PARTIZANOVA STOTKA - PANTER OVERIO POBEDU U LAKTAŠIMA! Crno-beli još jednim trijumfom ispratili "jadransku" 2022!

Partizan je u 12. kolu ABA lige slavio u Laktašima protiv motivisane ekipe Igokee rezultatom 96:85.

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Partizan je nakon rezultatske klackalice i velike neizvesnosti savladao Igokeu (85:96) u Laktašima u okviru 12. kola ABA lige i preuzeo vodeće mesto od Crvene zvezde koja je danas savladala Borac u Pioniru. Crno-beli su ušli izuzetno motivisani u ovu utakmicu nakon tri vezane pobede, ulogu favorita su opravdali u dvorani koja je bila ispunjena do poslednjeg mesta.

Prvo poluvreme obeležile su trojke beogradske ekipe kao i veliki broj ukradenih lopti. Na devet pogođenih trojki Partizana domaći igrači nisu imali odgovor. Takođe, dva dobra zakucavanja Ledeja i Nanelija nisu ostavili ravnodušne ni pristalice Igokee. Prve minute u ABA ligi ove sezone odigrao je i tek oporavljeni Aleksa Avramović. Na pauzu se otišlo pri rezultatu 47:57 za crno-bele.

Partizan je bolje ušao u drugo poluvreme i lako došao do osetljivije prednosti od plus 15, ali Igokea se brzo konsolidovala. Trener Bajić je promenio odbranu i ekipa iz Laktaša je samo minut pre kraja treće deonice došla na jedan posed razlike i tri poena minusa. Nažalost po pristalice ekipe iz Laktaša, na pauzu između četvrtina odlazi se pri rezultatu - 68:76. Četvrtu četvrtinu Partizan je krenuo izuzetno dobro i nakon samo nekoliko minuta vratili su prednost od deset razlike, Ledej je bio protagonista poena crno-belih. Pokušala je Igokea da se još jednom vrati u meč, ali nije uspela Partizan je slavio rezultatom 96:85 u Laktašima.

Strelci:

Igokea - Kroford 26p, Đorđević 22p, Marić 9p, Tanasković 9p, Rej 8p, Delalić 4p, Jošilo 4p, Voler 3p, Kondić.

Partizan - Naneli 18p, Panter 18p, Lesor 14p, Trifunović 12p,  Ledej 10p, Eksum 9p, Smajlagić 7p, Madar 5p, Anđušić 3p, Avramović, Papapetru.

20:26

KRAJ - 96:85

Partizan je savladao Igokeu u Laktašima u 12. kolu ABA lige. Nakon rezultatske klackalice i neizvesne završnice izabranici Željka Obradovića uspeli su da dođu do velike pobede na neugodnom gostovanju.

20:23

40' minut - Panter

Nakon presečenog dodavanja Panter pogađa za dva, 39 sekundi do kraja - 83:93

20:22

39' minut - Naneli za tri

Nakon izvanredne finte šuta Naneli pogađa otvorenu trojku. Na drugoj strani Voler je promašio za tri i Partizan kreće u napad

20:18

38' minut - DRAMA

Trojka Kroforda za 83:86

20:16

37' minut - Đorđević vraća Igokeu

Nakon ofanzivnog skoka Đorđević postiže lake poene i vraća Igokeu u rezultatki neizvesu završnicu - 80:86

Tajmaut Partizan.

20:09

34' minut - Ledej za tri

Za kratko vreme stiže Ledej do deset poena, nakon asistencije Eksuma krilni centar se našao sam na trojci odakle je lako pogodio - 86:76

20:07

33' minut - Pogodak sa centra

Kakav pogodak Kendrika Reja sa centra u zvuk sirene - 83:76

20:06

Kucanje Nanelija

Fantastično se odrazio 32-godišnji bek.

20:03

32' minut - Tanasković uz zvuk sirene

Nakon trojke Madara, Tanasković na drugoj strani terena pogađa trojku na samom isteku napada. Sudije su pregledale snimak i koš je priznat - 73:79

19:57

30' minut - Lesor dva plus jedan

Koš i faul Lesora i kraj treće četvrtine. Imao je Partizan plus 15 ali promena odbrane trenera Bajića je uticala na krajnji rezultat ove četvrtine - 68:76.

19:55

29' minut - Ledej sa penala

Odlazi Partizan na plus pet nakon dobro izvedenih slobodnih bacanja Ledeja. Nakon ukradene lopte Papapetru je izborio penale i nakon Ledeja Grk će izvoditi bacanja. Rezultat je ostao nepromenjen nakon dva promašaja - 63:68

19:51

27' minut - Stefan đorđević za dva

Nakon bolje igre Igokee u trećoj deonici vođstvo partizana se istopilo i rezultat je 68:71. Obradović poziva tajmaut.

19:43

25' minut - Jošilo zakucava

Nakon dobre asistencije i utrčavanja Jošila, bek Igokee zakucava i smanjuje prednost Partizana. U sledećoj akciji Naneli pogađa za tri i vraća pristojnu prednost. Rezultat je  58:69

19:39

23' minut - Kakav faul Kroforda

Nakon promašenog zicera Kroford pravi jak faul nad Nanelijem, sudije su dosudine nesportsku ličnu. U sledećem napadu Naneli pogađa za dva - 51:66

19:36

21' minut - Faul na liniji za tri poena

Kendrik Rej faulira Trifunovića pri šutu za tri, mladi bek pogađa 2/3 - 49:59

19:35

21' minut - Kreće drugo poluvreme

Prvi napad ima ekipa Igokee, razliku prave trojke Partizana kao i ukradene lopte crno-belih. Rezultat je 47:57

19:20

Poluvreme

Devet trojki Partizana za poluvreme. Rezultat je 57:47, a na samom kraju uz zvuk sirene Voler je pogodio za tri i razliku smanjio na deset razlike. Najbolje poteze videli smo od igrača Partizana kada su fantastično kucali prvo Ledej, a zatim i Naneli.

19:16

20' minut - AU kakvo zakucavanje

Naneli je nakon prodora jako zakucao, oduševljena je publika u Laktašima nakon ovog poteza - 55:44

19:15

19' minut - Raspucali su se i jedni i drugi

Dve trojke za Partizan pogodili su Panter i Naneli, a na drugoj strani Kroford - 42:53

19:11

17' minut - 10 poena Panter

Trojka Pantera za deseti poen na današnjem meču. U nastavku Stefan Đorđević postiže lagane poene iz kontre za 37:47. Ovo je takođe deseti poen igrača Igokee

19:07

Fotografija sa utakmice

19:06

14' minut - Avramović ulazi u igru

Aleksa će odigrati prve minute u ABA ligi nakon što se oporavio od povrede. Panter pogađa šut - 31:44

19:05

Navijači pred meč

Pogledajte navijače Partizana pred meč u Laktašima

19:03

14' minut - Trojka Partizana

Nakon dobre odbrane i brze tranzicije u napad Anđušić ostaje sam na trojci i kažnjava Igokeu. Partizan se vraća na plus 11 - 29:40

19:02

13' minut - Lesor

Nakon bloka dobro se otvara Lesor i postiže poene uz faul, siguran je sa penala - 37:29

19:00

13' minut - Ponovo Marić

Identična situacija kao i u napadu pre, Marić za dva faul Pantera. Brzo je ušao u problem sa ličnim greškama najbolji poenter crno-belih, Obradović zove tajmaut, ali Panter ostaje u igri. Marić pogađa bacanje i rezultat je 29:34

18:57

12' minut - Dva plus jedan

Marić postiže poene za Igokeu nakon faula Pantera - 26:34 za Partizan

18:54

10' minut - Kraj prve četvrtine

Uz zvuk sirene Madar pogađa polaganje nakon prodora sa desne strane - 22:32

Prva dvocifrena prednost beogradske ekipe. Pogledajte najbolji potez prvog dela, zakucavanje Ledeja.

18:52

9' minut - poeni Lesora

Nakon ofanzivnog skoka poentira na obruču Lesora, nakon kontre za Igokeu postiže poene Tanasković. U sledećem napadu Partizana Panter je pogodio otvorenu trojku i crno-beli odlaze na +8 - 22:30

18:45

6' minut - Ponovo trojka

Raspucavju se igrači obe ekipe nakon Eksuma i Kroford je pogodio za tri - izuzetan meč gledamo u Laktašima. Rezultat je 18:21.

18:42

5' minut - Kroford za tri uz faul

Igokea se rezultatski vraća nakon trojke uz faul Kroforda, Lesor je nesmotreno faulirao amričkog igrača - 15:18 za Partizan

18:41

Pogledajte atmosferu u Laktašima

Izuzetnu podršku imaće košarkaši Partizana u Laktašima, poznato je da su ekipe Igokee i Partizana u dobrim odnosima.

18:39

4' minut - Kakvo zakucavanje Ledeja

Nakon odlične asistencije Lesora, Zek Ledej stavlja na poster bivšeg igrača Zvezde Stefana Đorđevića

18:37

3' minut - Naneli za tri

Nakon faula Kendrika Reja, Naneli pogađa za tri - 5:11

18:35

2' minut - Smajlagić za tri

Nakon Trifunovića za tri u ekipi Partizana pogađa i Smajlagić, u kontranapadu Igokee plejmejker tog tima pogađa uz faul. Rezultat je 6:3

18:32

Krećemo - 1' minut

Prvi napad imeće ekipa Partizana. U prvoj petorci crno-belih nalaze se Smajlagić, Trifunović, Ledej, Eksum i Naneli

18:30

Domaćin igra FIBA Ligu šampiona

Partizanov skor je 9-2, a Igokein 5-6. Tim Dragana Bajića, večerašnji domaćin, u ABA ligi je izgubio u četiri od poslednjih pet kola, dok u Evropi nastupa u FIBA Ligi šampiona

18:25

Aleksa Avramović opet u timu

Partizanov heroj iz Istanbula u sastavu je i u nedelju uveče u Laktašima.

Obradović je odabrao ovih 12 igrača: Vukčević, Ledej, Avramović, Panter, Smailagić, Papapetru, Egzum, Naneli, Lesor, Trifunović, Anđušić, Madar

Izvor: MN Pess

18:20

Partizanovo poslednje gostovanje u 2022.

Košarkaši Partizana će večeras u Laktašima igrati poslednji put van svog terena u kalendarskoj 2022. Pred njima je meč protiv Bajerna u Evroligi u četvrtak, a zanimljivo je da će posle toga "vezati" tri prvenstvene utakmice kod kuće - protiv Zadra u ponedeljak, 2. januara, protiv Cibone u nedelju, 8. januara i protiv MZT Skoplja, u ponedeoljak, 16. januara.