikovao. Uz to je napravio i treću ličnu.

20:02

21' - BOLJI START DERBIJA

Drugo poluvreme počelo je u znaku domaćeg tima. Bolje su startovali (45:42).

Kamenjaš je završio kontru sjajnim polaganjem. Lesor je bio polovičan sa penala.

19:46

STRELCI NA POLUVREMENU

DERBI: Megi 8, Pavlićević, Ivanović, Slavković 6, Hadžibegović 2, Starovlah 2, Vujisić, Baćović 4, Edvards 9, Ilić 2, Kamenjaš 10 (4sk), Bujukčangaz

PARTIZAN: Panter 7, Ledej 3, Avramović 4, Koprivica, Smailagić 2, Mur 5, Glas 6, Lesor 8, Trifunović 3, Madar 3

19:44

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme. Derbi vodi - 43:41.

Glavni problem za Partizan bio je skok, pošto su dozvolili rivalu čak sedam ofanzivnih skokova.

19:33

17' - CRNO-BELI SE MUČE

Muče se i dalje crno-beli da pronađu pravi ritam na utakmici (37:38).

19:29

15' - MAJSTORIJA AVRAMOVIĆA

Posle 15 minuta igre je nerešeno (33:33).

Partizan ima problem da zagradi reket prilikom skoka i to domaćin koristi, na drugoj strani Avramović poentira posle sjajnog poteza.

19:23

13' - DOMAĆIN SE OSLANJA NA ŠUT ZA TRI

Oslanjaju se igrači Derbija na šut za tri poena i za sada to funkcioniše (29:27).

U igru je ušao i Aleksa Avramović koji je propustio prethodnih nekoliko mečeva zbog korone.

19:17

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Posle prve četvrtine domaćin ima prednost - 24:22. Domaći tim vodi zahvaljujući dobrom šutu za tri poena (3/7), na drugoj strani je Partzan dao samo jednu iz četiri pokušaja.

19:10

7' - LESOR RASPUCAN

U dosdašnjem toku meča se istakao Matijas Lesor - 13:15.

Dao je osam od 13 poena svog tima, Panter i Trifunović su dodali po dva, a Ledej tri poena.

19:04

4' - UPISAO SE PANTER

Posle četiri uzastopna poena Lesora, u strelce se upisao i Panter, na drugoj strani je pogodio Kamenjaš (6:6).

19:01

1' - LESOR PRVI DO POENA

Prve poene na meču postigao je Lesor, uhvatio je loptu posle promašaja Mura (0:2).

18:59

DOMAĆIN BEZ GLAVNOG IGRAČA

Derbi u ovaj meč ulazi bez glavne zvezde - Kajla Vinjalesa, zbog problema sa koronom.

18:56

PETORKA PARTIZANA

Partizan meč počinje u petorci: Mur, Panter, Trifunović, Ledej, Lesor

18:45

MEČ USKORO POČINJE

Utakmica u Podgorici počinje u 19 časova.

18:33

OBRADOVIĆ OPREZAN

Trener Partizana Željko Obradović je oprezan pred večerašnji meč.

"Još jednom, dobro je da ćemo da igramo utakmicu. U ovoj situaciji kada se odlažu utakmice i u lokalnim prvenstvima po Evropi, za nas je dobro da nastavimo u tom ritmu u kom smo. Da igramo, naravno sa velikim poštovanjem prema ekipi Studentskog centra, zato što su i ovde na utakmici koju smo igrali, i tokom cele lige, pokazali da mogu da igraju veoma dobro. Tako da će to zahtevati da odigramo ozbiljnu utakmicu i budemo koncentrisani od prvog do poslednjeg minuta", rekao je Obradović.