PARTIZAN POBEDIO ZA KRAJ GRUPNE FAZE - SAD KREĆE ONO PRAVO! Obradovićev tim slavio, sledi spektakl u Evrokupu!

Ekipa Željka Obradovića slavila u poslednjem meču grupne faze evropskog takmičenja.

Izvor: MNPress

Partizan je pobedio Trento za kraj grupne faze Evrokupa. U poslednjem meču ligaškog dela takmičenja je srpski tim upisao trijumf i tako na najbolji način najavio ono što sledi u nastavku sezone i eliminacione mečeve.

U Italiji je tim Željka Obradovića opravdao ulogu favorita - 63:79 (15:18, 14:19. 24:24, 10:18). Inače, bio je ovo osmi susret ova dva tima u Evrokupu u poslednje četiri godine i šesta pobeda crno-belih. Dobra tradicija je tako nastavljena.

Osim u jednom delu treće četvrtine, Partizan je kontrolisao dešavanja na terenu, diktirao je tempo i došao do 12. trijumfa. Rival u osmini finala najverovatnije će mu biti Venecija, a bolji iz tog duela čeka pobednika susreta između Cedevita Olimpije i Turk Telekoma.

Raspucao se Ledej, dao je čak 14 poena do kraja prvog dela, ali je bio praktično jedini raspoloženi igrač. Trento je napravio mini-seriju i uspeo da spusti zaostatak pred odlazak na odmor što se nije ni malo dopalo Željku Obradoviću (29:37).

Iskusni stručnjak je bio ljut zbog slabijeg kretanja lopte i problema sa dodavanjima, pošto su njegovi izabranici imali samo pet asistencija.

"Ima mnogo stvari u košarci na kojima treba raditi i popraviti ih. Jedna od njih je kretanje lopte, ima pet igrača na terenu", jasan je Obradović u pauzi.

Vratio se italijanski tim u potpunosti u igru u trećem kvartalu, koristili su svaku grešku protivnika i u 28. minutu su ponovo poveli (53:52). Obradović se naljutio, tražio je minut odmora i posle toga je vraćena prednost, a sve je završio Ledej fenomenalnim zakucavanjem (53:61).

Partizan je u poslednjih 10 minuta kontrolisao ritam i nije dozvolio protivniku da se vrati u igru.

TRENTO: Flakadori 9, Mecanote 2, Ladurner 5, Džonson 13, Rejnolds 15, Konti 2, Morina, Foraj, Kerolajn 6 (5sk), Bredford 4 (5sk), Vilijams 7 (7sk), Rudović

PARTIZAN: Trifunović 5, Madar 11 (8sk), Koprivica 4, Mur 12, Lesor 6 (8sk), Zagorac (5sk), Avramović 8 (5as), Smailagić 6, Glas 3, Panter 4, Vukčević, Ledej 20 (13sk)

23:07

BURSA NAREDNI PROTIVNIK

Sledeći rival Partizana biće Bursa koju sa klupe vodi Dušan Alimpijević, nekadašnji trener Crvene zvezde.

21:46

STRELCI

21:43

KRAJ

Utakmcia je završena, Partizan je pobedio - 63:79.

21:39

38' - BLIŽI SE KRAJ

Još dva minua do kraja, Partizan vodi - 61:72.

21:34

36' - CRNO-BELI NA "+10"

Do kraja meča su ostala još četiri minuta minuta, Partizan ima veliku prednost - 58:68.

21:24

32' - PARTIZAN IMA PREDNOST

Dosta grešaka u poslednjem kvartalu, crno-beli imaju prednost (55:63).

Jedine poene dao je Ledej i to posle dva ofanzivna skoka.

21:19

30' - KRAJ TREĆE ČETVRTINE, MAJSTORIJA LEDEJA

Završena je treća četvrtina, Partizan je vratio prednost pred poslednjih 10 minuta - 53:61.

Ujedno je viđen i najlepši potez meča, Madar je poveo kontru, dodao loptu iza leđa za Ledeja koji je zakucao.

21:12

28' - TRENTO VODI

Trento je poveo u Italiji - 53:52.

Ladurner je uhvatio skok u napadu i poentirao pored dvojice čuvara.

21:09

26' - TRENTO UZVRAĆA, OBRADOVIĆ JE LJUT!

Obradović je ljut, Trento se u potpunosti vratio u meč (48:49).

Crno-beli se muče da nađu igru u napadu, a Željko je reagovao tako što je tražio minut odmora.

21:01

23' - DOMAĆIN SE VRAĆA

Domaći tim se ne predaje (37:42).

Bolje je Trento započeo drugo poluvreme, značajno su agresivniji i to im je donelo rezultat.

20:55

ŽELJKO NEZADOVOLJAN

Ni Željko Obradović nije bio zadovoljan načinom na koji su njegovi izabranici igrali. Posebno zbog podatka o asistencijama - samo pet.

"Ima mnogo stvari u košarci na kojima treba raditi i popraviti ih. Jedna od njih je kretanje lopte, ima pet igrača na terenu", jasan je Obradović.

20:51

LEDEJ: MORAMO BOLJE!

Sa 14 postignutih poena Ledej je najbolji strelac Partizana u prvom delu. Uprkos vođstvu svog tima, nije zadovoljan.

"Moramo da igramo bolje u odbrani. Oni su talentovan tim, moramo da pratimo plan igre i da slušamo trenera", rekao je Ledej.

20:43

STRELCI NA POLUVREMENU

TRENTO: Flakadori 3, Mecanote 2, Ladurner 3, Džonson 5, Rejnolds 6, Konti 2, Morina, Foraj, Kerolajn 4 (4sk), Bredford 2, Vilijams 2, Rudović

PARTIZAN: Trifunović 2, Madar 5, Koprivica 1, Mur 5, Lesor 2, Zagorac, Avramović 3, Smailagić 1, Glas, Panter 4, Vukčević, Ledej 14 (7sk)

20:41

20' - POLUVREME

Završeno je prvo poluvreme, Partizan ima prednost na pauzi - 29:37. Trifunović je promašio zicer u poslednjim sekundama.

20:38

18' - LEDEJ U SERIJI

Partizan ima veliku prednost u Italiji (25:35).

Ledej je raspoložen, pogodio je trojku što je bio njegov 14. poen u dosadašnjem toku utakmice.

20:31

15' - PARTIZAN NA "+10"

Posle 15 minuta igre Partizan ima dvocifrenu prednost - 22:32.

20:25

12' - LEDEJ SE RAZIGRAO

Partizan vodi (17:24).

Razigrao se Zek Ledej koji je dao četiri poena u nizu, pridružio mu se Lesor, pa je domaći tim tažio minut odmora.

20:20

10' - KRAJ PRVE ČETVRTINE

Završena je prva deonica, Partizan vodi - 15:18.

20:15

8' - PANTER PA KEROLAJN

Obe ekipe su napadački raspoložene u prvoj deonici (15:13).

Posle koša Pantera je Kerolajn uhvatio loptu posle skoka u napadu i vratio prednost svom timu.

20:11

6' - DOMAĆIN TRAŽI ŠUT ZA TRI

Domaći tim forsira šut za tri i promašuje, Partizan igra strpljivije i pogađa uglavnom igrom kroz reket (13:11).

20:06

4' - ŽELJKO REAGOVAO

Trento vodi (11:9).

Posle koša Karolajna  je Obradović tražio minut odmora. Trifunović je odmah poentirao, a domaći tim nastavlja da forsira šut za tri poena.